Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 15:47

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia Zgadzam się z przedmówcą, technologia ta jest w ogromnym stopniu uzależniona od warunków atmosferycznych.
Trafne spostrzeżenie też odnośnie przekładni pasowych pracujących w wilgoci i brudzie, a wychodzi na to, że oprysk najlepiej wykonywać wcześnie rano lub w nocy czyli wilgotność największa, plus ograniczenia prędkości oprysku. Nie wiadomo jak z awaryjnością, te silniczki pracują cały czas ciekawe ile to wytrzymuje.
Duże obawy budzi u mnie właśnie teoretyczna oszczędność ŚOR czyli powinniśmy dawać go mniej niż zaleca producent, a co jeżeli ta mniejsza dawka okaże się nieskuteczna? to już idzie w straty...

Odnośnie latającego opryskiwacza przypomniała mi się sytuacja widziałem właśnie coś takiego na targach zamontowanego na paralotni :)
cena samego wynalazku była straszna, ale co mnie rozbawiło: wśród przedstawicieli był zaraz Pan, który organizował kursy i pozwolenia na loty czymś takim dodatkowo przyjemność kosztowała w granicach 4-6tys zł jeżeli dobrze pamiętam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia Dzisiaj, 20:46
  •  

#22 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 07:33

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia oprysk z paralotni to jeszcze jest wykonalny, ale poduszkowcem? Facet, który to "wymyślił" chodził od firmy do firmy i natrętnie żądał realizacji jego pomysłu. Nie docierało do niego, że to nie wykonalne. Te atomizery to kilka lat temu w Kielcach były, nie wyglądało to przekonywająco. Większą wtedy sensację wzbudził chyba białoruski "samojazd" do oprysków terenów podmokłych. Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie chwalił takie nowinki jak te atomizery, co nie znaczy, że to dobre rozwiązanie. Biorąc pod uwagę, że dla większości rolników nie ma znaczenia jakim rozpylaczem pryskają, ciśnienie i prędkość jazdy wybierają na oko, żeby mniej więcej "300 na hektar wyszło" to takie pomysły nie mają szans.
Nawet przy dobrze sprawdzonych rozwiązaniach typu rękaw powietrzny, gdzie można zmniejszać ilość cieczy zaleca się ostrożność, żeby nie przedobrzyć.

#23 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:05

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia Opryskiwacz własnie działający w tym systemie można go zobaczyć w akcji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:54

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia Hmmmm no niebardzo wiem co ma na celu ten filmik, z atomizerami system jest, że ciecz opada na dysk, który ją rozbija i rozpyla tu są jakieś wężyki/rurki tak samo działa to bez tego systemu w zwykłych opryskiwaczach przystosowanych pod uprawy np. truskawek nawet moim zdaniem lepiej bo belki typu "fregaria" mają dyszę z trzech stron nad krzaczkiem.
A pryskać uprawę z tą prędkością jak na filmiku jeżeli jest to atomizer w jakimś innym wydaniu i tak ma to wyglądać to ja się z tego wypisuję :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 luty 2014 - 21:43

Opryskiwacze z zamontowanymi atomizerami -nowoczesna technologia predkosc faktycznie zabujcza i ta mgielka strasznie znoszona jest chyba to najwiekszy problem jest w tego typu rozpylaczach wiatr tylko noc na oprysk zostaje i wydaje mi sie ze rozpowszechnienie tego typu oprysku strasznie nie na reke firma chemicznym oraz tym co produkuja rozpylacze tak mozna sprzedac kilka rodzzai rozpylaczy zaleznie od rodzaju oprysku a tu jest jeden tylko reguluje sie ilosc cieczy na ha mysle ze ta technologia nie przyjmie sie szezej w rolnictwie

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 październik 2014 - 20:30

http://allegro.pl/op...4709804582.html

Proszę co się znalazło.

#27 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 październik 2014 - 09:38

ta technologia się nie przyjmie na szerszą skalę ze względu na swoją zawodność, przy takich stężeniach cieczy bardzo łatwo o błędy a i wytrzymałość tych konstrukcji jest raczej dyskusyjna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 24 październik 2014 - 19:43

Też  podobnie myślę, a jeszcze dochodzi godziny oprysku, żeby za gorąco nie było.

Ale spróbował bym z ciekawości.

Dodaj odpowiedź