Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozy wieloskładnikowe NPK

127 odpowiedzi na ten temat

#81 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:55

Nawozy wieloskładnikowe NPK U mnie była lekko różowa.
Przy ładowaniu ręcznym na odzieży zostawała zielona farba z worka, podobnie jak w zeszłym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozy wieloskładnikowe NPK Dzisiaj, 15:44
  •  

#82 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 20:51

Nawozy wieloskładnikowe NPK U mnie też to się zdarzyło. Przywiozłem dwie tony: 1200 kg na palecie (i ta właśnie składała się z granulek biało-szarych i różowych) i 800 kg luzem - bez palety (ta miała granulki jednolite tzn. tylko biało- szare). Niestety ta zapaletowana pochyliła się na tą luzem i siałem wszystko razem taże nie zobaczę różnicy. Może ta kolorowa to sól zmieszana z superfosfatem, fosforanem... W każdym razie też wydaje mi się to podejrzane, chociaż pobierznie sprawdziłem worki i były jednakowe...

#83 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 22:46

Nawozy wieloskładnikowe NPK Masakra jest, rząd szuka tylko dziur w budżecie i interesuje ich tylko lewy alkohol i papierosy czasem paliwo bo akcyza, a nawozami i śor się nikt nie interesuje, może jak dostana sr**zki po lewych śor to się zainteresują :D , tylko ile stracimy...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 październik 2013 - 05:26

Nawozy wieloskładnikowe NPK U mnie poli max też była różowa, a jak granulka spadała na ziemie to robiła się czerwona. Data produkcji sierpień 2013.

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#85 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 02 październik 2013 - 00:05

Nawozy wieloskładnikowe NPK Witam, ja też takie polifoski miałem, i powiem koledzy że niedługo po aferze solnej, będzie kolejna afera nawozowa :huh: Pozdrawiam.

#86 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 05 październik 2013 - 11:31

Nawozy wieloskładnikowe NPK Nic w tym dziwnego nie ma wszystko zalezy od koloru soli potasowej.

Edytowany przez patrykDF, 05 październik 2013 - 11:32.

#87 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 05 październik 2013 - 21:49

Nawozy wieloskładnikowe NPK mi też raz się trafia różowa a raz taka biało - szara ale jakoś różnicy nie zauważyłem żeby któraś była jakaś lipna

#88 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 październik 2013 - 22:26

Nawozy wieloskładnikowe NPK U mnie podobnie. Zazwyczaj barwa granulek była taka fioletowo-różowa a w tym roku biała. Ale wątpię że to sprawka podrobienia....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#89 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 październik 2013 - 18:52

Nawozy wieloskładnikowe NPK Najważniejsze żeby brać na wszystko faktury lub paragon (na którym musi być napisane co kupiliśmy i w jakiej ilości ) wtedy mamy pewność że to jest zaksięgowane i jak taki zakład wyprodukował 1 tone i u pośrednika kupiliśmy 1 tone na fakturę to mamy jakąś tam pewność że mamy nie podróbkę i lewy towar do obrotu się nie dostał -nie branie faktury lub paragonu tzn. że godzimy się na zafałszowany towar w normalnej cenie a oszust ma na tym krocie a mu tracimy.Tam gdzie np.na paragonie jest napisane że kupujemy ;środki ochrony roślin ;a nie dokładnie to co ja kupiłem to ja tam oprysków nie biorę bo wiem że część oprysków jest podrobiona i one najczęściej są odrobinę tańsze od cen konkurencji co mają towar jak potrza.

#90 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:23

Nawozy wieloskładnikowe NPK A jak sprzedawca nabija paragon to myślisz że mu nie zdejmuje ze stanu i nie księguje?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:49

Nawozy wieloskładnikowe NPK Na pewno mu nie zdejmuje ze stanu jak kupiłeś nie wiadomo co i w jakiej ilości tak jak pisałem wyżej "środki ochrony roślin" może to być 1 l. randapu lub 20 kg. innego środka a zważywszy że w takich miejscach mało kto bierze paragon a najczęściej jest w ogóle nie drukowany to sprzedawca ma pole do popisu.

#92 Share urszula

urszula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2013 - 13:29

Nawozy wieloskładnikowe NPK ostatnio gadałem z kolegą i bardzo zachwalał polifoske. Ja sieje pod rzepak Lubfos i nie narzekam.Czym rózni sie polifoska od lubfosu ( oba sa wielo składnikowe) tylko ze polfioska ma sladowe ilosci azotu? Cenna odstrasza w przypadku polifoski. Także czym i jakimi wlaświosciami rozni sie taka polifoska od lubfosu ?

#93 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 październik 2013 - 14:19

Nawozy wieloskładnikowe NPK sprawdź skład procentowy poszczególnych składników...

#94 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 20 październik 2013 - 16:33

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Cena zależy od procętowej ilości składników np. POLIFOSKA 8 NPK(S) 8-24-24-(9) A UNIFSKA 02 NPK(CaS) 4-12-12-(16-12) POLIFOSKA dwa razy więcej składników czyli 50kg '8'=100kg Unifoski
Unifoska wychodzi drożej od Polifoski u mnie na składzie

Edytowany przez przybyslawice5211, 21 grudzień 2014 - 19:03.

ZETOR TEAM

#95 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 październik 2013 - 16:59

Nawozy wieloskładnikowe NPK tak jest w przeliczeniu na skladnik to polifoska wcale tak zle nie wychodzi

#96 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 październik 2013 - 17:24

Nawozy wieloskładnikowe NPK Polifoski z Polic są na bazie fosforanu amonu przez co są łatwiej przyswajalne dla roslin, Lubofosy i Amofoski z Gdańska są na bazie superfosfatu czyli fosforanu wapnia który jest trudniej rozpuszczalny w wodzie a dopiero łatwiej w kwasach glebowych w dodatku roslina słabo pobiera jon wapniowy w porównaniu do amonowego. W dodatku superfosfat łatwiej przechodzi w zwązki trudno przyswajalne dla roślin. w tym jest cąła różnica. cena ma znaczenie pochodne tego co napisałem (taniej jest wytworzyć fosforan wapnia <skała wapniowa + kwas fosforowy> niż amonu <amoniak+kwas fosforowy>gdyż produkcja amoniaku jest droższa).

#97 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 październik 2013 - 21:22

Nawozy wieloskładnikowe NPK Polifoski są na bazie fosforanu amonu i superfosfatu bo fosfor 50/50 jest rozpuszczalny w wodzie (fosforan amonu) i w kwaśnym cytrynianie amonu (superfosfat).
Zapraszam na swój profil

#98 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:10

Nawozy wieloskładnikowe NPK Możecie mi powiedzieć, dlaczego jest taka różnica w cenie?
http://skladrolny.pl...5-z-dostawa/174
http://skladrolny.pl...Polifoska-4/392
Polifoske udało mi się znaleźć za 1544 brutto. Ale nadal taniej wychodzi lubofos (patrze na % zawartość składników) różnica jest tylo w Mg (polifoska 2%, lubofos 0%). Reszta jest na korzyść lubofosu, więc dlaczego ludzie nadal lecą tak na polifoske?

#99 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 październik 2013 - 17:18

Nawozy wieloskładnikowe NPK Jeżeli cena czystego składnika wychodzi taniej to raczej nie ma co się zastanawiać a wybrać opcję tańszą.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:04

Nawozy wieloskładnikowe NPK 6 lat stosowałem lubofos i teraz przechodze na polofiski

Edytowany przez przemol87, 26 październik 2013 - 18:20.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ