MarcinC360

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Polecane posty

atomik    148

juz tanszej kombinacji jak sol potasowa + fosforan amonu to nie ma


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

albo sól i superfosfat 40% ja kupiłem w tym roku polifoske M pod zboża wydaje mi sie że będzie najlepsza... ta taniość to wyjdzie pewnie ale i nawozy tez będa odpowiednie do ceny... sól i superfosfat oddzielnie siać trzeba....no chyba ze miaszać....mi sie to nie widzi...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

przy obecnej cenie fosforanu i soli potasowej już się nie opłaca mieszać ,do tego dążyli żeby tak zrobić bo ludziska kupowali sól i fosforan ze wschodu przez pośredników i nie kupolwali polifosek oczywiscie kto był mądry i umiał sobie policzyć ile kosztuje kilogram czystego składnika tak robił.Teraz zmowa producentów i handlarzy nawozów doj*b......sól 1250 fosforan 1600. jak byłem na spotkaniu ze 2a może3 lata temu to gość z polic gadał że fosforan pójdzie w przyszłości na 1500 zł to wydawało mi sie kosmos bo fosforan był wtedy po 950.Powinna sie znaleźć instytucja co by zbadała sprawę ,nowy rząd nowe stawki tak jak na ukrainie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kto kupił po 1600 i 1250 to mu sie ni eopłaca ja kupiłem przd pozdwyzkami na ten rok i zaoszczedziłem sporo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

tez zakupiliśmy nawóz przed podwyżkami ale brakło fosforanu i teraz to sie go już kupi wiosna bo i tak juz wiele nie zdrożeje a ile roboty będzie

EDIT

aha i gdzie tu teraz opłacalność trzody chlewnej ;/ gdzie idzie w dół i dzis juz 3.4+vat ciekawe co bedzie w pon kiedy będę odwozil ;)

PS: sól placiłem po 1020zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

A kupiłeś już RSM czy czekasz do wiosny no i pamiętaj o opryskiwaczy przeróbka na RSM to 1500-2000zł.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a co sypiecie na łąke?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Napisz do mnie henryk@nawozyplynne.pl dostaniesz info o RSM-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Jeśli chodzi o dawki to dawaj tyle samo co byś np. saletry planował. Oczywiście w przeliczeniu na czysty składnik. W zbożach: Do fazy koniec krzewienia/początek strzelania w źdźbło, załatwisz sprawę dyszami 5-7 otworowymi. W fazie późniejszej musisz założyć węże rozlewowe. Każdy kilogram N zawartego w RSM działa podobnie do tego z np. saletry amonowej, większych różnic nie ma. RSM jest zwykle troche tańszy od saletry. Stare opryskiwacze mogą nie przeżyć przygody z RSM-em, jest cholernie żrący!


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

OK rozważyłem wszystko-RSM nie zastosuje bo pozyczony opryskiwacz zeżre :P i dużo zachodu z tym.

 

Odbiegne od tematu- jak dam 150kg saletry w 1 dawce bo nie ma co tego dzielić na 2 dawki to muszę dawać Antywylegacz (pszenica,jęczmień i pszenżyto)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

A jaka cena?Bo ja za 6 w tym może w przyszłym tygodniu będę płacił 140zł/q choć może coś opuszą, cholera zdrożała o 10zł w moich stronach,tak samo saletra.Niech się tylko ceny ziarna utrzymują jak teraz to mnie lepiej nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

O kurna to saletra tania bo u mnie 90zł/q a była po 80 :P Jęczmień....hmmm 700-800 zależy gdzie czy do gospodarza czy do młyna-to słyszałem ale pojadę sam się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

No saletra tania była, ale kupowałem ją 2 tygodnie temu to nie wiem czy teraz z 10 zł nie podrożała hehe.

 

 

Ja sprzedawałem trochę pszenicy do młyna to była po 850zł/t a jęczmień chyba 730. Ceny są ładne. Gdzieś w necie czytałem wywiad z jakimś rolnikiem chyba, i mówił że nie będzie sprzedawał zboża puki cena nie przekroczy 900 zł/t bo mówi że na wiosnę może być nawet po 1000. Kurcze, jakby była taka cena to rzepak by się wcale przy zbożu nie opłacał.


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Kiedy wysiewacie nawozy -PK (NPK), PRP- pod rzepak i zboża ozime- przed czy po orce siewnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

po orce, przed uprawą.jak tam K100 chodzi??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

"Żal" mi orki gdy trzeba wjezdzac z nawozami, nawet szerokie koła niewiele pomagają, koleiny i tak zostają. Jaki wpływ na wykorzystanie składników ma zastosowanie Polifoski przed orką siewną rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

moim zdaniem lepiej rzepak wykorzysta nawozy jeżeli dajemy je pod orkę niż po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj