Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozy wieloskładnikowe NPK

127 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:38

Nawozy wieloskładnikowe NPK Co polecacie,bo Polifoska dosyć droga jest?Sól potasowa czy coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozy wieloskładnikowe NPK Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:04

Nawozy wieloskładnikowe NPK juz tanszej kombinacji jak sol potasowa + fosforan amonu to nie ma
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:12

Nawozy wieloskładnikowe NPK W proporcji 50/50??Dobre efekty??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:50

Nawozy wieloskładnikowe NPK albo sól i superfosfat 40% ja kupiłem w tym roku polifoske M pod zboża wydaje mi sie że będzie najlepsza... ta taniość to wyjdzie pewnie ale i nawozy tez będa odpowiednie do ceny... sól i superfosfat oddzielnie siać trzeba....no chyba ze miaszać....mi sie to nie widzi...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#5 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:36

Nawozy wieloskładnikowe NPK przy obecnej cenie fosforanu i soli potasowej już się nie opłaca mieszać ,do tego dążyli żeby tak zrobić bo ludziska kupowali sól i fosforan ze wschodu przez pośredników i nie kupolwali polifosek oczywiscie kto był mądry i umiał sobie policzyć ile kosztuje kilogram czystego składnika tak robił.Teraz zmowa producentów i handlarzy nawozów doj*b......sól 1250 fosforan 1600. jak byłem na spotkaniu ze 2a może3 lata temu to gość z polic gadał że fosforan pójdzie w przyszłości na 1500 zł to wydawało mi sie kosmos bo fosforan był wtedy po 950.Powinna sie znaleźć instytucja co by zbadała sprawę ,nowy rząd nowe stawki tak jak na ukrainie było.

#6 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:54

Nawozy wieloskładnikowe NPK O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

#7 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 16:23

Nawozy wieloskładnikowe NPK kto kupił po 1600 i 1250 to mu sie ni eopłaca ja kupiłem przd pozdwyzkami na ten rok i zaoszczedziłem sporo
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#8 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:25

Nawozy wieloskładnikowe NPK tez zakupiliśmy nawóz przed podwyżkami ale brakło fosforanu i teraz to sie go już kupi wiosna bo i tak juz wiele nie zdrożeje a ile roboty będzie
EDIT
aha i gdzie tu teraz opłacalność trzody chlewnej ;/ gdzie idzie w dół i dzis juz 3.4+vat ciekawe co bedzie w pon kiedy będę odwozil ;)
PS: sól placiłem po 1020zl

#9 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:32

O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

A kupiłeś już RSM czy czekasz do wiosny no i pamiętaj o opryskiwaczy przeróbka na RSM to 1500-2000zł.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#10 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 17:36

Nawozy wieloskładnikowe NPK Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 23:48

Nawozy wieloskładnikowe NPK a co sypiecie na łąke?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#12 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 00:02

Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Napisz do mnie henryk@nawozyplynne.pl dostaniesz info o RSM-ie.

#13 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 00:46

Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Jeśli chodzi o dawki to dawaj tyle samo co byś np. saletry planował. Oczywiście w przeliczeniu na czysty składnik. W zbożach: Do fazy koniec krzewienia/początek strzelania w źdźbło, załatwisz sprawę dyszami 5-7 otworowymi. W fazie późniejszej musisz założyć węże rozlewowe. Każdy kilogram N zawartego w RSM działa podobnie do tego z np. saletry amonowej, większych różnic nie ma. RSM jest zwykle troche tańszy od saletry. Stare opryskiwacze mogą nie przeżyć przygody z RSM-em, jest cholernie żrący!
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#14 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 10:55

Nawozy wieloskładnikowe NPK OK rozważyłem wszystko-RSM nie zastosuje bo pozyczony opryskiwacz zeżre :P i dużo zachodu z tym.

Odbiegne od tematu- jak dam 150kg saletry w 1 dawce bo nie ma co tego dzielić na 2 dawki to muszę dawać Antywylegacz (pszenica,jęczmień i pszenżyto)??

#15 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 30 styczeń 2008 - 12:05

Nawozy wieloskładnikowe NPK My teraz kupiliśmy Polifoske 6 a pod rzepak sypaliśmy M-ke.
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#16 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 12:20

Nawozy wieloskładnikowe NPK A jaka cena?Bo ja za 6 w tym może w przyszłym tygodniu będę płacił 140zł/q choć może coś opuszą, cholera zdrożała o 10zł w moich stronach,tak samo saletra.Niech się tylko ceny ziarna utrzymują jak teraz to mnie lepiej nie potrzeba.

#17 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 12:33

Nawozy wieloskładnikowe NPK Polifoska 6 135zł/q a Salerta 70 zł/q.

Po ile u Was stoi cena jęczmienia?

#18 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 12:50

Nawozy wieloskładnikowe NPK O kurna to saletra tania bo u mnie 90zł/q a była po 80 :P Jęczmień....hmmm 700-800 zależy gdzie czy do gospodarza czy do młyna-to słyszałem ale pojadę sam się upewnić.

#19 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 13:01

Nawozy wieloskładnikowe NPK No saletra tania była, ale kupowałem ją 2 tygodnie temu to nie wiem czy teraz z 10 zł nie podrożała hehe.

Ja sprzedawałem trochę pszenicy do młyna to była po 850zł/t a jęczmień chyba 730. Ceny są ładne. Gdzieś w necie czytałem wywiad z jakimś rolnikiem chyba, i mówił że nie będzie sprzedawał zboża puki cena nie przekroczy 900 zł/t bo mówi że na wiosnę może być nawet po 1000. Kurcze, jakby była taka cena to rzepak by się wcale przy zbożu nie opłacał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 11:56

Nawozy wieloskładnikowe NPK Kiedy wysiewacie nawozy -PK (NPK), PRP- pod rzepak i zboża ozime- przed czy po orce siewnej?