Robinho1997125

Jaki agregat uprawowy do c360 3p?

Polecane posty

lew908    210

Ja do swojej 360 mam agregat Grudziądzki na szerokich łapach z pojedyńczym wałkiem 2,7 i spokojnie daje rade na 3 biegu. Ziemie na jakich pracuje to od 2 klasy do 5 więc 2,1 do 3p jest odpowiedni tym bardziej ze na wąskich dziabkach:P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam taki jak ty 2.7 tylko odczepiłem kółka i na ich miejsca wstawiłem zęby jest ich teraz 19 i dokupiłem podwójne wałki. C355 lata na 3 biegu bez problemu czy to po oranym czy po kartoflisku idzie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Polecam osobiście sprawdzony agregat jak na tych filmach:
http://www.youtube.com/watch?v=_hCfTat4k3Q

http://www.youtube.com/watch?v=0pYlAc_U85k

http://www.youtube.com/watch?v=V9ofae8HaWM

https://www.youtube.com/watch?v=0J9ZddUXSXI

z wałkiem z przodu i tylnymi dociskowymi, kupiony w roltechu w Kielcach (tańszy od dziekana nawet od modelu bez przedniego wałka, wady: tylko 3 rzędy sprężyn, brak opcji dopłaty za łożyska na tylne wałki) http://allegro.pl/ag...3826502394.html Racja 2,1 w sam raz do 60 ;)
94616487.jpg
PS. może warto połączyć z tym tematem http://www.agrofoto....ursusa-c-360/ Już to było na forum ;)

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wał wałem a 5 zębów mniej. Przeróbka możliwa do wykonania w każdym agregacie, wystarczy trochę pokleić i zdobyć wał strunowy...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

"Dużo daje ci ten wał przedni?" Odpowiadam ;)

Wiadomo bryły lepiej kruszy i lepsze oparcie, brak śladów po ciagniku, łatwiej się rozpędzić, mniejsze opory, - osobiscie mogę poświadczyć. Kolejne informacje to ze słyszenia lub gdzieś zaczytane: na glinkę dobre ale w piachu podobno za bardzo się zagłębia bo to wał płaskownikowy nie skręcony jak tylne ząbkowane strunowe. Jeśli ma sie zakamienione gleby to wał przedni lubi się zablokować kamieniem. Wiec dużo zależy jakie sie ma gleby - w skrócie na lekkie nie opłaca się, a na ciężkie owszem przedni wał dużo "daje".

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Opór mniejszy bo i 5 zębów mniej... Faktycznie zwykłym, żeby uprawić świeżą orkę to trzeba go głęboko wpuścić bo inaczej nie zbierze śladów po ciągniku.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieda    0

Na tym filmiku to za bardzo nie ma co uprawiać,pole widać wcześniej było bronowane.

Agregaty przy tak lekkich ciągnikach jak C-360 zbytnio nie spełniają swojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieda    0

Właśnie dlatego że ma uprawowy.

Żeby pole równo wyglądało po siewie musi być agregat uprawowo-siewny.Po uprawowym agregacie musisz jechać siewnikiem i z powrotem robisz koleiny i cała robota na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie każdego stać na zestaw uprawowo-siewny i nie każdemu na kilka ha rocznie nie jest potrzebny więc trzeba robić samymi agregatami.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Agregat szer. 2,4 m , ziemia to glina 4 kl . orka zrobiona 3 tygodnie temu , cały czas ciągnik chodzi na 3 biegu z obrotami ok. 1800- 2000 aby prędkość była w miarę wysoka , dwójkę wbijałem jedynie na dość mokrym odcinku pod górkę i nawet wtedy ładnie uprawił , jeśli nie ma górek to spokojnie chodzi bez włączonego napędu , kupowanie agregatu 2,1 m w moich warunkach byłoby bez sensu .

 

 

Wiem że to nie 3p , ale po testach na jesień stwierdzam że gdyby nie słaby podnośnik to nie wiem czy nie zdecydowałbym się na szerszy .

Edytowano przez pepe2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

No ale ale - panie kolego pepe2 masz przedni napęd i mocniejszy silnik jak 3p. Sam mam taki agregat przerobiony na 2,8 no prawie 2,9 m tylko bez wału z przodu ( starszy typ), ciągam go 80KM MF i powiem że jak jest twardo na polu, ziemia opadnie to wcale go nie czuje ale jak trafi się kawałek słabszej ziemi lub rędzina na wiosnę i ciągnik tonie to ma co ciągnąć i na takiej szerokości. Oczywiście spokojnie daje radę przy prędkości ok 10 km/h bo wtedy bardzo ładnie uprawia. Pomysł na wałki super tylko jeszcze wykonanie mogłoby być trochę lepsze - jak go poszerzaliśmy to dopiero wyszło jaka to jakość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akmaly, nie ma prawie różnicy w 3p a zwykłej c360, jak robiłem sześćdziesiątką sąsiada to nie czułem żadnej różnicy w mocy. Według mnie pod 3p idealny jest agregat 2,1 m bo z tymi wałkami trzeba szybko jeździć żeby dobrze uprawiły. Jak będziemy jeździć na dwójce to nie będzie takiego efektu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

A może żeby ułatwić mu pracę załóż z przodu koła takie jak w rozrzutniku białostockim 15.3 ,,balonówki"? :)

nie będzie się tak zapadał, lżej będzie mu jechać i praca przyjemniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Ja do tej pory uprawiam zetorem 7211 agregatem 2,8 m. Przy niesprzyjających warunkach ma za ciężko. Tak, że przy 3-P 2,5 m z przednim wałem może być problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

jeśli chodzi o moc to 3-P na pewno by sobie poradził z tym agregatem tylko że te ,,małe" Ursusy są za lekkie i nie ma sensu go tak obciążać bo nie uciągnie. silnik chce a koła nie dają ;)

Edytowano przez Jonek132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Oj coś wychwalacie tego 3p. Mam MF255 czyli ten sam silnik co w 3p i wcale nie ma on aż takiej mocy jak tu go przedstawiacie. OK ma 47KM i przyzwoity moment - wszystko porównywalne niby ze zwykłą 60 tką ale sama charakterystyka momentu jest inna. 60-tka będzie kopcić i jeszcze ciągnie a 3p dymka nie puści a zgaśnie. Miałem 60-tkę więc wiem, cudów nie było. Co do tego MF to on oczywiście nie zgaśnie bo uciągu nie ma:) Będzie się kopał i tyle. Agregat 2,4 m pociągnie, pewnie i 2,8m też da radę ale czy wam zależy na uprawie czy na pociągnięciu agregatu?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

W mojej okolicy też jeżdżą takie zestawy ale przyzwoite efekty uzyskuje się dopiero po C-360 + agregat 2,1m. Inna prędkość i głębokość robocza robi swoje.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na gliniastej ziemi jak nie zatopisz agregatu głębiej i nie pojedziesz szybko to tylko pacyny gliny przerzucasz i latają we wałkach.Mam agregat 2,7 metra i zwykła 60 w dobrej kondycji z komina raki wymiata ale idzie.Co do 3p za szeroki.Szwagier przyjechał kiedyś uprawiać pod siew swoim 3p i na 3 biegu się pocił i dusił i na 2 jeździł wiec 2,1 metra będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj