Zaloguj się, aby obserwować  
Gość forterraturbo

NH T4.75 vs NH TD5.75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Co lepiej kupić , który będzie lepszy do prac pomocniczych i ładowacza mamy plany zmienić MTZ-ta . Pracowałby w opryskiwaczu , rozsiewaczu , transporcie , przy uprawie ziemniaków itp.Kupować będziemy pod koniec przyszłego roku , ale teraz chcę się zorientować , aby nie żałować po zakupie . Do obrobienia maiłby +/- 40 ha .Ewentualnie Proxima 80 , ale to ewentualnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Nie Case nie jest brany pod uwagę , ponieważ mamy daleko do dealera , najbliżej chociaż 30 kilometrów ode mnie jest NH , a Zetor to już jakieś 60 , Case ok.65/70. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Td5 to prosty mechaniczny ciągnik zero elektroniki i ma 3cylindry i kosztuje ok130tys. A t4 to bardziej skomputeryzowany ciągnik który na 4cylindry i kosztuje ok. 145tys brutto. Więc wybur należy do Ciebie czy chcesz prosty ciągnik czy bardziej zaawansowany technolgicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Chyba jednak zdecyduję się na T4 , bo czasami więcej elektroniki się przyda , żeby później nie żałować wydanych pieniędzy , a komfort się nie poprawi . Dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A gdzie T4 ma tyle elektroniki? ;)

Tyle samo co TD5.

 

Oby dwa ciągniki mają tą samą moc ale są to dwie różne, ale równie proste koncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dóżo elektroniki niema to nie t7. Napewno ma więcej niż td5 np. Licznik hektarów obroty WOM spalanie licznik przejechanych kilometrów takie d*perele które są przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

No właśnie takie d*perele , a cieszą - fajnie jest mieć w ciągniku licznik kilometrów i hektarów .A Wy jak byście mieli do wydania około 160 tys.zł to co byście kupili ?Chętnie poczytam opinie.

Edytowano przez forterraturbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

a może agroplus 320? mocniejszy o 7-10km (różnie podają) w 3 cyl, większy udźwig o 0,5t, cięższy o 200kg (bez obciążników masę porównuję), hydraulika wydajniejsza o 8l, skrzynia 10/10 lepsza od 12/12 bo 1 bieg jest wolniejszy. Niższy o parę cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Aż tak dóżo elektroniki niema to nie t7. Napewno ma więcej niż td5 np. Licznik hektarów obroty WOM spalanie licznik przejechanych kilometrów takie d*perele które są przydatne

 

 

To są gadżety, ale prawda, przydają się. Miałem na myśli różnice w sterowaniu mechanizmami, tutaj jest porównywalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Propozycje dosyć fajne , jak będę miał ferie zimowe to wyciągnę tatę do dealer'ów i może zmienimy nastawienie. DF mi się podoba , ale najbliższy serwis jest oddalony o jakieś 80 km , a na to też patrzymy , choćby same przeglądy ,ale to nie znaczy , że nie , kiedyś po części do Zetora jeździliśmy do Kalisza , także to nie problem , wszystko się zobaczy.

Edytowano przez forterraturbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

a ile masz km do Kalisza ? bo przecież pod Kaliszem w Kościelnej Wsi jest diler Case, sam stamtąd brałem swojego Maxia


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Do Kalisza mam ze 130 km , wiem właśnie , że za Kaliszem jest dealer Case'a, tylko nie wiedziałem gdzie . U mnie Case jest bliżej , bo w Legnicy , a części kupowaliśmy w Kaliszu bo tutaj u naszego dealera było parę nie przyjemności , ale teraz jest już wszystko w porządku .JXU fajne ciągniki , ale mojemu tacie się nie podobają , dla mnie są ładne , może ładniejsze od NH . Dzięki za porady.

Edytowano przez forterraturbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Ja na twoim miejscu wybrałbym zdecydowanie DF, sam miałem Same 70 km 3 cylindrowy - ciągnik bardzo oszczędny, przez 1200 mtg oprócz przeglądów nic się nie psuło. Natomiast Nh, Case i Proximy nie brałbym pod uwagę - te 2 pierwsze mają w naszej okolicy złą opinie (ludzie sporo ich kupili bo blisko był dealer i były w dobrej cenie ale po upływie 2-4 lat zaczęły się awarie i to dość drogie w naprawie). Proxima dużo pali i wcale nie wychodzi tanio jeżeli ją dobrze wyposażyć. Sam ostatnio szukałem ciągnika 80 km i po porównaniu wyposażenia i cen korzystniej od NH T4 lub T5 wychodził nawet MF 5410, a tam jest już skrzynia Dyna 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Może i masz rację jeśli chodzi o DF . Podoba mi się w nich kabina na 4 słupkach w Agroplusie , może rzeczywiście dać sobie spokój z CNH .Df najbardziej podobają mi się te , które weszły za Agrotrona K .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, pomóżcie mi wybrać ciągnik z wyżej wymienionych, poproszę opinie uzytkownikow, chodzi mi glownie o koszty utrzymania,serwis, ceny części w przyszłości i ich dostepnosc, cena new t4 jest wyzsza ale ma dużo lepsze wyposazenie i gdyby proxime doposazyc do poziomu new t4 to cena bylaby przyblizona poposze opinie tych którzy maja w tym temacie jakies pojecie i jakies madre rady czy uwagi, nie piszcie mi ze lepiej wybrać farmtraca bądź fenda! proszę o pomoc z góry dzięki!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj