Polecane posty

Witam.

Mam pytanie , mianowicie stajemy przed wyborem ciągnika do naszego 70-cio hektarowego gospodarstwa .

Wzieliśmy ostatecznie pod uwagę 2 marki Massey Ferguson 5460 i John Deere 6115r.

Ale wybór nadal jest trudny , więc może ktoś z was użytkuje któryś z tych ciągników i opowie coś za i przeciw tej maszyny .

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ile pamiętam to 5460 nie jest już w produkcji, chyba ze znajdziesz jakiś ciągnik na placu u Korbanka :) Teraz ze stajni MF masz do wyboru 5612 lub trochę większy 6612.

 

My mamy 2 ciągniki z serii 54xx i nie są złe :) Jeden to 5455 06r a 2'gi to 5475 11r i oba nie miały jakiś większych problemowa :) Oba chodzą przy turze, większy tez chodzi w transporcie :) Jedynie co to 5475 miał problemy z włącznikiem świateł w kabinie i to wszystko a ma 3000mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mf nie ma dpf - filtra cząstek stałych w przeciwieństwie do jd. Silnik mf a spełnia niższą norme emisji spalin. Spalanie też będzie niższe.

Mf ma 135 KM i 545 Nm. Jd 121 KM i 519 Nm. Nie wiem jak wygladają ceny obu ciagników. Ale mocowo lepiej wyglada w tym zestawieniu mf. Nawet bez boosta ma kilka Km i Nm więcej od jd. Boost działa na 2 ostatnich biegach więc w większości prac dysponujemy pełną mocą. Ile powiedzieli ci za tego mf a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

No nie wiem ale w JD masz znowu w serii R bardzo rozbudowany comandcenter gdzie masz b.dużo parametrów pracy maszyny, JD też ma b. dużą masę ok 5400kg będzie ważył i będzie posiadał ramę, JD też ma b.mocny podnośnik w serii R i kabinę bardzo wygodną i przeszkoloną . Czekam na kontr opis odnośnie MF:P A może ktoś zestawi te wszystkie parametry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przede wszystkim 6 r o podobnej mocy w porównaniu do tego mf a ma bardzo "rozbudowaną" cenę. Nie wiem czy jest jakiś sens porównywać oba sprzęty. 6m i 6r są tez troszkę większymi traktorami od mf a 54xx.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak sobie wrzuciłem oba ciągniki na porównanie i wyszło tak :

 

John Deere 6115R

Engine Power (Moc Silnika) - 127/140

Engine Size (Cylindry/Poj. Silnika) - 4T/4530 E

Cab Suspension (Zawieszenie Kabiny) - Option

Front Axle Suspension (Zawieszenie Przedniej Osi) - Option

Transmission (Skrzynia Biegów) - Power Shuttle 16x16/4, 24x24/4

Hydraulics (Hydraulika) - V 80 or 114 M or E

Linkage (Podnośnik) - 5300 E

List Price (Cena Katalogowa) - £56,218.00

 

Massey Ferguson 5460

Engine Power (Moc Silnika) - 125/135

Engine Size (Cylindry/Poj. Silnika) - 4T/4400 E

Cab Suspension (Zawieszenie Kabiny) - Option

Front Axle Suspension (Zawieszenie Przedniej Osi) - Option

Transmission (Skrzynia Biegów) - Power Shuttle 16x16/4

Hydraulics (Hydraulika) - V 57 or 110 M or V110 M

Linkage (Podnośnik) - 5000E or 6000E

List Price (Cena Katalogowa) - £53,613.00

Edytowano przez JakubK203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem skąd wziołes te cenniki. Ale najlepiej przedstawić do porównania konkretne oferty polskich dealerów. Wątpie np aby w jd skrzynia 16x16 i 24x24 była w tej samej cenie. Podejżewam, że podobnej mocy wersja 6r będzie droższa od 6m o jakieś 20 - 30 tys netto. Oczywiście jeśli ktos chce można pomyslec nad 6r.

@Pawellamborghini może wrzuć obie oferty? Jakie wyposażenie i za ile? Może masz oferte lub przynajmniej znasz cenę 6r o podobnej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cennik jest od John Deere i Massey Ferguson w UK. To są najuboższe wersje, czyli za skrzynie 24x24 trzeba dopłacić tak samo jak za amortyzowana ośkę i kabinę lub większa pompę hydrauliki. Jak chcesz skrzynie AutoPowr to cena wzrasta do £63 tys. No tak jak mówisz Hubertuss, katalogowa cena pomiędzy 6115R a 6115M to ok £6tys wiec jakieś 35tys PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

A jak się sprawują te AutoPowr w tych małych ciągnikach? Czy w GB kupują na automacie czy na mechanicznej skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hubertuss niestety z massey ferguson-a nie mam dokładnego opisu bo trzeba było dołączyć oriętacyjną ofertę ciągnika na wniosek prow.

a jd podam po 10 stycznia bo mają przysłać ofertę z gravitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

może mi się wydaje, ale JD 6115r ma 115 KM


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jak na to patrzysz ;) Nominalna moc silnika to 115KM a ja wyżej podałem Maksymalna moc silnika czyli 127KM i max moc razem z IPM 140KM, i z takiego ciągnika 115KM robi się ciągnik o mocy 140KM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

czyli mój Maxio 110 ma 143 KM nice ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj