Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

ursus1991    10

normalnie stężenie nie powinno przekraczać ok 7% w tej fazie, ale za dużo też nie można. Daj z 10kg na ha i powinno być dobrze. Z mocznikiem nie wolno przesadzać w oprysku bo może wypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

juz za pózno nie doczekałęm sie odpowiedzi:( opryskalem dzis na 400l.wody dalem 20kg mocznika i 2 litry florovitu Z. może cos pomoze bo u nas wiosenne zoboża sa tragiczne jeczmieni prawie nie ma tylko gorkami;/

 

małe sprostowanie nie flotovit a plonvit z:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jeszcze jedno mam pytanie. Kiedy najpózniej moge dolstnie mocznikiem dokarminc jeczmien z pszenica jarą? jęczmien zaczyna sie wysypowac,a pszenica chyba kwitnie bo sa na kłosie takie jakiś scioły ;) nie wiem jak to nazwac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem dolstny nawóz do rzepaku borowy SolVit BORon ma 210 gram bora w 1 kg, dawka na hektar to 1kg. mój kolega teżgo stosował go wiosnom i mówi że bardzo dobrze wyszedł mu rzepak. u mnie jest duzy niedobór boru w glebie i słyszałem tez że jak sie przewapnuje to roslina boru nie pobiera. Cena to 10 zł za 1 kg wiec wychodzi tanio na hektar i ma duża zawartość B. Jade z nim na rzepak jesioniom plus Sol-vit rzepak, też 1 kg na hektar i cena poniżej 10 zł za kilo. Podziele sie uwagami jak to wychodzi. Ale od kąd stosuje dolistne to jakosc mi sie polepszyła i plon też. Zwłaszcza że nie daje wysokich dawek pod korzeń bo coraz drozsze te nawozy. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w uprtawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja dziś kupiłem trzy bańki po 5 litrów Grinlist: -max, -Cu i -Mn. Będę zasilał pszenice jeszcze jesienią przed spoczynkiem. Plan ambitny 5 kg siarczanu magnezu(25 kg za 50 zł)+1l max-a(7 zł litr)+ 0,5 Cu+ 0,5 l Mn(oba po 4 zł za litr)na hektar. Zobaczymy czy zaprocentuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1980    0

ja dolistnie dokarmie rzepak 09-10-2010 Maxsimus 20-20-20+mikro 3,5kg/h + boromax 1L/h firmy intermag

w tamtym roku to stosowalem i było widac efekty dobże przezimowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

no ja ostatnio poleciałem oziminy ekosolem 2 litry/ha i zobaczymy czy coś to w ogóle da.. na tej stronie co podałeś to tam pisze przy maximus extra p że warto go stosować przy niskich temperaturach gdy zborze nie pobiera wystarczająco dużo fosforu tyle ile potrzebuje. także można było by spróbować jak to działa. może by coś to pomogło. bo na razie oziminy słabo wyglądają (brązowe przebarwienia) B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie zastanawiam czy bede mugl to pomieszac z srodkiem na chwasty jak bede pryskal pszenice na chwasty

 

musze sie dowiedziec u mnie czy wogule to maja i jaki jest tego koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Koledzy jaki środek polecicie na chwasty na pszenicę ozimą? Chodzi mi o zabieg teraz jesienią aby już wiosną nie pryskać od chwastów tylko od grzyba no i nawozić?? Chodzi mi po głowie Glean ale czy to nie za poźno już na niego bedzie? pszenica posiana pod koniec września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dolistne

Rzepak: 15 Razem:

Agrivit - O 1x1kg wczesną wiosną i 1x1kg po wytworzeniu poąków kwiatowych

Bormax 1x0,5l wczesną wiosną i 1x0,5l po wytworzeniu poąków kwiatowych

 

Buraki: 12

Agrivit B 2x1kg wiosną 1x1kg przy pierwszym zabiegu od chwościka

Bormax 2x1,75l wiosną 1x1,75l przy pierwszym zabiegu od chwościka

Tytanit 1x0,2l przy pierwszym zabiegu od chwościka

 

Zboża: 38,50

Agrivit Z 1x1kg przy ruszeniu wegetacji i 1x1kg przed wykłaszaniem

Mikrovit Cu 06 1x0,5kg przy ruszeniu wegetacji i 1x0,5kg przed wykłaszaniem

Bormax 1x0,5l przed wykłaszaniem

 

 

Prosze o poprawki. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

@silva proponował bym włączyć przy pryskaniu miedzią chelat manganu. Cena za litr około 5 złotych, a poprawia znacznie fotosyntezę. W tym roku zaobserwowałem na kawałku pryskanym jesienią, że zborze pryskane mikroelementami(stosowałem chelaty Mu i Cu, Bor i siarczan magnezu) wyglądały bardzo dobrze. Na wiosnę szybki start z saletrą, a po między opryski dolistnymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Mam pytanie odnośnie stosowania mocznika + siarczanu magnezu w pszenicy. Czy w każdej fazie rozwojowej na wiosnę mogę to zastosować z jakąś odżywką? Nie chodzi mi o stężenie, tylko czy nie ma jakichś przeciwwskazań w poszczególnych fazach co do siarczanu magnezu? I czy mogę stosować ten roztwór z herbicydami czy nie bardzo? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Z herbicydami nie zaleca sie stosowania siarczanu.Gdzies widzialem tabelke z mieszaniem nawozow dolistnych z śor.Ja siarczan magnezu stosuje w fazie krzewienia i nastepnie w fazie strzelania w zdzblo.Oczywiscie wraz z mocznikiem i nawozami dolistnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A możecie mi doradzić który z tych lepiej wybrać w pszenicy ozimej (Cubus gr.A):

Agroleaf Power Total 20+20+20+mikroelementy (dawka 3-5 kg, cena 15 kg - 265 zł) 1kg-17,66 zł

Nitrophoska® foliar czerwona 20+20+20 +MgO +mikroskładniki (dawka 2-4 kg, cena 25 kg - 255 zł) 1kg-10,2 zł

OSD MINERAL NPK 19,5-20,5-20,5 + mikroelementy (nie znam cen)

Czy zastosować coś osobno z większą P i większym K?

A może taki zabieg jak wymienił wyżej @Silva?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja na twoim miejscu wybral bym OSD mineral.Znajomy stosowal w zeszlym sezonie i mowil mi ze efekty po tym nawozie calkiem fajne byly.Ja nigdy tego nie stosowalem ale w tym roku zastosuje na jednym kawalku ten nawoz i sie zobaczy co to wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj