Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:11

No za ciekawie to nie wygląda w proleaf

Dr Green zboża;

so3    280

MgO  9

B       5

Cu     50

Fe     60

Mn    80

Mo    0,5

Zn     20

suma 215,5 g/kg

Rzepak

so3    145 

MgO   5

B        100

Cu       2

Fe       25

Mn      50

Zn       20

Suma 197,5

Mają jeszcze kukurydze i buraka

cena 17 zł/kg na

27 lutego robią spotkanie w Wrocławiu

Mocznik dużo taniej wyjdzie niż Nitrospeed z Ekolistua to prawie to samo, dodaj siarczanu magnezu i maż dużo lepszy efekt.

Edytowany przez tomek73, 22 styczeń 2016 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 02:11
  •  

#1622 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:55

no wlasnie o efekt nitrospeed chodzi. o przysfajanie azoty i jego efektywnosc! moze i droej ale nie obniza temperatury cieczy roboczej jak w przypadku mocznika gdzie ciecz robocza spada w u mnie do 2stopni i wtedy mozna poparzc rosline i eektbedzie odwrotny d zamierzonego

dla yego pytam czy ktos stosuje i jakie efekty widzi

Dr. Green tez ciekawy. tylko czy ktos badal sklad tego mikro?? ciekawe czy tam jest tyle tego jak pisza. o doswiadczeniach praktycznych tez nikt nic tu nie pisze jakby nikt tego nie stosowal

#1623 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:59

To w osobnym zbiorniku rozrabiaj i na drugi dzień pryskaj. Podawaj siarczany jednowodnego podnosi temperaturę wody.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:20

przerabialemjuz wiele sposobow i jedynym sposobem na utrzymanie wyzszej temperatury cieczy roboczej po rozpuszczeniu 20-30 kg mocznika na ha jest rozpuszczanie i zalewanie opryskiwacza ciepla woda o temperatorze ok 50 stopni. a to jest dosc ciezka sprawa zeby grzac np 10tys L jednego dnia. nawet gdybym mial wezownice w piecu CO to zalanie jednego opryskiwacza trwaloby jakies 1,5 do 2 godzin a to masakra jak dla mnie.

a co do rozrabiania to anwet goraca woda ciezko jest rozpuscic 500kg mocznika w 1000L wody,a to tylko na 2 opryskiwacze by bylo wiec co to jest. jak pogoda pasuje to trzeba wychlapac 4do 6 opryskiwaczy bo czas zawsze goni i warunki sa zmienne.

#1625 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:26

też chce w tym roku przejść do Dr. Green. cena przystępna jak na aminokwasy..poprosiłem handlowca o przesłanie jakiegoś certyfikatu,badania składu. Nie będę kupować ulotki, muszą mieć na to jakieś badania. Najbardziej przekonuje mnie stosowanie boru z insektycydem, bo nie podnosi się Ph roztworu, jak przy innych borach.

#1626 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:29

te ich swiadectwa to i tak malo wiarygodne. jak mi sie uda zdobyc probke to moze tez sie uda wyslac gdzies do zbadania i wszystko bedzie jasne skoro jeszcze nikt tego nie zrobil z forumowiczow

#1627 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 21:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Składem to faktycznie dr green bije na głowę wszystkich ciekawe ile jest prawdy w tych ulotkach. Kolega mi mówił ze w tamtym roku ktoś z sąsiedniej wioski robił jakiś mix czyli pewnie grzybowka skracanie itp i się zrobiła galaretka po dodaniu dr green a co dawali konkretnie i ile w tym prawdy nie wiem będę badał ten temat bo też chcem zamówić te odżywki. Tomek73 stosował te odżywki niech się wypowie na temat mieszania bo efekty podobno są dobre i jeszcze jedno skąd wzioles ten skład bo z tego co patrzyłem to siarki i magnezu tam nie ma

Edytowany przez knoro93, 22 styczeń 2016 - 21:40.

#1628 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:44

Bo Dg  do opryskiwacza wsypuję się jako pierwszego i o tym każdy handlowiec ich mówi, wtedy odżywka robi odpowiednie PH wody i nie ma problemu z ścinaniem. Odżywka posiada w składzie stabilizatory pH ok, 4,3 czyli zakwaszają wodę, a podane na koniec mogą wywołać garaletę.  Też o tym słyszałem że sąsiada znajomy miał garaletę bo dodał Dr na koniec.

W tamtym roku mieszałem do 9 rodzajów środków na jeden opryskiwacz, i fungicydy, regulatory, insektycydy, nic mi się nie stało. Najpierw  Dr potem siarczany adiuwant reszta odżywek,  i chemię

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel  z Żarowa i dał mi ulotkę i stąd ma dziś te składy. oni co roku coś zmieniają, dwa lata temu w rzepaku było 30 g boru,  w tamtym do 100 dołożyli.

#1629 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:57

ciekawe tez kto i gdzie im produkujete nawozy DG

#1630 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 12:54

Jakie odzywki na zabieg t1 a jakie na t2 dać na pszenice na plon około 6t/ha bo czytam czytam i nic nie umie sobie ustalić .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:28

a w internecie mozna gdzies zamowic dr green? bo u nas w okolicy nikt nie slyszal o tych odzywkach?

#1632 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:33

handlowiec mówił, że w Chrzanowie są produkowane. Z odpadów zwierzęcych chemicznie są wydzielane. niby koło 14 różnych amino jest w tych ich środkach.(mówił, że lewoskrętne). ja zamawiam tylko ich mikro(aminokwasy mamy w cenie chelatów) a te makroelementowe porobię  próby kilka hekatarowe na różnych uprawach(czy jest efekt!). NA rynku jest masa firm produkujących mikro i odżywki, ale dość mam pompowania kieszeni korporacjom nie mając przełożenia na polu.

#1633 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 18:51

W  środę  będę wiedzial szczegóły i DG

#1634 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:21

daj znac co ustaliles. na necie nic nie idzie znalazc na ich temat. zadnych opinii - jak by tojakas wielka nowosc. nawet z zadna firma nie wspolpracuja tylko sojego przedstawiciela ganiaja i sami bezposrednio sprzedaja- choc moze to i lepiej bo kazdy posrednik dolozy swoje 20-30 % i juz nie ciekawie sie zrobi z cena

#1635 Share Zeus

Zeus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów zwierzęcych może być dobre dla roślin weż się ogarnij,a już aminokwasy  zwierzęce !!

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów ze zwierząt może być dobre dla roślin a  w szczególności aminokwasy co ty wypisujesz ogarnij się.

#1636 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:17

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów zwierzęcych może być dobre dla roślin weż się ogarnij,a już aminokwasy  zwierzęce !!

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów ze zwierząt może być dobre dla roślin a  w szczególności aminokwasy co ty wypisujesz ogarnij się.

cytuje to co mi powiedział handlowiec Dr green, dlatego tak jak ty próbuję się coś nowego dowiedzieć na tym forum, żeby nie kupić produktu, który nie będzie działał.

#1637 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 22:27

bamberol jakos mi nie dalo to co pisales i prosze pogrzbalem i znalazlem info odnosnie twojej informacji: Cytat:

Najtańszą metodą pozyskiwania aminokwasów jest przetworzenie odpadów mięsnych, polegające na rozbiciu białek zwierzęcych z użyciem silnych kwasów i wysokiej temperatury. Jest to sposób co prawda tani i wydajny, ale otrzymany produkt odznacza się słabą przyswajalnością dla roślin. Wysoka temperatura i silne kwasy powodują, że mieszanka zawiera znaczny odsetek aminokwasów uszkodzonych, a także nieaktywnych biologicznie (w formie P).

Tak wiec wniosek jest prosty - to jest G... warte!!!! skład amino jest naciagniety na maksa a przyswajanie do bani wiec po co placic tyle za cos co dziala może w 25%????????? lepiej chyba dac np Kristalon zielony - tani i do tego dac odpowiedni aminokwas L solo. taki wniosek i chyba niema co sobie zawracac glowy tymi wynalazkami DG

#1638 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 08:30

No tu nie zgodzę się bo ja stosuję drugi rok DR i on po prostu działa, po nim widać od razy efekty. Po innych odąywkach tak sobie było widać.

Piszesz tak jak rolnicy co słyszeli o EM i UG Max, że to nic nie wartę, a nadet nie widzieli tych srodków na oczy,  ja stosuję z 4 rok EM i nie zamierzam z niego rezygnować, bo naprawdę jest dobry i widzę po nim efekt.

Po drugie koło mnie duze gospodarstwo ma teraz z  6 tyś ha i z 3 rok przeważnie tylko na DR  a zboża mają rewelacyjne, nikt takich w okolicy nie ma jak u nich, parę spółdzielni, z tego co słyszę przechodzi na DG więc to o czymś świadczy.

A mali powinni się uczyć o dużych nigdy odwrotnie.

#1639 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 09:58

Jak dla mnie cały ten spór czy warto stosować czy nie zamyka jeden cytat:

" Najbardziej doskonała technika propagandowa nie da rezultatów jeśli nie wwierci się w umysł jednej fundamentalnej tezy. Teza ta  musi być zawarta w kilku punktach i być powtarzana w kółko" Joseph Goebbels. 

Ps: tak jak by ktoś nie wiedział na czym to polega 

Nie zdziwię się jeśli za parę lat znajdzie się ktoś kto udowodni wam ,że stosowanie izotopów U 92  poprawia wigor i plonowanie roślin. A co najlepsze, że nie jeden mu w to uwierzy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 12:59

Uran.... xD You made may day! Ile razy stosujecie odżywianie mikro i makro?