Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#141 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 15:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Napisałeś, że przedplonem była zimówka to przypuszczam, że chodziło Ci o pszenicę. Pszenica po pszenicy to troszkę nie bardzo B) , ale jak już trzeba B)
BASFOLIAR 36 extra jest dobrym nawozem dolistnym z wysoką dawką magnezu przeznaczonym dla zbóż konsumpcyjnych, ale jak zastosowałeś w paszowych to też się nic nie stanie. Nie rozumiem dla czego domieszałeś z siarczanem magnezu, chyba miałeś duży niedobór tego składnika. Analizując Twoje nawożenie nieorganiczne to na II klasie jeszcze uciągniesz dobry plon, na III i 4 mniej , ale też nie będzie źle. Dobrze, że tej 5 masz tylko 1 ha B)
Zastosuj drugą dawkę też ok. 6L
Efekt będziesz widział za ok. 7 dni od momentu zastosowania oprysku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 11:14
  •  

#142 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? noooo i wlasnie ale kiedy najlepiej dac ta druga dawke? i czy w tej drugiej dawce dobrze dodac mocznik czy nie?,i myslalem jeszcze zasilac ja saletra amonowa poglownie,czy to dobry pomysl? i jeszcze jak by ktos doradzil jak zastosowac antywylegacz mam stabilana, i u mnie dopiero dzisiaj popadalo od ponad miesiaca czasu (zbawienie:) ) a co do basfoliaru to jeden gosc mi mowil ze nie jest dobrze mieszac go z mocznikiem bo mocznik oslabia dzialanie basfoliaru, a znowusz siarczan czy on tez oslabia? i wlasnie bo mialem z tamtego roku siarczan magn. z intermagu bodajze(w papierowych workach), i on po zmieszaniu z woda ogrzewal wode ale gorzej sie rozpuszczal w wodzie, a w tym roku kupilem jakis z pilc (w foliowym worku)czy cos takiego, i ten znou ochladza wode tak jak mocznik i ma troche mniej azotu w skladzie niz ten pierwszy,co najlepiej moze sam basfoliar w wiekszej dawce?;/ aa i dzieki za odpowiedz B)

#143 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 18:59

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Najlepiej Basfoliar zastosować w fazach: krzewienie i strzelanie w źdźbło. Zastosowanie saletry uzależnione od przebiegu pogody, a czy na stabilan to trochę nie za późno? W jakiej fazie masz zboże, które chcesz potraktować stabilanem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no jeden kawalek to jest po ziemniakach dosc ladna to po ost deszczach niedlugo powinno sie pokazywac pierwsze kolanko a reszta troche pozniej, a tak wogole to jaka dawke zadac? a o tym przebiegu pogody mogl bys mi troche jasniej opisac? i czy np. tak jak w tym tyg dalem odzywke to kiedy teraz najkozystniej bedzie dac saletre? (jak bys mogl napisz do mnie na gg,)

#145 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 18:53

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jeśli chodzi o stabilan to jak masz full azotu pod zboże i odmianę podatną na wylegi to stosuj największą, która jest na etykiecie. Jak jest inaczej to ta mniejsza dawka. (Sugeruję 1,5 l/ha). Wiesz to tylko porada, nie widziałem zboża ani nie znam ziem na których uprawiasz rośliny. To wiesz tylko TY. A co do saletry to jak wysiejesz a nie popada deszczyk przez dłuższy okres to marny efekt. Po zastosowaniu odżywki zachowaj odstęp 3-5 dni.

#146 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 25 kwiecień 2009 - 19:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no basfoliarek super nawozik ale ja kiedyś popryskałem plonvit Z jakieś 2l/h i było super w tym roku kupiłem na 1 zabieg i mam zamiar powtórzyć efekt całkiem tani i dobry:D a co do wylegania to ja na ccc to nie polecam bo kiedyś w tak a podobną suszę przypaliłem :/ i ja bym dał jeśli już to max 1l na h i to też pod kontem deszczu dopiero aplikował ja ogólnie polecam modusa w dawce 0,3 niedługo też prysnę drogi ale bezpieczny pozdrawiam

#147 Share krzys8705

krzys8705

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 maj 2009 - 22:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Tak czytam te posty i nadal za wiele nie wiem. Dosyć słabo orientuje się w nawożeniu dolistnym i za bardzo nie wiem kiedy je zastosować... ;) Jedynie dowiedziałem sie co i z czym można a z czym nie można mieszać nawozów. Jeśli ktoś mógłby mi prostym językiem to wytłumaczyć byłbym wdzięczny. Uprawiam pszenżyto ozime i jęczmień jary. pszenżyto juz sie wykłosiło i chyba to już za późno na nawożenie...? jęczmień ma ok 20cm. W jakich fazach fazach najlepiej zastosować nawożnie dolistne w tych rożlinach. z góry dziękuję za pomoc.

PS Może to wyda się dla Was śmieszne ale kto mi powie kiedy jest faza liścia flagowego i co to w ogóle jest liść flagowy. Wydaje mi się ze jest to ten który osłania kłos ale nie jestem pewien...

#148 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 10:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? czesc Wam.. mam pytanko.. czy w momencie kloszenia pszenicy mozna ja opryskac mocznikiem + siarczanem Mg?? Kłos jest juz widoczny - wykluł sie juz prawie calkowicie z pochwy lisciowej.

krzys - lisc flagowy to ten ostatni na samej gorze tak jak mowisz chroniacy klos, z niego wykluwa sie klos..

#149 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 17:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jeżeli kłos dopiero co wychylił się z pochwy liściowej to odradzał bym pryskania mocznikiem i siarczanem. Pszenica zaczeła kwitnąc i nie lubi jak w tym czasie wykonuje się jakieś zabiegi, robi się zabiegi w ostateczności np. jakiś patogen strasznie dokucza. Po kwitnieniu jak pojawi ziarniak i zacznie sie faza dojrzałości mlecznej można dać mocznik i siarczan 15-20 kg mocznika na ha, poprawi to jakośc plonu czyli gluten i białko.

#150 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 15:17

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jednak trzeba pamiętać, że w warunkach np. dużej ilości opadów, tak późne zastosowanie azotu może przyczynić się do pogorszenia jakości glutenu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 18:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? czemu mialby sie ten gluten pogorszyc??

#152 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 17:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? w jakiej temperaturze max. mozna nawozic dolistnie zboze?

#153 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 21:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? max przy 20 stopniach ale przy małym nasłonecznieniu a optymalnie to 10-15 stopni. ja zawsze zaczynałem w tym roku okolo 18 nawieczor tak do 20 zanim sie rosa zaczła a jak byly upały to o 18 30 tak do 20 30. ostanio tylko w piatek nawozilismy ostani raz na zboza jare dolistnie to cały dzien bo bylo pochmurno ale nie padało i temp. byla ok tak ze 13 stopni chociaz zesmy sie dwa razy wachali czy jechac bo sie zbierało na deszcz ale na szczescie nie padało i udało sie :)

#154 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jakie proponujecie zastosować dokarmianie dolistne dla kukurydzy jak narazie myślałem nad wuxalem, macie jakieś inne propozycje, przydałaby taki środek który zasili dobrze kukurydzy, (bor)

#155 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 26 listopad 2009 - 17:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Stosował ktoś z Was AGROLEAF POWER w zbożach i ziemniakach? Jakie macie opinie?

#156 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 18:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Szeroka gama produktów z serii Agroleaf Power to skuteczne i szybkie działanie a efekty w ciagu 2 dni po zastosowaniu.
Warunek to temperatura min. te 5 stopni C, i noce bez przymrozków.
Dawki na zboża to 2kg x 3 dawki uprawa mniej intensywna, 3kg/ha x 3 dawki uprawa mająca na celu uzyskanie wysokiej wydajności.
Zabieg można połączyć z opryskiem fungi, natomiast z herbicydami nie zalecane przez producenta.
W uprawie zbóż polecam Power azotowy i total.

#157 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 listopad 2009 - 19:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? z tymi dniami to przesadziłeś,fakt są bardzo dobre, oprócz mikroelemtów zawierają biostymulator.

#158 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 19:20

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ważną rolę odgrywa temperatura, podpasujesz z temperaturą i efekt w 2 dni murowany. Mowa tu o azotowym, efekt widoczny dla oka.

#159 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 27 listopad 2009 - 18:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mogę mieszać z siarczanem magnezowym? W jakich fazach rozwojowych pryskać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2009 - 18:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? one zawierają Mg i siarke, z fosforowo-potasowym NIE, filtry i końcowki pozapychane.