Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marek_m37    0

Można stosować oprysk azotanem amonu? Chodzi mi o to czy można rozpuścić w wodzie saletrę i zamiast rozsiewać, zrobić oprysk. Czy taki zabieg nie zaszkodzi dla rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Nie w worku a w płynie, a ten wychodzi dużo taniej. 

 

Licząc jednostkę zakupową często tak bywa tylko czy sprawdzałeś skład - czysty składnik NPKMgSBFeMnMoCuZn?

Pierwszy raz robiłem kalkulacje pewnie z 20 lat temu gdy dotarła do mnie oferta nawozów firmy Sonata (nawozy sypkie) i hasłem raklamowym - nie płać za wode :-)

Oczywiście można kupić jakiś litr odżywki na ha za 5-6 zł i tanio nabrać pewności że zrobiło się zabieg dolistny - tylko że w nawożeniu dolistnym to my mamy mieć konfort że zrobiliśmy oprysk, tylko roślina że dostała to co trzeba w odpowiedniej ilości inaczej wogóle nie ma sensu pryskać.

Aktualnie stosuje nawozy płynne, ale o bardzo dużej zawartości mikro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Licząc jednostkę zakupową często tak bywa tylko czy sprawdzałeś skład - czysty składnik NPKMgSBFeMnMoCuZn?

Pierwszy raz robiłem kalkulacje pewnie z 20 lat temu gdy dotarła do mnie oferta nawozów firmy Sonata (nawozy sypkie) i hasłem raklamowym - nie płać za wode :-)

Oczywiście można kupić jakiś litr odżywki na ha za 5-6 zł i tanio nabrać pewności że zrobiło się zabieg dolistny - tylko że w nawożeniu dolistnym to my mamy mieć konfort że zrobiliśmy oprysk, tylko roślina że dostała to co trzeba w odpowiedniej ilości inaczej wogóle nie ma sensu pryskać.

Aktualnie stosuje nawozy płynne, ale o bardzo dużej zawartości mikro.

 

 

Tak porównywałem i wielkiej róznicy nie ma, tylko kwestia że worek Osd kosztuje 300 zł i jest na 8ha 25kg, a 20l plonvitu kupisz za 170 zł i masz na 13 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Osd jest kilka tak jak i plonvitów więc nie można zweryfikować Twojego liczenia. Jeśli obliczenia są poprawne to oczywiście, że plonvit tylko jakoś dziwnie to ma działać skoro skład podoby to dlaczego dwukrotnie niższa dawka składników z plonvitu miała by działać podobnie? Bo z przedstawionych danych wynika że porównujemy 3 kg/ha do 1,5 l /ha. Nawet gdyby dać podobną dawke to z przytoczonych cen wynika że plonvit i tak wyszedł by taniej. Poza tym jest jeszcze kwestia czym chcesz pryskać - nie chodzi o preparat a, b czy c tylko o jakim składniku mowa i czy te przytoczone dwa to właściwa formuła dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłam z odżywkami DR GREEN, kosztują 12-17 zł/kg, ale mają mocny skład i do 2 kg/ha.

 

Dokładnie, obojętnie czy ktoś stawia na aminokwasy czy chelaty trzeba przyznać, ze w Dr Green sama suma składników powala, a cena porownywalna do innych! ogolnie to Polecam, zastosowalem na 30ha zboża w 2016 z całych 70ha obsianych i byly piekne!

 

p.s. aż każdy przy tabliczce 'dr gren, tobie tez doradzimy' przystawał i spisywal numer do doradcy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Jakie macie doświadczenia z plonvit zboża? Ile to jest warte bo ja stosuje od kilku lat i jakoś super efektow to nie ma.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Tzn. że nie widać za bardzo rożnicy po zastosowaniu plonvitu.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Plonvit to typowy wieloskładnik mikroelementowy, a mikro podaje sie przeważnie zapobiegawczo przed wystąpieniem widocznych niedoborów.. Te 15% azotu w litrze Plonvitu, spektakularnych efektów wizualnych raczej nie spowoduje :) Najlepiej porównać zawartość mikroskładników w Plonvicie z innymi tego typu nawozami, a jest ich mnóstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Czy kristalon zielony 3kg + siarczan magnezu 10kg + tytanit 0,2l taka mieszanka nada się na wiosenne dokarmianie  ? Niechce jakoś strasznie kombinować i przepłacać . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kristalon zielony 3kg + siarczan magnezu 10kg + tytanit 0,2l taka mieszanka nada się na wiosenne dokarmianie  ? Niechce jakoś strasznie kombinować i przepłacać . 

Ja bym dodał jeszcze 10% mocznika na spokojnie a kristalon dawalem w tamym roku w dawce 4 kg w tym planuje dac 4,5 

Stosował ktos z was chelaty z intermagu jak oceniacie??

 

Co polecacie zamaist kristalonu zielonego co daje  jakis lepszy efekt po tym byl tez ale zawsze mozna lepiej :D

 

Kto ma jakies doswiadczenia z optysilem fasterem i proaqua ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

Sprzedaję oraz stosuję Dr Green od 3 lat , rzepak -  jesień wiosna po 2 kg i bor załatwiony. Zboża po 1kg + mocznik i siarczan magnezu. Ewentualnie przy słabszym zbożu Micro 2 kg + 2 kg Start N/P 12/60. Klienci również zadowoleni. Adob i OSD zwykłe micro na chelatach. Co mogę polecić z doświadczenia innych osób jeśli chodzi o mikroelementy to Nutricomplex oraz produkty z Yara. Wszystkie płynne są tanie i mają niski skład ,ale nie trzeba bawić się w mieszanie. Według mnie każdy da efekt ,a dokarmianie dolistne jest tylko wisienką na torcie ,które może dać nam o kilka procent większy plon i ziarno o wyższych parametrach. Najlepiej przeliczyć cenę na gramy micro w produkcie i okazuję się ,że drogi produkt jest tańszy niż jakiś tani micro w płynie. 


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

widzę że nie aż tak daleko, czy w okolice Nysy- Otmuchowa też dojeżdżacie bo bym spróbował bo jak patrzyłem na składy to cenowo nawet korzystnie to wychodzi. Proszę o kontakt patfilmax@gmail.com, Na próbę wziąłbym z 8 woreczków(4kg) Dr Grean zboża, Jeszcze pytanie czy dobrze się mieszają z fungicydami i modusem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie czy da się jakoś sprawdzić skład nawozu bo mam w garażu sprzed lat npk+ mikro ,bardzo drobny i chciałbym to wykorzystać ale nie mam żadnej pewności co jest w tych workach bo były one otwarte i nie wiem czy to jest to co na opakowaniu czy ktoś po prostu nie wsypał coś innego , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Mogę wykorzystać do nawozu dolistnego siarczan magnezu siedmiowodny, który 2 lata stał w otwartym worku w garażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

Mogę wykorzystać do nawozu dolistnego siarczan magnezu siedmiowodny, który 2 lata stał w otwartym worku w garażu?

 

Możesz wykorzystać, jeśli jest twardy w worku to rozbij worek na czymś twardym np.betonie ,powinien bez problemu rozbić się do formy sypkiej. Po za tym siedmiowodny łatwiej rozpuszcza się w wodzie ,więc nie powinno być problemu.


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziouk1    1

witam panowie jestem tu nowy mam do was pytanie dałem RSM na pszenicę w dawce około 240 kg było to 4 dni temu SIS chciałbym dać odżywkę basfoliar i dodać środka na grzyba i siarczanu magnezu czy nie spale tym pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

witam panowie jestem tu nowy mam do was pytanie dałem RSM na pszenicę w dawce około 240 kg było to 4 dni temu SIS chciałbym dać odżywkę basfoliar i dodać środka na grzyba i siarczanu magnezu czy nie spale tym pszenicy?

 

Możesz spokojnie dodać 5-6 l Basfoliaru + siarczan magnezu 5-7 kg + środek grzybobójczy


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj