Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1507

nie obraź się ale zbędne wydatki wydaje mi się.

Ja jak stosuję odżywki jest to koszt około 50zł/ha. Więcej nie widzę sensu stosowania.

Nawet jakbym miał stosować 3 dawkę N, albo wydać te 100 zł na odżywki to w raz wyjdzie taniej niż 350 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Z czystej ciekawości czy P K Mg S idzie u Ciebie również tak bogato czy masz gleby zasobne w te składniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

XTRO Po co tyle  samego azotu, jak  wszystkiego innego będzie brakować i  plon  będzie ograniczony bo będzie azotu za dużo a mikro za mało. Azotem nie nadrobisz mikro, nie ma szans.  ponad 100 lat temu już o tym mówili i szkolili. 

 Beczka Liebiga,  i wypływanie plonu. To powinien każdy rolnik znać.  http://www.bezpluga.pl/baza-wiedzy/94a0ff1c840a686c25bce990edf34ad3/Niedobory_skladnikow_pokarmowych_W_Szczepaniak_pdf.pdf

 

A 3 dawka azotu nie ma wcale wpływu na plon, żadnego, tylko na jakość ziarna. Jest to udowodnione.

NPK mam na nie których kawałkach tyle że nic nie muszę dawać, ale stosuję wszędzie, nie bogato, po rzepakach pod pszenicę nic nie daję NPK.

N mam  mocno przekroczone.

Podstawa to PH, i tu trzeba zaczynać gospodarowanie, bez tego żadnego plonu nie będzie.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

No mi chodzi głównie właśnie że ten 3 N wpłynie na jakość.

No to jeśli mało stosujesz N, a głównie jedziesz odżywkami za 350zł no jak tak to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A jakie mikro stosujesz? Dr greenem sie chwaliłes bodajże ile go dajesz? Chcem w tym roku zamówić i planuje dać dwa razy po półtora kg/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

N daje około 180 kg. Siarczan magnezu i potasu, fosfor, z intermagu plonwity cynk, miedź, mangan, to z Chemirolu coś wcisną, i jeszcze  z w tamtym roku  z Navi brałem.I oczywiści Dr Green

W tym Dr Green, intermag siarczany, może Adob cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

to jaki masz nakład na ha w pszenicy? licząc paliwo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Jakie wasze opinie Dr Green?? głównie chodzi o mikroelementy. Skład w Dr Green rzepak nie powala, jedyną fajną rzeczą jest połączenie boru i możliwość przejazdu razem z np perytroidem(bor nie podnosi pH roztworu). Jeśli chodzi o Dr Green zboże to skład fajny i cenowo przystępnie(dodatkowy plus na bazie aminokwasu).

 

 


N daje około 180 kg. Siarczan magnezu i potasu, fosfor, z intermagu plonwity cynk, miedź, mangan, to z Chemirolu coś wcisną, i jeszcze  z w tamtym roku  z Navi brałem.I oczywiści Dr Green

W tym Dr Green, intermag siarczany, może Adob cześć.

 

ten siarczan potasu co wcześniej pisałeś w poście to ile kg/zl kosztuje?? stosujesz do każdego przejazdu, czy tylko na liść flagowy?? zawsze dajesz do każdego oprysku siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Stosuje ktoś z procamu?? Maja jeszcze proleaf max, bo nie widać u nich na stronie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Siarczan potasu 6 zł.kg, dodaje go od 2 przejazdu po 2 kg siarczam magnezu praktycznie zawsze po 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Stosuje ktoś z procamu?? Maja jeszcze proleaf max, bo nie widać u nich na stronie. 

 

Z Procamu brałem do tej pory mikroelementy solo które robi na nich ADOB i Intermag. Proleaf Max stosowałem na jesieni pod rzepak i raczej się skuszę wziąć wiosną na całość.  Jeśli zawiera to co w składzie wskazane  to  naprawdę nie głupi kompleksowy nawóz mikroelementowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Z Procamu brałem do tej pory mikroelementy solo które robi na nich ADOB i Intermag. Proleaf Max stosowałem na jesieni pod rzepak i raczej się skuszę wziąć wiosną na całość.  Jeśli zawiera to co w składzie wskazane  to  naprawdę nie głupi kompleksowy nawóz mikroelementowy. 

Możesz dać jakiegoś linka gdzie można znaleźć skład tego nawozu bo przekopałem internet i nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Informacji o siarce tu nie znalazłem. Musze przyznać że jeden z lepszych składów nawozów dolistnych jakie widzialem. Troche mało miedzi jak na zboża i szkoda \ze boru nic nie ma. Dr green jednak lepiej przy tym wygląda. Jak cenowo ile kosztuje litr? Co to forma DPTA ? Lepsza od chelatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No za ciekawie to nie wygląda w proleaf

Dr Green zboża;

so3    280

MgO  9

B       5

Cu     50

Fe     60

Mn    80

Mo    0,5

Zn     20

suma 215,5 g/kg

Rzepak

so3    145 

MgO   5

B        100

Cu       2

Fe       25

Mn      50

Zn       20

Suma 197,5

Mają jeszcze kukurydze i buraka

cena 17 zł/kg na

27 lutego robią spotkanie w Wrocławiu

 

Mocznik dużo taniej wyjdzie niż Nitrospeed z Ekolistua to prawie to samo, dodaj siarczanu magnezu i maż dużo lepszy efekt.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

no wlasnie o efekt nitrospeed chodzi. o przysfajanie azoty i jego efektywnosc! moze i droej ale nie obniza temperatury cieczy roboczej jak w przypadku mocznika gdzie ciecz robocza spada w u mnie do 2stopni i wtedy mozna poparzc rosline i eektbedzie odwrotny d zamierzonego

dla yego pytam czy ktos stosuje i jakie efekty widzi


 Dr. Green tez ciekawy. tylko czy ktos badal sklad tego mikro?? ciekawe czy tam jest tyle tego jak pisza. o doswiadczeniach praktycznych tez nikt nic tu nie pisze jakby nikt tego nie stosowal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To w osobnym zbiorniku rozrabiaj i na drugi dzień pryskaj. Podawaj siarczany jednowodnego podnosi temperaturę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

przerabialemjuz wiele sposobow i jedynym sposobem na utrzymanie wyzszej temperatury cieczy roboczej po rozpuszczeniu 20-30 kg mocznika na ha jest rozpuszczanie i zalewanie opryskiwacza ciepla woda o temperatorze ok 50 stopni. a to jest dosc ciezka sprawa zeby grzac np 10tys L jednego dnia. nawet gdybym mial wezownice w piecu CO to zalanie jednego opryskiwacza trwaloby jakies 1,5 do 2 godzin a to masakra jak dla mnie.


a co do rozrabiania to anwet goraca woda ciezko jest rozpuscic 500kg mocznika w 1000L wody,a to tylko na 2 opryskiwacze by bylo wiec co to jest. jak pogoda pasuje to trzeba wychlapac 4do 6 opryskiwaczy bo czas zawsze goni i warunki sa zmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

też chce w tym roku przejść do Dr. Green. cena przystępna jak na aminokwasy..poprosiłem handlowca o przesłanie jakiegoś certyfikatu,badania składu. Nie będę kupować ulotki, muszą mieć na to jakieś badania. Najbardziej przekonuje mnie stosowanie boru z insektycydem, bo nie podnosi się Ph roztworu, jak przy innych borach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

te ich swiadectwa to i tak malo wiarygodne. jak mi sie uda zdobyc probke to moze tez sie uda wyslac gdzies do zbadania i wszystko bedzie jasne skoro jeszcze nikt tego nie zrobil z forumowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Składem to faktycznie dr green bije na głowę wszystkich ciekawe ile jest prawdy w tych ulotkach. Kolega mi mówił ze w tamtym roku ktoś z sąsiedniej wioski robił jakiś mix czyli pewnie grzybowka skracanie itp i się zrobiła galaretka po dodaniu dr green a co dawali konkretnie i ile w tym prawdy nie wiem będę badał ten temat bo też chcem zamówić te odżywki. Tomek73 stosował te odżywki niech się wypowie na temat mieszania bo efekty podobno są dobre i jeszcze jedno skąd wzioles ten skład bo z tego co patrzyłem to siarki i magnezu tam nie ma

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Bo Dg  do opryskiwacza wsypuję się jako pierwszego i o tym każdy handlowiec ich mówi, wtedy odżywka robi odpowiednie PH wody i nie ma problemu z ścinaniem. Odżywka posiada w składzie stabilizatory pH ok, 4,3 czyli zakwaszają wodę, a podane na koniec mogą wywołać garaletę.  Też o tym słyszałem że sąsiada znajomy miał garaletę bo dodał Dr na koniec.

W tamtym roku mieszałem do 9 rodzajów środków na jeden opryskiwacz, i fungicydy, regulatory, insektycydy, nic mi się nie stało. Najpierw  Dr potem siarczany adiuwant reszta odżywek,  i chemię

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel  z Żarowa i dał mi ulotkę i stąd ma dziś te składy. oni co roku coś zmieniają, dwa lata temu w rzepaku było 30 g boru,  w tamtym do 100 dołożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj