Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:34

Oczywiście że można mieszać, ale po to są gotowce żeby nie mieszać. W ubiegłym roku jak pisałem szedł u mnie PROLEAF NEW ale dodawałem CU i Zn oddzielnie a w tym roku mają np. PROLEAF MAX i wszystko wsadzili co trzeba, tylko bor dodam na rzepak. Np siarczanu magnezu nie daje bo próby robiłem to Mg aż za dużo u mnie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 03:22
  •  

#1202 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 15:30

Dobre nawozy  proleaf i procam mag, w tym roku stosuje proleaf max na T1 dam 1,5 litra kupiłem 100 litrów i dodatkowo dostałem za złotówkę 5 litrów bo jakaś promocja trwa.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#1203 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:20

Już mam 250l boru i jeszcze ma dojechać 1000l PROLEAF MAX. Będzie na dwie dawki w pszenice i rzepak. Do tego 100l dowiozą za darmo. Także w zasadzie z PROCAMU się opłaca. Już przy 100l 5 za darmo. To 80zł w kieszeni. Do kolegi wyżej. Zbieraj punkty w agriclub. bo ten nawóz też na punkty się łapie. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 16 marzec 2015 - 22:30

Wracając do odżywek Dr. green  stosowałem w rzepaku i tandeta według mnie. Efekt słaby, lepszy efekt stanowczo po OSD rzepak. Yara Vita zboże stosowałem kiedyś i w tym roku zastosuję znów 

#1205 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 08:56

Już mam 250l boru i jeszcze ma dojechać 1000l PROLEAF MAX. Będzie na dwie dawki w pszenice i rzepak. Do tego 100l dowiozą za darmo. Także w zasadzie z PROCAMU się opłaca. Już przy 100l 5 za darmo. To 80zł w kieszeni. Do kolegi wyżej. Zbieraj punkty w agriclub. bo ten nawóz też na punkty się łapie. 

Pewnie, że się opłaca, dowiozą na czas, doradca przejdzie się po polach i wie co trzeba zastosować od 10 lat z Procamem współpracuje. Na dni pola i szkolenia zawsze zaproszą i nauczą jak co mieszać i stosować, nie spotkałem się z inną firmą, która by tyle wiedzy przekazywała swoim klientom jak Procam.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#1206 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 18 marzec 2015 - 14:05

Siemka

Można dać  za kilka dni na pszenice pszenżyto  jęczmień ozimy  (oczywiście jest jeszcze faza krzewienia ) 5kg/ha FOLICARE 18-18-18 i 5% siarczanu magnezu na 270l wody?? I czy można dodać do tego jeszcze mocznik jeśli tak to ile ?? I jakie końcówki będą do tego lepsze 0.2 czy 0.3 ??

#1207 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 20:49

W jakiej cenie zrobili proleaf max?

#1208 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 20 marzec 2015 - 21:05

jak chcesz dokarmiac dolistnie to chwastox odpusc sobie,herbicydy osobno a odzywki osobno mowa tez o moczniku.

#1209 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 21:12

Proleaf Max 15.2zł netto jak dobrze pamiętam.

#1210 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:23

można dolistnie zasilic pszenice i jęczmien ozimy mocznikiem magnezem i plonvit opty w fasie krzewienia,czy w nocy przymrozki mogą uszkodzic rośline? w dzien jest 12-14 w nocy dzis było -4 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 18:38

Zasadą jest nie pryskać przed przymrozkami 2-3 dni i po przymrozkach trzeba odpuścić także 2-3dni. Także radze oglądać pogode żeby nie było rozczarowania słabym efektem.

#1212 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 19:46

Chciałbym prysnąć pszenicę na dokrzewienie  0.7 l ccc i dać do tego  12,5kg siarczanu magnezu i mocznik w stężeniu 14%  na 270l wody/ha czy nie będzie to za mocne ? I czy ilość wody jest odpowiednia ??

Edytowany przez Seba42, 21 marzec 2015 - 19:48.

#1213 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 22 marzec 2015 - 10:10

Troszkę mało precyzyjnie pytasz. Nie wiadomo na jaką powierzchnię chcesz to wypryskać i jaki ccc stosujesz czyli z jaką zawartością substancji aktywnej. Generalnie ja np na ten zabieg daję zwykle na 1 ha 0.5L ccc 750, i do cieczy 5% siarczanu i 10% mocznika. Dawka wody zależy już od tego jak pryskasz. Ważne jest stężenie nawozów i dawka ccc na ha.

A zapytam kolegów co sądzą o tym nawozie dolistnym?:http://agrosimex.pl/...asx-makro-plus/

Zamówiłem tego kilka worków jako uniwersalny na rzepak, buraki i zboża. Cena ok 10 zł/kg a zdecydowałem się b o ma chyba wysoką zawartość mikro...

Edytowany przez Alio, 22 marzec 2015 - 10:16.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1214 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2015 - 10:23

Odżywka rosasol bardzo skuteczna stosowałem,  dawałem 20 kg na 1500 litrów wody + siarczan magnezu   32kg/1500 litrów  

jak jest chłopaki z dolistnie dodawaniem mocznika ?? Jakie można dać stężenie żeby nie popalić i kiedy można stosować żeby nie było większych strat niż zysków ;) 

#1215 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 22 marzec 2015 - 12:06

20 Kg na 1500 l? Czyli gdzieś 3-4 kg/ha? Sporo. Poza tym pytałem o ASX a nie o rosasole.

Co do stężenia moczniku to ja po latach doświadczeń daję mniej więcej tak:

Zboża: wczesną wiosną 12-14%, w fazie wzrostu 8% i przy kłoszeniu i liściu flagowym 5%. Uwaga na jęczmień który jest bardziej wrażliwy.

Rzepak: Wiosną 15% i do końca sezonu 10%

Buraki 8-10%

Nie mam żadnych poparzeń nawet przy nakładkach ale oczywiście oprysk zawsze wieczorem.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1216 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 13:19

Troszkę mało precyzyjnie pytasz. Nie wiadomo na jaką powierzchnię chcesz to wypryskać i jaki ccc stosujesz czyli z jaką zawartością substancji aktywnej. Generalnie ja np na ten zabieg daję zwykle na 1 ha 0.5L ccc 750, i do cieczy 5% siarczanu i 10% mocznika. Dawka wody zależy już od tego jak pryskasz. Ważne jest stężenie nawozów i dawka ccc na ha.

A zapytam kolegów co sądzą o tym nawozie dolistnym?:http://agrosimex.pl/...asx-makro-plus/

Zamówiłem tego kilka worków jako uniwersalny na rzepak, buraki i zboża. Cena ok 10 zł/kg a zdecydowałem się b o ma chyba wysoką zawartość mikro...

Chcę dać 270 l wody na ha  To jak dam do tego mocznik w stężeniu powiedzmy 10 % to mam dać go 27kg czy inaczej się to liczy ???

I jakich końcówek użyć  0.2 , 0.3 czy jakiś innych ??

#1217 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 09:50

Panowie zastanawiam się nad odżywką intermagu plonovit zboża jednak inne produkty tej firmy np plonovit rzepak mają dodatkowo aminokwasy oraz witaminy, Mieliscie styczność z takimi dodatkami ? Duże maja znaczenie w dokarmianiu zbóż? Poszukać czegoś z takimi dodatkami czy sam plonovit zboża się nada?

#1218 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 13:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja już dwa lata z rzędu stosuje plonovit zboża i w tym roku też go kupię ale do tego jeszcze dodaję siarczan magnezu i jak dla mnie efekt zadowalający.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1219 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 14:30

Dzieki za odp. A na jakie składniki najbardziej zwrócić uwage w obecnej fazie zboża? Mangan, Miedź coś jeszcze? Bo mam pare preparatów dolistnych i chcem coś wybrac ze składnikami o największej zawartości które są teraz potrzebne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 20:23

Miedź , mangan , żelazo , cynk , bor ., molibden ale jego bardzo małe ilości potrzebują zboża

Poza tym ciężko ocenić co dać jak wszystkie pierwiastki tak samo ważne,   bo dasz wszystko oprócz  żelaza a to właśnie ono może decydować w twoim przypadku o zwyżce  w plonie teoretycznie rzecz ujmując .

Ja w tym roku mam kupione foliq mikromix, miedziowy, cynkowo borowy, chelat manganu i żelaza z intermagu + tytanit  i z tego powstaną takie miksy że hoho  :lol: