Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Brounter    18

Jeśli będziesz widział że rzepak rośnie bardzo szybko i zbyt mocno się krzewi warto prysnąć jakimś srodkiem hamującym wzrost i jednocześnie od grzyba ( najczęściej wybierane są fungicydy z grupy triazoli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba borem opryskać a jak jesień będzie się przedłużać to można opryskać od grzyba

Powiedziałbym że odwrotnie. Fungicyd z funkcją regulatora jest obowiązkiem. Na lepsze przezimowanie bor którego rzepak dużo pobiera jak na mikroelement.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Z tego względu, że w tym roku jest bardzo nie sprzyjająca pogoda dla rzepaku, ( susza, ulewa i znowu susza), to musze trochę podgonić plantację. Chcę opryskać jutro mocznikiem z siarczanem magnezu i kompleksowym nawozem, ale zapowiadają n a dziś i jutro silne przymrozki. CZy taki zabieg może w tej sytuacji uszkodzić rośliny? Normalnie bym przeczekał te przymrozki, ale studjuję i od niedzieli do czwartku niema mnie w domu, a każdy dzień wegetacji jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach wegetacje jest zahamowana, czyli stosowanie odżywek czy śor mija się z celem. Trzeba poczekać na ocieplenie, zdecydowana większość nawozów dolistnych jest dobrze przyswajalna w temperaturach powyżej 10 stopni. Poniżej tej temp niewiele odżywek działa efektywnie, jedną z niewielu, działającą w tych temp jest elvita start.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elvita start jest odżywką, nie biostymulatorem.

Zastosowana na jesieni wzmocni rośliny przed mrozem, jednak lepszy efekt można uzyskać stosując wczesną wiosną na budzącą się trawę po wznowieniu wegetacji. Większość traw zazwyczaj wcześnie kończy wegetacje, dlatego ciężko znaleźć rozwiązanie polepszające wzrost na jesieni, czyli okresie w którym trawy przygotowują się do przezimowania.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

może wybiegam bardzo w przyszłość, jednak za wczasu chce zaplanować wydatki na 2016 i mniej więcej rozeznać się czego i  ile potrzebuje.

 

na pszenice ( jantarka i toras ) zechce dać konkretną dawkę odżywek z ekoplonu. i tak w fazie krzewienia, jak już pszenica ładnie się zazieleni zechce dać na pierwszy raz:

 

folicare fosforowy w dawce 3-5kg, siarczan potasu 1kg i siarczan magnezu w odpowiedniej dawce.

 

na drugi raz ekolist miedź 1,5 litra, mangan 2 litry, żelazo 1litr, cynk 0,5 litra oraz molibden 0,1 litra, to wszystko na ok 200 litrów wody na hektar. dopiero przy T1 i skracaniu zechce dodać jeszcze bor ok 30g/ha i możliwe że jeszcze 1 litr manganu.

 

na flagowy zechce dać siarczan potasu oraz miedź 0,5 - 1 litra i cynk 0,5 litra razem z T2.

 

chciałbym połączyć oba powyższe zabiegi w jeden ale po analizie tabeli mieszania raczej się nie uda :(

 

czy takie dawki są w miarę bezpieczne, czy lepiej dać połowę z tych dawek w fazie krzewienia a drugą część przy pierwszym kolanku?

 

na stronie ekolistu pisze, że ich odżywki są chelatami, w dużych opakowaniach cena jest korzystna, yara vita wychodzi dość drogo, proleaf jest niedostępny w moich okolicach.

 

Tak duże dawki chce zastosować z racji braku stosowania obornika i mocno zaniedbanych stanowisk i różnej zasobności. Do tej pory stosowałem maximusa aminomicro, jednak cena nie była adekwatna do efektów, a przy powyższej kombinacji pszenica powinna być odpowiednio odżywiona. 

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Proszę o radę Któreodżywki lepiej się sprawdzą Odżywki z Basfoliaru czy może jednak iść w Intermaga ??? Czy nie ma sensu przepłacać i może Ekoflora ??? Dodam że przez dwa ostatnie lata zarówno kompleksowe odżywki (Basfoliar 36 Extra) jak i specjalistyczne (ADOB Zn ADOB Mn ADOB Cu) kupowane były z Basfoliaru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

Może spróbuj odżywek opartych na aminokwasach z firmy agroconsult.Sa to agrikery grow i top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Proszę o radę Któreodżywki lepiej się sprawdzą Odżywki z Basfoliaru czy może jednak iść w Intermaga ??? Czy nie ma sensu przepłacać i może Ekoflora ??? Dodam że przez dwa ostatnie lata zarówno kompleksowe odżywki (Basfoliar 36 Extra) jak i specjalistyczne (ADOB Zn ADOB Mn ADOB Cu) kupowane były z Basfoliaru ...

Problem w tym, że tych odżywek na polskim rynku  są setki jak nie tysiące. 

Większość to oczywiście gotowe zestawy z  mikroelementami z  zerem po przecinku- takich broń boże nie brać wcale pod uwagę. 

Basfoliar to Adob bardzo dobra jakość chelaty IDHA. Jednak jeśli ci zależy na dobrym efekcie plonotwórczym. Szukaj  odżywek mikroelementowych Cu, Mn, Zn,  ewentualnie Mo  oraz Fe. Są dostępne chelatowane formy solo jak i gotowe w zestawie typu YaraVita lub Proleaf Max.   Z reguły firma nie ma dużego znaczenia byle produkt miał atest. Zwracaj uwagę na formę (najlepsze są chelatowane lub w kompleksach organicznych)  oraz zawartość pierwiastka wagowo. Nawozy nalistne w skład których wchodzą makroelementy tz. NPK stosujemy wyłącznie w uzasadnionych przypadkach w innym wypadku to wywalanie pieniędzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Witam

 

Stosowal ktos z was moze nawoz mikroelemntowy z Agrosimexu - Mikrostar complex. Zastanawiam sie nad stosowaniem go w krzewach jagodowych w mieszaninie z siarczanem magnezu oraz np  kristalonem zielonym. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

Major czemu polecasz chelaty skoro to preparaty które bardzo wolno działają .Dużo lepszym rozwiązaniem są preparaty oparte na aminokwasach i czas pobierania przez rośliny jest bardzo krótki nie ma nawet co porównywać do chelatów .Wiem bo sprawdziłem w wielu uprawach typu jabłonie maliny porzeczki śliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ale jak działąją. Ja teraz Dr Green i naprawdę jestem zadowolony, cena to 17 zł/kg, daje się 1,5 kg minimum 2-3 razy w sezonie, plus PK po 15 zł/kg. Ale one naprawdę działają, a Intermag tak sobie, średnio jestem zadowolony, ale stosuję bo mam doradcę od nich i kontakt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Wydaje mi się że dobrze :) Kilka dni pa aplikacji zboże czy qq robi się ciemno zielona i rośliny ładnie przyswajają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Major czemu polecasz chelaty skoro to preparaty które bardzo wolno działają .Dużo lepszym rozwiązaniem są preparaty oparte na aminokwasach i czas pobierania przez rośliny jest bardzo krótki nie ma nawet co porównywać do chelatów .Wiem bo sprawdziłem w wielu uprawach typu jabłonie maliny porzeczki śliwki.

 

Nie wiedziałem, że badasz próbki swoich roślin w OSCHR pod względem zawartości mikroelementów?!? bo jeśli nie poddajesz próbek analizie laboratoryjnej to nie wiem skąd twoje rewelacje?   Pewne jest jedno, każdy będzie bronił swoich racji czy zapytasz faceta z Intermaga czy Adobu czy gościa z Azelisa każdy będzie bronił swoich racji, i zachwalał swoje metody kompleksowania mikroelementów. Tym rynkiem rządzi marketing. 

Zwracaj uwagę na koszty. Niejednokrotnie warto kupić tani produkt na bazie łatworozpuszczalnych soli niż produkt na bazie aminokwasów. Odpowiednia dawka daje te same rezultaty pod względem jakości i plonowania niższym kosztem. Tak więc pamiętaj że marketing potrafi ogłupieć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

koledzy stosowalem odżywki z intermag i jakieś wielkiej rewelacji nie było... Tytanit moim zdaniem nic wielkiego nie zrobił... Rootstar niby miał dać lepsze krzewienie a tu nic... Ceny też wysokie jakby to kosztowało z 20zł to można ale nie inaczej... Zresztą jak rok 2016 będzie tak samo suchy jak 2015 to niewarto stosować żadnych odżywek...

 

Moje zadanie jest krótkie najpierw odpowiednio dać NPK w nawozach doglebowych a potem bawić się odżywkami...

Wszyscy piszą że ładny kolor itd... że super odżywki itp.

Poczytajcie skład to nic innego jak siarczan magnezu daje wam ten kolor......

 

Najlepsze odżywki to siarczan magnezy u 15kg+12kg mocznika na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A więc tylko dajesz siarkę, magnez i azot, który zresztą podajesz doglebowo, a  azot dolistnie robi kolor przede wszystkim.Gdzi erszta mikro.

Odpowiedz na jedno pytanie sobie, czy ty  tylko jesz  chleb, masło, pomidor i ziemiaki, bo tak samo jest z rośliną na NPK i Mg z S  nie będzie rewelacji.

Po Intermagu u mnie też rewelacji nie widać i niezbyt go chwalę, Rostar super robotę robi w rzepaku, ale tu musi być ściśle zachowany termin  oprysku, max 6 liść, a lepiej 2-4. potem trochę mija się z celem, w pszenicy rewelacji nie zauważyłem, ale jest dosć tani i stosuję go na wszystko. 

To co polecam to jednak Dr Grenn na aminokwasach do tego siarczan potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Dr green polecał mi jeden ale jechałem według intermag i własnie nie miałem z tym okazji...

spróbuje w tym roku na pszenicy i na pszenżycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie analizowałem teraz ceny i składy naowzów dolistnych kilku znanych firm miedzy innymi: plonovit zboża, foliq, basfoliar, agroleaf, kristalon pomarańczowy yary oraz dr green. Doszedłem do wniosku że dr green bije wszystkie te nawozy dolistne na głowe jesli chodzi o cene i zawartość mikroelementów. Dodatkowo mikroelementy są zawarte w formach aminokwasów czyli najlepiej przyswajalnych mikroelementów na rynku. Jakie macie własne spostrzeżenia odnośnie nawozów dolistnych? Stosował ktoś nawozy dr green ? W jakiej cenie nabywaliście? Ja znalazłem po 86 zł za 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj