Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryczek96    5

Panowie w jakim okresie wzrostu podawać potas w zbożach? chodzi mi głównie o susze, w jakim stopniu polepszy to kondycje rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koniec 1  kolanka, potem 2 i 3 Dawałem i jestem  bardzo zadowolony, sąsiad nie dawał i bardzo duża różnice.Mi ładnie przetrzymała susze jemu siałdła bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stosowałem 3 rodzaje potasu. Dr Green  60%  po 15 zł/kg, Intermag  Kalprim nie pamiętam po ile podejrzewam że 160 za 20 l,  3%N i 27 % K , i siarczan potasu chyba 46 % i dość dużo siarki  tani jest 120 zł za 20 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Siarczan potasu i Kaplrim z Intermagu. afekty widać.Dr Green jednak za drogi  na to co oferuje. Można go z powodzeniem zastąpic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

ile stosowałeś kg siarczanu potasu /ha lub ile litrów Kaplrim'u /ha? Mieszasz z czymś ten potas(np. odzywki) czy jedziesz pryskać tylko potasem? Chciałbym na krzewienie wjechać w pszenice ozimą taką mieszanką;

-Black Star 2l

-Terra sorb foliar 1.5l

-OSD żboża 2kg

-mocznik

-siarczan magnezu

- i właśnie potas (siarczan potasu, Kaplrim, lub OSD potas)

 

Mogę bez problemu zrobić taką mieszankę?

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie wiem co to Blak Star, ale Terra sorb to ja odpuszczam, prawie wszystkie biostymulatory już sobie odpuściłem. nie wartę pieniędzy.

Stosowałem  z 5 rodzajów stymulatorow i na prawie wszystkie  szkoda kasy. Takie moje zdanie, lepiej droższą odżywkę

Tylko używam Amonowy octan cynku w rzepaku jesienią i w buraku,  teraz tani ma go intermag to jest Rostar, w tym roku wyjątkowo w  pszenicy, Chemirol namówił mnie na jakiś pakiet.

Kelpak i Asachi  pod warunkiem że są  problemy, ale w  buraku używam przeważnie  kelpak po  herbicydzie

OSD nie mam dobrych  wspomnień, dawałem a  efekt marny, i to nie tylko moje zdanie.

 Na krzewienie pierwszy raz to tylko Fosfor, potas  2-3  raz  na początek nie ma sensu potas, potem go się stosuję  dla  regulacji wody.

Ja stosowałem 4  razy odżywki, 1-2 fosfor 3-4 potas, i miał być 5  potas i mocznik ale wystraszyłem się i  zjechałem do domu i 3600litrow  w kanał, a teraz żałuję bo jednak tam gdzie  przejechałem to  była różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie wiem co to Blak Star, ale Terra sorb to ja odpuszczam, prawie wszystkie biostymulatory już sobie odpuściłem. nie wartę pieniędzy.

Stosowałem  z 5 rodzajów stymulatorow i na prawie wszystkie  szkoda kasy. Takie moje zdanie, lepiej droższą odżywkę

Tylko używam Amonowy octan cynku w rzepaku jesienią i w buraku,  teraz tani ma go intermag to jest Rostar, w tym roku wyjątkowo w  pszenicy, Chemirol namówił mnie na jakiś pakiet.

Kelpak i Asachi  pod warunkiem że są  problemy, ale w  buraku używam przeważnie  kelpak po  herbicydzie

OSD nie mam dobrych  wspomnień, dawałem a  efekt marny, i to nie tylko moje zdanie.

 Na krzewienie pierwszy raz to tylko Fosfor, potas  2-3  raz  na początek nie ma sensu potas, potem go się stosuję  dla  regulacji wody.

Ja stosowałem 4  razy odżywki, 1-2 fosfor 3-4 potas, i miał być 5  potas i mocznik ale wystraszyłem się i  zjechałem do domu i 3600litrow  w kanał, a teraz żałuję bo jednak tam gdzie  przejechałem to  była różnica.

A mocznika i siarczanu magnezu nie stosujesz?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mocznika praktycznie nie stosowałem od 5 , lat. dopiero w tym roku 1 raz zastosowałem. Jak dla mnie nie mam sensu, chyba ze coś się dzieje z  zbożem. W tym roku po przesianym rzepaku  pszenica mi stała i nie chciała ruszyć, a rzepak był tylko pryskany gramicydem, elegantem, , coś w  tym stylu. W jesieni ładnie ruszyła, a  na wiosnę staneła i koniec. Dałem 20 kg mocznik a i 300 litrów wody i ruszyła.

Siarczan jak najbardziej, siedmiwodny, do 8 kg jednorazowo.

I raz DR Green 1 kg, fosfor start też Dr Green, siarczan  z 8 kg, plonwit do 2 l,miedź , cynk i mangan  w chelacie z intermagu po 0,5 kg

2 Dr gren i fosfor start po 1 kg Navi mikro 1 kg, plonvit 1 l , siarczan, miedź i mangan cynk  po 0,5 kg.

To jest na krzewienie.

3 Dr green  1 kg i potas z Dr  Green, plonvit 1 l siarczan, mangan, cynk 0,5

4 Siarczan potasu 1 kg Kalprim 1 kg krzem 0,5   plonvit 1 l siarczan magnezu 5 kg.

5 jak kłos wychodzi z pochwy  potas 1 kg i mocznik 5 kg i 150 l wody, zamiast saletry na gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

widzę że dominuje u Ciebie Dr Green, daje on najlepsze efekty spośród innych nawozów dolistnych?

Potrzebuje informacji, jakich składników potrzebuje zboże w odpowiedniej fazie rozwojowej, np. krzewienie- (przykład. strzelam. Fosfor itp). strzelanie w źdźbło, kłoszenie itd...

 

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dr Green  ale w przyszłym roku fosfor i potas będę szukał tańszy, bo w Dr  zaczyna się od 15 zł kg, netto.

Miałem kiedyś książeczkę z wamaganiami mikro i makro, moze znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

mam 0,9 ha jęczmienia jarego dawałem nawóz saletra+saletrzak 2*160kg razem 320kg i oprysk dolistny 3 razy mocznikiem+siarczan magnezu.

można by było jeszcze 1 raz opryskać pod wieczór mocznikiem aby nie spaliło?

W jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaka uwas cena rzepaku bo umie 1700 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Dr Green  ale w przyszłym roku fosfor i potas będę szukał tańszy, bo w Dr  zaczyna się od 15 zł kg, netto.

Miałem kiedyś książeczkę z wamaganiami mikro i makro, moze znajdę.

 

Będę wdzięczny jak znajdziesz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

U mnie pszenicę z podwórka za 710 netto chcą zabrać. Warto czy jeszcze pójdzie do góry jak myślicie? Susza niesamowita w niektórych rejonach ,to i jest szansa na porządne ceny przed żniwami. U mnie na mazurach to przez ostatnie 2 miesiące spadło 10mm deszczu. Masakra jest. Kukurydzę niektórzy z beczek podlewają jak ktoś ma mały areał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na 1 tonę pszenicy potrzeba   w kilogramach

 pszenica                rzepak

N        24-26          52-59

P2O5 10-15          25-35

K2O    20-25         55-65

CaO    5-8            42-65

MgO    4-5           7-9

S          4-5           12-16

Mikro w gramach

B        2-25           75-300

Cu     2-25            18-25

Mn     25-100        60-100

Mo     0,5-0,8        2-4

Zn     15-70          60-80

Fe     10-250        150-600

 Jest to publikacja  z 2013 roku Lovochemie sprzedają nawozy Czeskie  Ferti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, czy jest jakiś sens stosować nawozy dolistne w zboża jesienią, dają jakiś efekt? Zboże lepiej przezimuje, czy właśnie odwrotnie, zbyt wyrośnie i źle przezimuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Potrzebuję ewidencję stosowania nawozów w formie tabeli,za chiny nie mogę nic znaleźć.W internecie same ewidencję stosowania środków ochrony roślin.Może ktoś tu mi pomoże z góry dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co stosujemy na rzepak jesienia oprócz herbicydów bo pierwszy raz zasiałem i trzeba troche uzupełnić wiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

a co stosujemy na rzepak jesienia oprócz herbicydów bo pierwszy raz zasiałem i trzeba troche uzupełnić wiedze

Trzeba borem opryskać a jak jesień będzie się przedłużać to można opryskać od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj