Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share vojtas14

vojtas14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:11

Witam,

Stosował ktoś nawozy dolistne firmy CALDENA z grupy Agravita ? Chciałbym poznać opinie na temat tych produktów.

Pozdrawiam.

Kolega z mroczy polecał mi linie perfekt. Ja wczesniej o tym nie slyszalem, ale on mowi ze naprawde dobrze to wychodzi. W necie znalazlem ich stronke http://liniaperfekt.pl/. Pisza ze to adob produkuje miedzy innymi, a adob mam sprawdzony. ktos poleca? Jak to cenowo wypada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 01:19
  •  

#1142 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 05:08

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Koledzy brać Agravitę zn fast w cenie 200 zł za 5 kg?

#1143 Share TomaszKrzewinski

TomaszKrzewinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 00:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam,
jakby ktoś był zainteresowany, to mam do sprzedania 160 litrów nawozu dolistnego Fertileader Tonic.
http://olx.pl/oferta...57-ID6Eelj.html
625zł/10l
Wydajność: zboże - 1,5l/ha, kukurydza, marchew, cebula - 3l/ha.
Cena do negocjacji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 06 październik 2014 - 10:07

Stosujecie nawożenie dolistne zbóż ozimych? Zostało mi trochę kristalonu pomarańczowego i zastanawiam się czy nie opryskać ozimin. Ewentualnie jaką dawką tego kristalonu i po jakim czasie od zasiania?

#1145 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 20 listopad 2014 - 21:32

Witam.

Odświeżę temat. Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta...html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta...html#1122355d17

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1146 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 08:29

Bor to jeszcze co warty, ale te dwa pozostałe to żadna rewelacja, wręcz nedza.

#1147 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:25

Witam panowie tak czytam temat o nawożeniu dolistnym i juz wiele stosowałem nawozów dolistnych w nawożeniu zbóż, rzepaku, ziemniaków, kukurydzy warzyw itp. w rok w rok daję mocznik dolistnie siarczan magnezu, i odżywki z ADOBU, yary, OSD, plonvit, i intermagu. ADOB dobre odżywki, ale jedno mam ale do nich zawierają makro elementy, nie szczególnie interesują mnie gdy nawożenie przed siewne i pogłówne spełniają normę NPK. tak samo Yara, OSD, Plonvit raz zastosowałem i w życiu stosować juz nie będę. A co powiecie o intermagu. Tam gdzie zaopatruję się w śor i nawozy zawsze proponują mi chelaty  i własnie tu o to mi chodzi by dostarczyć np zbożom cynku żelaza a rzepakowi np boru i tu moje pytanie czy warto opierać nawożenie dolistne na intermagu? czy jednak "płacić" za markę i wiernie trzymać się Yary? Bo puki co najlepsze efekty są po stosowaniu odzywek z yary. Pytanie kieruję do części użytkowników do zaawansowanych rolników.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#1148 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:14

Co do Yary się nie wypowiadam bo nie używam . Porównanie intermagu z sonatami z Prolabu zdecydowanie dla Włocławka . Doświadczenie na jednym polu dla zboża i drugim dala rzepaku w obydwu przypadkach zdecydowanie sonata lepsze efekty .  Sonata to pakiety mikro lub makro i symfonia dla pojedynczych chelatów .Jedynie preparat z krzemem i z Inter . godny uwagi chociaż zastąpili go teraz nowym o niższym stężeni zmienionym składzie i oczywiście droższym .

#1149 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:35

Witam panowie tak czytam temat o nawożeniu dolistnym i juz wiele stosowałem nawozów dolistnych w nawożeniu zbóż, rzepaku, ziemniaków, kukurydzy warzyw itp. w rok w rok daję mocznik dolistnie siarczan magnezu, i odżywki z ADOBU, yary, OSD, plonvit, i intermagu. ADOB dobre odżywki, ale jedno mam ale do nich zawierają makro elementy, nie szczególnie interesują mnie gdy nawożenie przed siewne i pogłówne spełniają normę NPK. tak samo Yara, OSD, Plonvit raz zastosowałem i w życiu stosować juz nie będę. A co powiecie o intermagu. Tam gdzie zaopatruję się w śor i nawozy zawsze proponują mi chelaty  i własnie tu o to mi chodzi by dostarczyć np zbożom cynku żelaza a rzepakowi np boru i tu moje pytanie czy warto opierać nawożenie dolistne na intermagu? czy jednak "płacić" za markę i wiernie trzymać się Yary? Bo puki co najlepsze efekty są po stosowaniu odzywek z yary. Pytanie kieruję do części użytkowników do zaawansowanych rolników.

Chelaty to najlepsza forma mikroelementów w postaci nawożenia dolistnego. Ze swego doświadczenia wiem że warte uwagi są nawozy Insol i Mikrovit-jest szeroka paleta składników, i do tego w formie chelatu.

#1150 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 18:21

a stosuje ktoś z was maksimusy z ekoplonu dobre te nawozy godne uwagi i jeszcze interesują mnie agrolify

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:12

No i właśnie warto stosować pojedyncze chelaty? Czy kompleksowy dla danego gatunku rośliny? Tu oczywiście chodzi mi o skuteczność i oczywiście ekonomię. Jeśli chodzi o dotychczasowe nawożenie dolistne prócz mocznika i siarczanu magnezu to brałem np Basfoliar extra i inne z ADOBu czy tam Yara Vita Zboże a do rzepaku Yara Vita Rzepak według "zaopatrzeniowców" są dawki "zbilansowane" i nie muszę kupować pojedynczych składników. Jak to jest w praktyce? Apetyt rośnie w miarę jedzenia kiedyś człowiek się cieszył jak zboża sypały 4-5t potem 5-8t/ha i teraz jak sypie tylko piątke to się krzywi ze nie urodzaj :D

Edytowany przez Patryk3802, 23 listopad 2014 - 19:13.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#1152 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:29

Więc ekonomicznie myśląc- daje się roślinom to co im brakuje-tutaj bardzo ważne jest określenie zawartości mikropierwiastków w glebie i rozpoznawanie ich niedoborów na roślinach. Nie zawsze występują niedobory więcej jak 2 składników pokarmowych. Yara akurat ma fajnie zbilansowany stosunek składników pokarmowych, przeliczając zawartość ich i cenę wyjdzie taniej niż kupowanie pojedynczych komponentów. Takie gotowe zupy są dobre w sytuacjach, gdzie nie wiemy jaki akurat niedobór może trapić uprawę, przy ewidentnym niedoborze np. Mn lepiej i taniej jest mono odżywkę

#1153 Share MultiEko

MultiEko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 08:55

Witam.

Odświeżę temat. Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta...html#1122355d17

Cześć, to my produkujemy ten nawóz. Jeśli chcesz pogadać o stosowaniu i efektach to napisz. Sorry ale jak ktoś mówi, że to nic nie warte to nigdy nie miał tego w opryskiwaczu. Cena jest dobra, bo jesteśmy producentem i robimy dla największych w kraju- gdybym podał brandy to pewnie każdy chwaliłby jaki dobry nawóz, tyle marketing robi dobrego :) 

Najbardziej opłaca się kupować tysiączki, bo my nie mamy roboty z przelewaniem więc odchodzi koszt opakowań i sumarycznie wysyłka jest tańsza. Więc, jak mówisz najlepiej zrzucić się z sąsiadami na cały sezon i postawić cały pojemnik. 

Jakby co, służę pomocą!

#1154 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 grudzień 2014 - 09:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A cos z aminokwasami macie?

#1155 Share MultiEko

MultiEko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 grudzień 2014 - 09:40

Z aminokwasami mamy nawóz Microcomplex MikroMax.

Zawiera:

Cu.......29

Mn.......100

Mo.......0,14

Zn........45

Aplikacja: 0,5-1l/ha (bardzo wydajny), cena przy detalu 14,50/l. 

#1156 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 15:47

Multi Eko faktycznie błyszczy wiedzą. 

Aminokwasy a mikroelementy to całkiem dwie różne rzeczy.  

#1157 Share MultiEko

MultiEko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:43

A co tu jest niejasne? Jest to nawóz mikroelementowy Z aminokwasami. 

Edytowany przez milanreal1, 10 styczeń 2015 - 21:31.
cytowanie poprzedniego posta

#1158 Share rol_gucio

rol_gucio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 20:03

Ja stosuję Agriker Grow na pszenicę (mikro kompleksowane aminokwasami) w 3 dawkach. Krzewienie, liść flagowy i na fazę mleczną ziarna. Dawki od 0,75 do 1l/ha

#1159 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 03 luty 2015 - 18:02

Ja stosowalem w tym roku na yara qq,yara zborze , yara rzepak  , a wiec podziele sie co zaobserwowalem : Yara qq tam gdzie bylo widac brak fosforu  , rok byl dziwny na qq bo zimny po zastosowaniu zaraz zauwazylem ze qq odrazu lepiej rosla i brak fosforu przeminal , takze bylem zadowolony , Yara zboze rowniez dziala na rosliny nie widzialem zadnych nie doborow i ladnie wygladaly pszenice, po yara rzepak to nie zaobserowalem ciekawych roznic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:03

Ja od paru lat stosuje dolistne z PROCAMU. Zawsze biore od nich Proleaf New 1000l. Fajny skład jest i cena też wychodzi ok. Teraz mają promocję na ten rok. Dopłacają do każdego litra nawozu złotówkę. Także przy dużych ilościach się nazbiera. Do tego w tym roku mają fajne mieszanki pod rzepak i zboża bo ostatnio to brałem oddzielnie np.bor, miedź  i inne i mieszałem. Teraz razem wymieszane więc powinno być ok. Ale nie dajcie się nabrać jak przedstawiciele czasami przyjeżdżają jak ledwie wszystko ruszy i wciskają chociażby dolistne. Zobaczą że rzepak trochę fioletowy i już marudzą że może by fosfor dać dolistnie, ale nie warto bo dolistne mają śladowe ilości i to nie pomoże. Potem ktoś pryśnie, ciepło się zrobi a przedstawiciel powie..... o widzisz oprysk zadziałał a to guzik prawda bo jak ciepło się zrobi to i kolor zmieni..... jak na jesieni sypane ile ma być to starczy.... proste. Dolistnymi można parametry sobie poprawić a na plon znikomy rezultat.....

Edytowany przez petro11, 08 luty 2015 - 20:12.