Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 maj 2014 - 15:20

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie mam takie pytanie bo czytam sobie i czytam o dokarmianiu dolistnym i ktoś napisał że na liść flagowy nie powinno się dawać odżywek czy to prawda??? I jeśli to nieprawda to czy w pszenżycie i pszenicy ozimej liści flagowy pokazał się tydzień temu mogę dać na 260l/ha wody 5% mocznik 5% siarczan magnezu i 1,5l plonwit z oczywiście na ha ??? I czy w jęczmieniu ozimym który wysypał się już tydzień temu mogę dać jakieś odżywki żeby pogrubić ziarno tylko boje się o grzyba bo był pryskany tylko na T1 deut start i niebyło T2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 19:41
  •  

#1122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2014 - 15:24

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? nie wiem, kto powiedział, że nie można spoko możesz dać te odżywki, ale ja proponuje prysnąć najpierw od grzyba. np artea 0.4 l / ha + amistar 0, 6 l / ha

Edytowany przez forumkowicz, 11 maj 2014 - 15:30.

#1123 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 11 maj 2014 - 20:16

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? opryskałem żyto ozime jakimś specyfikiem azotu 12 fosforu 12 potasu 36 zostawiłem pas szerokości trzy metry się upewnić czy będzie efekt a tu nic żadnej różnicy dlaczego ? Zamierzam teraz prysnąć owies i pszenżyto jare co polecacie ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 11 maj 2014 - 20:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zauważyłem że efekt siarczanu magnezu+mocznika+insol3 jest widoczny gdy w ziemi jest dużo wilgoci lub gdy spadnie deszcz widać gołym okiem

#1125 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2014 - 21:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ostatnio na pszenżyto zimowe i pszenicę zimową jakieś 2 tygodnie temu pryskałem 25kg mocznika + 0,5l tytanitu + mydło ogrodnicze + siarczan magnezu i potas, efekt po prostu znakomity.. gołym okiem widać jak zboża bardzo zaciemniały i są dobrze dożywione, jeśli będzie trzeba to za tydzień znowu tak przejadę i już nic więcej w te zboża nie ładuje ;)

#1126 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 maj 2014 - 21:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Chyba koledzy nie rozumiecie idei dokarmiania dolistnego. Dokarmianie nie należy do elementów znacznie zwiększających plon, tak samo nie polepszy widoku jeżeli jest on dobry. Dokarmianie dolistne stosuje się w celu gdy mamy niedobory składników po 1. Po 2 stosowanie dokarmiania zwiększa aktywność systemu korzeniowego w celu poszukiwania pokarmu. Jeżeli damy odzywkę a w glebie składników będzie brakować to ten zabieg nic nie da, poza mniejsza zasobnością portfela.

Koledzy ile czasu po nawożeniu dolistnym mocznikiem może spaść deszcz, tak aby rośliny zdołały wchłonąć nawóz ??

Jeżeli dałeś sam mocznik to ok 4 godz nawet. Jeżeli do zabiegu dałeś adiuwant to szybciej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1127 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2014 - 21:48

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jeśli zastosujesz 3 krotny zabieg takiej dawki której ja opisałem to można powiedzieć że do plonu w jakimś procencie się przyczyni bo to masz 25kg mocznika na 3x = 75kg w której jest tego azotu tyle co kot napłakał, to tylko taka zabawa przez którą można się grzyba dorobić, lepiej posypać 150kg salmagu drugi raz i będzie to korzystniejsze moim zdaniem, ja to tylko robię na słabsze zboża by je trochę "pobudzić" a i tak daje 2 dawkę nawozu 150kg/ha, a pierwsza to 250kg/ha saletry

#1128 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 maj 2014 - 15:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? 75 kg mocznika zawiera tyle azotu co 100 kg saletry plus podane dolistnie więc pewnie będzie to odpowiadało 150kg saletry. ale można więcej podać na krzewienie daje 60 kg mocznika + 20 kg siarczanu siedmiowodnego + mikro w 300l wody i krzywdy zbożu nie robie

#1129 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Któregoś roku też tak zrobiłem dałem dużo mocznika coś koło 50-60kg w jednej dawce na 300l + siarczan+ potas i spaliłem 0,5ha jęczmienia ozimego, wtedy robiłem tylko próbę i dobrze że tylko tyle opryskałem taką dawką bo jak bym wjechał w pszenicę to bym od razu 20ha spalił, druga rzecz jak dasz samego mocznika to grzyb może się zrobić, ja nigdy tego nie doświadczyłem ale koledzy rolnicy owszem..

#1130 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:58

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Może potas tak zadziałał? fakt że jęczmienia ozimego jeszcze nie siałem ale w innych zbożach stosowałem i było dobrze ale pryskałem w pełni krzewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share pablok

pablok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:20

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam pytanie czy rosasol można mieszać z mocznikiem ?? Z góry dzieki za odpowiedź

#1132 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 18 maj 2014 - 13:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? można stosować RSM jako nawóz dolistny w pszenicy np. (roztwór 5%) 10l RSM na ha?

#1133 Share dyga25

dyga25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 maj 2014 - 06:55

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Można,zastosowałem 14 litrów/200l wody na ha i wszystko jest w porządku B)

#1134 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 20 maj 2014 - 06:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam moja pszenica ozima powoli się kłosi chcę dać teraz basfoliar i czy mogę dodać do tego środek na grzyba?

#1135 Share 19Macin96

19Macin96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja w tej fazie nie stosuje już środków na grzyba, jak zboże jest w dobrej formie wole je zostawić, radze zasilić jeszcze te gorsze zboża ozime, i koniecznie teraz wiosenne zasil :)

#1136 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 31 maj 2014 - 08:21

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Znajomemu zostało trochę ekolistu standart. Można nim teraz opryskać mieszankę owies z pszenicą i zasadnicze pytanie czy to coś da bo skład nie powala?

#1137 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 31 maj 2014 - 08:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jak najbardziej te odzywki, pomagac pomagaja. najlepszy skladem jest Kristalon zolty

#1138 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 31 maj 2014 - 18:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A czy może być kristalon pomarańczowy 6-12-36? Ewentualnie ile go dać na 300 litrów wody?

#1139 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 20:01

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Sprawdźcie ofertę eko-flory, mają bardzo podobne nawozy do agravity w takiej samej formie. W zeszłym roku stosowałem agravitę i działała ok, w tym roku eko-flore i tak samo skutecznie działa a kosztuje połowę tego co agravita.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 czerwiec 2014 - 12:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? stosuje ktoś dokarmianie dolistne kukurydzy ?
ja chce jechac porem asbor21 plus siarczan magnezu plus cynk intermagu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!