Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? saletra wapniowa to azotan amonu tzw,(Wapnovit) Tabela mieszania http://www.intermag.pl/pl,0,s264,tabela-mieszania-nawozow-intermag.html

1. u mnie na kwasnej ziemii saletra daje rade,2 dzien i ciemno-zielona.uwazac tylko na dawki.mozna porownac dawki Wapnovit i skladniki procentowe i przeliczyc, ja daje 5kg na ha i jest dobrze,lepiej mniej jak za duzo bo tu mamy azot azotanowy(parzacy).

Posialbym doglebowo, ale cena za wapno z 15% azotem 180zl :huh:a dawki rzedu 150-400kg na ha.... lepiej poczekam na niski plon i wapno w zniwa tlenkowe budowlane.

Z siarczanem jednak mozna, a z mocznikiem nie trzeba azot jest w saletrze wapniowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 16:28
  •  

#1102 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? karol210 to jest ta saletra wapniowa w płatkach,bo chcę czymś takim pryska owies i to jest tanie worek 25 kg-45 zł przy 5 kg na ha to wychodzi tanio.

#1103 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ja kupilem bo innej nie bylo, sa jeszcze lepsze aby azotan wapnia,moja to Yara Vita tropicote, za 100kg dalem 180zl.Mam jeszcze caly opryskiwacz tego 400l i wlasnie pogoda a jade z ta saletra wapniowa, jest na forum temat ze pomogla duzo.moze ciutek mocznika dorzuce. A dawka 5 kg bylo na agrofoto wielokrotnie

Ps: ta saletra wapniowa u mnie jest w granulkach, gdyby nie bylo mozesz zastosowac ,,wapnovit" 20litrow 159zl(15% azot-26%wapn w litrze) - saletra 25kg zl(15%azot-26%wapn w kg) -pomysl sam jaka przebitke wbijaja nam,mysla ze ciemni jestesmy ale coz trzeba czytac skladniki, np. inna nazwa a cena masakra, tak jak w herbicydach inna firma i cenna ,,ten sam skladnik

PS: znajdziesz lepsze, na niektorych workach saletry wapniowej znajdziesz napisy stosowac dolistnie lub doglebowo,silnie higroskopijna

wes szklanke i rozpusc, bedzie jasne :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 08 maj 2014 - 14:15

na 3 dawkę nie stosuj mocznika !!!
jak już to saletrę i to nawet by było najlepiej 100 kg saletry na hektar góra 100 kg
Ja robię tak, że jak zapowiadają deszcz patrze na pogode długo terminową to sypie saletrę, a jak nie zapowiadają to dokarmiam opryskiwaczem znaczy się mocznikiem.

witam dlaczego mam nie stosowac mocznika w 3 dawce nawozu w pszenicy ozimej jak mocznik jest lepszy od saletry poniewaz rosliny dłużej go pobierają

#1105 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2014 - 14:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Powiem ci tak przynajmniej ja u siebie to zauważyłem nie wiem jak będzie u ciebie ale...
Ja jak stosowałem mocznik 70 kg / ha to pszenica nie miała takich dobrych parametrów jakościowych a jak stosowałem
saletrę to ziarno było lepsze jakościowo i było jak by to ująć bardziej { dorodne }. Wystarczy tylko zastosować saletrę w odpowiednim terminie, wiem że dużo ludzi poleca mocznik, ale każdy widzi inaczej i ma swoje teorie.
A tak na marginesie to i tak przechodzę powoli na RSM i innym też polecam.

#1106 Share piokac75

piokac75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja za każdym razem gdy pryskam (rzepak już 11 razy a pszenice 7) to dodaję 2 miarki kristalonu (rozpuszczam w wodzie w wiadrze i dolewam)... Efekt - rzepak 4T , Pszenica 8,5T , jęczmień 7t... Cieszy mnie ten efekt bo mam 3-4 klasę ziemi. Pryskam 300l opryskiwacz w dawce 200l/ha...

#1107 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2014 - 19:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ale jaki kristalon i dajesz coś przed siewnie np lubofos ??

odżywka jara vita zboże jest świetna lepszej na zboże nie znam ten cały plonovit niech się schowa w porównaniu do niej!

#1108 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:53

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ponawiam moje pytanie czy mozna mieszac cerone lub moddus z odrzywkami typu basfoliar.

#1109 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 08 maj 2014 - 19:59

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? panowie czy mogę pomieszać srodek na gryba z sirczanem magnezu i basfoliarem? lub samym siarczanem?

#1110 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Oczywiście że możesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 maj 2014 - 23:55

ponawiam moje pytanie czy mozna mieszac cerone lub moddus z odrzywkami typu basfoliar

Możesz, nie ma do tego przeciwwskazań. Ważne zalecenie to musisz trafić w odpowiednich warunkach, czasami po moddusie i odżywka występują przypalenia, ale wystarczy zbieg przesunąć na dzień pochmurny lub wieczór i będzie ok.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1112 Share koniuj

koniuj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2014 - 13:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? panowie mogę zmieszać chwastox turbo z antywylegaczem??

#1113 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 09 maj 2014 - 23:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? dzieki milanreal1 jedyny wypowiedziałes sie w tej kwestii,długo czekałem az ktos cos doradzi,a powiedz jeszcze co myslisz o takiej mieszance cerone 0,75+tytanit 0.4+plonwit opty 2 kg

#1114 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 maj 2014 - 00:03

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dobra, nie mam zastrzeżeń.

panowie mogę zmieszać chwastox turbo z antywylegaczem??

Odradzam, chyba że etykieta któregoś ze środków na to zezwala.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1115 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 10 maj 2014 - 10:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Modus powinno sie stosowac w dzien nasłoneczniony a Basfoliar w dzien pochmurny albo w godz. wieczornych tak wiec ciezko pogodzic jedno z drugim.Ja wybrałem druga opcje a wiec zabiegi robiłem od 19-tej.

#1116 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 maj 2014 - 19:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Koledzy ile czasu po nawożeniu dolistnym mocznikiem może spaść deszcz, tak aby rośliny zdołały wchłonąć nawóz ??

#1117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2014 - 06:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? w 100 % jak go wchłoną to 2 - 3 godz. w okresach wieczornych mniej do 2 godz.

#1118 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 11 maj 2014 - 08:50

Modus powinno sie stosowac w dzien nasłoneczniony a Basfoliar w dzien pochmurny albo w godz. wieczornych tak wiec ciezko pogodzic jedno z drugim.Ja wybrałem druga opcje a wiec zabiegi robiłem od 19-tej.

Jeśli Ci zależy na dobrym skróceniu to ja bym robił w dzien nasłoneczniony odżywki zawsze jakoś pobierze a skróci lepiej. A jeśli skracanie to dodatek a zależy Ci żeby podgonić zboże to wieczorem bym robił. ;)

Pytanie na jakich końcówkach należy robić poszczególne opryski chodzi mi o końcówki średnio i drobnokropliste ?

Edytowany przez knoro93, 11 maj 2014 - 08:52.

#1119 Share radix07

radix07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Ja stosuje rosasol już od jakiegoś czasu ale tylko podczas pierwszego zabiegu fungicydowego. W drugim zabiegu stosuje ekolist micro z i jestem zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2014 - 13:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? na butelce od oprysku, zawsze pisze jak opryskiwać zazwyczaj jest to drobno lub średnio kropliste.

Pozdrawiam !!!