Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 01 maj 2014 - 21:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jaki nawóz dolistny polecacie na żyto w fazie kłoszenia ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 22:02
  •  

#1082 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 maj 2014 - 05:30

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Chyba się trochę spóźniłeś,w tej fazie żyto nie przyjmuje żadnych nawozów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1083 Share miszka1

miszka1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 maj 2014 - 06:27

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a co sadzicie o odzywce FERTILEADER VITAL-954 ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2014 - 07:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam !!!

Marianek 78 na dokarmianie pszenżyta zastosuj mocznik 15 kg, siarczan magnezu 8 kg i do tego jakąś odżywkę np Plonovit Z, lub odżywkę Yara vita zboże czy jakąś inną np. ProCam Mag a pryskałeś pszenżyto na grzyba ?? jeśli nie to do tego możesz dodać jakieś środki na grzyba. pozdrawiam !!!

#1085 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 02 maj 2014 - 08:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? co sądzicie o nawozie dolistnym Basfoliar 36 extra + siarczan magnezu?? czo może doradzicie jakieś inne połączenie? bo jestem w tym zielony

#1086 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2014 - 10:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? basfoliar nie jest zły, ale ja bym ci proponował coś innego np; mocznik 15 kg + siarczan magnezu 10 kg + odżywka np; plonovit z lub procam mag albo moim zdaniem najlepsza odżywka Yara Vita zboże. jak by co to jestem na kompie kilka razy dziennie więc możesz do mnie pisać kiedy chcesz pozdrawiam. jeśli jesteś zielony w tym temacie to mogę ci zaproponować nawet cały program nawożenie zbóż ozimych i jarych jak i rzepaku. :D :P

#1087 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 maj 2014 - 12:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Galaper stosuje do 0,5 l/ha i jest ok, nie przypala nic a zielsko zniszczy

#1088 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Samochody i Sport

Napisany 02 maj 2014 - 15:07

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam
Kolego forumkowicz a w jaki sposób najlepiej zastosować te dożywianie dolistne rozpylaczami normalnymi czy drobnokroplistymi a może lepiej końcówkami do RSM?
Prosze o odpowiedz

#1089 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2014 - 15:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja pryskam rozpylaczami niebieskimi, czerwone stosuje tylko gdy pryskam herbicydami doglebowo np; po siewie a rozpylaczy żółtych nie stosuje. Pozdrawiam !!! :D :P

#1090 Share Matt13

Matt13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:02

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam czy na wzrost plonu lepiej zastosowac 3 dawke mocznika 100kg/ha czy dokarmienie dolistne (mocznik siarczan odzywke)? W jakiej mniej wiecej cenie macie Yara vita na zboze?

a moze oba te zabiegi w odstepie tygodnia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2014 - 12:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? na 3 dawkę nie stosuj mocznika !!!
jak już to saletrę i to nawet by było najlepiej 100 kg saletry na hektar góra 100 kg
Ja robię tak, że jak zapowiadają deszcz patrze na pogode długo terminową to sypie saletrę, a jak nie zapowiadają to dokarmiam opryskiwaczem znaczy się mocznikiem.

#1092 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 maj 2014 - 18:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? mogę połączyć Yara Vita zboże + foliq 36 azotowy ? obie to są odżywki dolistne, ale nie wiem czy się nic nie stanie po połączeniu ich.
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#1093 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 19:02

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? mieszaj śmiało nic się nie będzie działo !!! a jak coś się rymuje to na wyższy plon skutkuje !!! Pozdrawiam :D

#1094 Share krzychu652

krzychu652

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 maj 2014 - 10:30

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Czy nawozem Rosasol 19-19-19 można pryskać razem z fungicydem (Duett Ultra) na drugi i ostatni zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym ? Chcę pryskać fungicydami tylko 2 razy, za pierwszym pryskałem Atreą za drugim razem chcę pryskać Duettem w fazie kłoszenia w celu ochrony głównie kłosa. W sklepie wcisnęli mi ten nawóz Rosasol, że niby działa na przyczepność też, ale w domu się zorientowałem, że jest na nim napisane, że tylko można go stosować do końca strzelania w źdźbło. Czy mogę w takim przypadku go zastosować na kłoszeniu> Z góry dzięki za odpowiedź.

#1095 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zasiałem jęczmień na dzierżawie na której od dawna nie było wapna czy można uzupełnić jego brak jakimś nawozem dolistnym

#1096 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Tak plapla:) malo zadziala, wczoraj pryskalem na pszenice saletre wapniowa 25kg w worku(dobrze sie rozpuszcza w opryskiwaczu) czekam na efekty. bylo na forum ten temat, o niskim ph u mnie 4.0 ph. dawka 5% tj. 5kg na ha .Moim zdaniem nie warto przeplacac za Wapnovit, bo to to samo :o a cena draka

Jesli masz kwasna glebe polecam pozniej asahi na ozime lub na jara kelpak, wysysa azot z gleby bo na kwasnej roslina kiepsko pobiera skladniki. Na forum pisali ze saletra wapniowa dolistnie duzo pomogla ale jesli chodzi o plon to warto ratowac choc na plonowanie jak to na kwasnej ziemii zawsze kiepsko

#1097 Share krzysztofbo

krzysztofbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Chciałem dokarmić żyto dolistnie odżywką BASFOLIER z dodatkiem mocznika tylko nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzę, ponieważ żyto się kłosi. Czy ktos ma z tym jakieś doświadczenie? proszę o pomoc

#1098 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? i nie mozesz mieszac saletry wapniowej z innymi odzywkami wogule z niczym,sama saletra dopiero za kilka dni mozna cos innego pryskac

#1099 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 08 maj 2014 - 07:43

Chciałem dokarmić żyto dolistnie odżywką BASFOLIER z dodatkiem mocznika tylko nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzę, ponieważ żyto się kłosi. Czy ktos ma z tym jakieś doświadczenie? proszę o pomoc

Możesz dokarmić.Nie powinno się stosować oprysków w czasie kwitnienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:00

i nie mozesz mieszac saletry wapniowej z innymi odzywkami wogule z niczym,sama saletra dopiero za kilka dni mozna cos innego pryskac

Dlaczego nie mozna mieszać saletry wapniowej? np z mocznikiem i siarczanem magnezu?