Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:30

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam, panowie mogę za jednym przejechaniem opryskać Huzar, mocznik-10Kg/ha, siarczan magnezu-10kg/ha i siarczan potasu?? Jakie musi być stężenie siarczanu potasu;>?? Gdzieś wyczytałem że 3kg na 1000l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 11:03
  •  

#1002 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:47

dziś kurier przywiózł z Ampol merolu odzywki :
Agravita Complete 20-20-20
Agravita Cu Fast
Agravita Fosforowa 10-40-13
Agravita siarczan magnezu
stosował już ktoś kiedyś te odzywki ?

complit , fosforową i potasową stosuje, dobre odżywki ale do nich dodaje jeszcze mocznik i siarczan mg mimo że mają to w swoim składzie, jaki oddział Merolu ci dostarcza?

#1003 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? U mnie dziś poszło mikro+ siarczan+ moncznik (mocznika daje ok 20kg na 400l wody)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wąbrzeźno a doradca to p Radosław,M

#1005 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zapowiadają teraz chłodne noce(2-3 stopnie) czy jeśli zastosuje nawóz dolistny może to zaszkodzić rośliną ?

#1006 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Za jaki okres czasu mogę dosilić pszenice dolistnie po zastosowaniu huzara? I najlepiej jaką mieszanką? Z góry dzięki za odpowiedź

#1007 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:28

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? wczoraj prysnołem pszenice i pszenżyto lancetem ,jak w sobote pojadę antywylegaczem 1l/ha z nutricomplex 5kg/ha to bedzie dobry odstęp między zabiegami czy czekać do poniedziałku? czy można je wogule razem mieszać? bo sprzedawca twierdzi że można, i jeszcze jedno nutricomplex to dobra odżywka czy szkoda kasy?

#1008 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Odstęp czasu jak najbardziej prawidłowy, nawet 2 dni wystarczą. Mieszać możesz bez problemu.

A jak się mają nawozy przeznaczone do fertygacji przy stosowaniu ich w nawożeniu dolistnym? Mam tu na myśli nawóz np fosforan monopotasowy 0-52-34 do fertygacji. Cena takiego nawozu jest sporo niższa w porównaniu do typowych nawozów dolistnych. I tu waśnie się zastanawiam czy fosfor i potas zawarte w tym nawozie są identyczne jak w nawozach dolistnych, czy też będą gorzej przenikać do rośliny?
Sam trochę już szukałem i wydaje mi się że efekt działania będzie identyczny, ale wolę się jeszcze upewnić.

#1009 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? nawozy do fertygacji? a co to takiego ? Powiem tak jestem w tych sprawach laikiem i dopiero raczkuję. Gospodarstwo przejołem po ojcu a on nigdy takiego czegoś nie stosował, dlatego powoli prubuję zmieniać środki i nawożenie żeby coś z tego było .

#1010 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:27

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja myślę że te 2 dni to może być za mało, różne środki różnie działają i to może być za krótki okres, więc myślę że ten tydzień to takie minimum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 08:41

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? 3 - 5 dni - taki odstęp poleca przedstawiciel z intermagu między herbicydem a nawożeniem dolistnym.

co do nawozów do fertygacji wydaje mi się podobnie. w fosforanie monopotasu cena składnika wychodzi bardzo atrakcyjnie. niektórzy producenci podają, że można go podawać również dolistnie.

#1012 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 12:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A co powiecie Panowie o dokarmianiu dolisnym pszenicy nawozem Tecamin,warto są jakies efekty?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#1013 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:03

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? panowie dzisiaj miałem zastosować antywylegacz 675sl z odżywką ale pogoda nie pasowała, byłem na polu a tu zonk zdaleka patrzy fajnie ale jak wlazłem na pole to szok ! Dolne listki żułkną pszenica i pszenżyto tak samo . Powiem jeszcze tylko że na jednym kawałku jadąc z pierwszą dawką azotu kawałek przejechałem podwujnie i tam nie jest tak zle . Co to może być brak papu czy chorobsko jakieś? Jaki środek ewenyualnie zastosować i czy można to zmieszać antywylegaczem i odżywką nutricomplex ?

#1014 Share Rolnik205

Rolnik205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 05 kwiecień 2014 - 22:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Czy można zmieszać wirtuoz z odżywką mikro expert?

Edytowany przez Rolnik205, 05 kwiecień 2014 - 22:06.

#1015 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 22:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Odżywki z fungicydami można mieszać.
Słyszeliście o odżywkach DR GREEN

#1016 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2014 - 23:12

panowie dzisiaj miałem zastosować antywylegacz 675sl z odżywką ale pogoda nie pasowała, byłem na polu a tu zonk zdaleka patrzy fajnie ale jak wlazłem na pole to szok ! Dolne listki żułkną pszenica i pszenżyto tak samo . Powiem jeszcze tylko że na jednym kawałku jadąc z pierwszą dawką azotu kawałek przejechałem podwujnie i tam nie jest tak zle . Co to może być brak papu czy chorobsko jakieś? Jaki środek ewenyualnie zastosować i czy można to zmieszać antywylegaczem i odżywką nutricomplex ?

A ile azotu dałeś w 1 strzale? I kiedy?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1017 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @milanreal1 azot dałem 05.03 w ilości 200kg/ha czyli w czystym składniku 64kg/ha , teraz planuje przelecieć antywylegaczem z odżywką i 100/150kg/ha mocznika pogłównie, roślinki maja 20-25cm wysokości będzie git czy lipa?

#1018 Share mateusz123x

mateusz123x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? co pierwsze mocznik z odzywkami dolistnie czy 2 dawka saletry???

#1019 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:39

@milanreal1 azot dałem 05.03 w ilości 200kg/ha czyli w czystym składniku 64kg/ha , teraz planuje przelecieć antywylegaczem z odżywką i 100/150kg/ha mocznika pogłównie, roślinki maja 20-25cm wysokości będzie git czy lipa?

No to już może brakować azotu. Jak chcesz dawać na II dawkę mocznik to dobrze by było żebyś trochę mocznika i siarczanu dał dolistnie. Rośliny będą głodować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:55

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ok dzieki za podpowiedz