Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#901 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Czyli jak w koncu czy dolistne podanie mocznika w fazie kłoszenia przenicy moze zaszkodzić? Jeśli nie to ile kg/100l mocznika można dać max?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 13:29
  •  

#902 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nie raz pryskałem jak kłos wychodził z 3/4. Dawałem 5 kg na 200 l wody. Jeszcze można podać potas, inne mikro już nie ma sensu podawać.

#903 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Siema . Mam pszenicę ozimą która już się wykłasza chciałem się dowiedzieć czy mogę jeszcze popryskać mocznikiem i siarczanem magnezu w jakich ilościach ?? Czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam

Jak się już kłosi to się na razie wstrzymaj. Początek kłoszenia w pszenicy wiąże się z wykształcaniem pylników.
Pewne zalecenia mówią iż w przypadku niedoboru związków azotowych można stosować mocznik dolistnie w okresie do 10 dni po kwitnieniu. Można jednorazowo wprowadzić nawet 15kg czystego składnika choć ja bym aż tak dużego stężenia nie ryzykował i ograniczył się do 7-8 kg czystego składnika na hektar.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wstyd sie moze przyznac ale ja jeszcze nie pryskalem w zyciu zadnym srodkiem od grzyba zboza ani odzywka.. Po obserwacji jeczmienia ozimego co wyprawia grzyb trzeba chyba zaczac.

Co polecacie na pszenice ozima ( zaczyna sie klosic)? Moze wirtuoz+jakas odzywka (Kristalon?)

#905 Share wartsila

wartsila

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ja ostatnio pryskałem alertem.pogoda teraz nie pewna a pomiędzy opryskiem a opadami deszczu wystarczy 2 godz.kosztuje ok.95 pln/ha.

#906 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 17:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam stosował ktoś w fazie liścia flagowego odżywkę na pszenice ozimą - RSM 32% 30l/ha plus 10 kg/ha siarczanu Mg(siedmiowodny) plus woda 170l.

#907 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 17:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jak nie chcesz przypalić liści to daj najwyżej 5 litrów tego RSMu na ha lub 10kg mocznika. Te 30 litrów RSMu to chyba nawet na fazę krzewienia za dużo.
Ja dawałem 10 litrów RSMu w 300L/ha na T1 z fungicydem + nawozy dolistne i było w porządku.

#908 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 18:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Na 5L nie warto mi w pole jechać . Mocznik to odpada zakwasza ziarno i później są problemy w młynie.

#909 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? zakwasza ziarno? azot zastosowany zbyt późno na kłos owszem może pogorszyć jego jakość, ale zastosowany w odpowiedniej dawce i terminie (po kwitnieniu) poprawia jego właściwości (parametry skupowe - głównie białko)

spotkałem się z nową wersją kolejności mieszania nawozów, zaczynamy od najbardziej zasadowych i kończymy na kwaśnych, czyli siarczan magnezu jest dokładnie w środku,

możecie mi polecić jakąś pompę, którą przepompuje wodę z beczkowozu do opryskiwacza (3,4tys. l) i roztwór mocznika z beczki 200l

Edytowany przez kissmy..., 15 czerwiec 2013 - 15:07.

#910 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 20:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam pytanie chcę zastosować nawóż dolistny Basfoliar 36 extra na jęczmień jary jęczmień w jęczmieniu kłos wychodzi z pochwy lisciowej czy mogę ? i mam zamiar dożucić siarczan magnezu 3 % roztwór proszę o opinię na temat tego nawozu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 13:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie mam poważny problem, bynajmniej mi się tak wydaje. A więc na lepszej działce po łące mam kukurydze, co prawda bylo tam strasznie mokro, siana była 10 maja. Postanowiłem więc dokarmiać ją dolistnie dwa razy, skład mieszanki(mocznik+siarczan jednowodny+chelat Zn-140 z intermagu 140g/kg, chelat manganu z tej samej firmy, chelat miedzi z tej samej firmy+ plonwit phoshop (coś w ten deseń)+proteus. Istota problemu jest taka ze qq na tym kawalku w ogóle koloru nie zmienia, jest jasna i z mniej widocznymi niedoborami. Niedawno dostała też mocznik. Tamta qq którą wrzuciłem do galerii była potraktowana 1 raz dolistnie odżywką fosforową z innej firmy, ale co prawda jest na oborniku. I nie wiem czy Intermagowskie chelaty nie zdają egzaminu czy problem leży gdzieś indziej...

#912 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 14:22

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jeśli roślina jest osłabiona to nie będzie pobierała i wykorzystywała zaaplikowych dolistnie mikroelementów, także proponowałbym opóźnienie dożywiania, aż wyklaruje się sytuacja

#913 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nie szukajcie winy w niedożywieniu. Zwróćcie uwagę na stosunki powietrzno wodne. Całe pola kukurydzy robią się żółto-bure z nadmiaru wody. Jak na chwilę obecną kukurydza jest skarłowaciała i zółta to żadne smarowanie jej d*py nie pomoże jeśli deszcze nie przestaną lać.

#914 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:34

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie proszę o poradę, nie dosyć że wiosna przyszła późno to jeszcze teraz przez cały czerwiec padało, i mój jęczmień woła o pomstę do nieba, nie wiem co z nim zrobić, niby jest pokrzewiony ale mały i cały żółty, jak myślicie jeśli opryskałbym go jakimś nawozem to pomoże, jeśli tak to jakim. A na owies tez stosujecie tego typu zabiegi..????

#915 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:39

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ale jaką masz teraz fazę rozwojową?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#916 Share Bartek89

Bartek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:42

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? był późno posiany i zaczął sie krzewić

#917 Share cola007

cola007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 09:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam jestem tu nowy. i mam zapytanie odnośnie ile kg mocznika i siarczanu magnezu na ha dla buraczka czerwonego

#918 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 12:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Przypuszczam ze tak jak w buraku cukrowym i pastewnym do 6kg mocznika na 100 litrów cieczy plus 5kg siarczanu

#919 Share cola007

cola007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 14:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ale buraczek jest bardziej delikatniejszy do cukrowego i nie będzie z mocna dawka moze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share cola007

cola007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 17:20

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? nikt nie wie z AF jaka dawka jest na buraczki czerwone ?