Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

19Macin96    1

Któregoś roku też tak zrobiłem dałem dużo mocznika coś koło 50-60kg w jednej dawce na 300l + siarczan+ potas i spaliłem 0,5ha jęczmienia ozimego, wtedy robiłem tylko próbę i dobrze że tylko tyle opryskałem taką dawką bo jak bym wjechał w pszenicę to bym od razu 20ha spalił, druga rzecz jak dasz samego mocznika to grzyb może się zrobić, ja nigdy tego nie doświadczyłem ale koledzy rolnicy owszem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Może potas tak zadziałał? fakt że jęczmienia ozimego jeszcze nie siałem ale w innych zbożach stosowałem i było dobrze ale pryskałem w pełni krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablok    0

Mam pytanie czy rosasol można mieszać z mocznikiem ?? Z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

można stosować RSM jako nawóz dolistny w pszenicy np. (roztwór 5%) 10l RSM na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyga25    2

Można,zastosowałem 14 litrów/200l wody na ha i wszystko jest w porządku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam moja pszenica ozima powoli się kłosi chcę dać teraz basfoliar i czy mogę dodać do tego środek na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Ja w tej fazie nie stosuje już środków na grzyba, jak zboże jest w dobrej formie wole je zostawić, radze zasilić jeszcze te gorsze zboża ozime, i koniecznie teraz wiosenne zasil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Znajomemu zostało trochę ekolistu standart. Można nim teraz opryskać mieszankę owies z pszenicą i zasadnicze pytanie czy to coś da bo skład nie powala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Jak najbardziej te odzywki, pomagac pomagaja. najlepszy skladem jest Kristalon zolty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A czy może być kristalon pomarańczowy 6-12-36? Ewentualnie ile go dać na 300 litrów wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sprawdźcie ofertę eko-flory, mają bardzo podobne nawozy do agravity w takiej samej formie. W zeszłym roku stosowałem agravitę i działała ok, w tym roku eko-flore i tak samo skutecznie działa a kosztuje połowę tego co agravita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

stosuje ktoś dokarmianie dolistne kukurydzy ?

ja chce jechac porem asbor21 plus siarczan magnezu plus cynk intermagu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojtas14    1

Witam,

 

Stosował ktoś nawozy dolistne firmy CALDENA z grupy Agravita ? Chciałbym poznać opinie na temat tych produktów.

 

Pozdrawiam.

 

Kolega z mroczy polecał mi linie perfekt. Ja wczesniej o tym nie slyszalem, ale on mowi ze naprawde dobrze to wychodzi. W necie znalazlem ich stronke http://liniaperfekt.pl/. Pisza ze to adob produkuje miedzy innymi, a adob mam sprawdzony. ktos poleca? Jak to cenowo wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Koledzy brać Agravitę zn fast w cenie 200 zł za 5 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Stosujecie nawożenie dolistne zbóż ozimych? Zostało mi trochę kristalonu pomarańczowego i zastanawiam się czy nie opryskać ozimin. Ewentualnie jaką dawką tego kristalonu i po jakim czasie od zasiania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Odświeżę temat. Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-do-rzepaku-dolistny-1000l-agrosol-transport-gratis-CID757-ID1NTrl.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-1000l-agrosol-max-36-azot-mikro-transport-gratis-CID757-ID1NTfx.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/promocja-nawoz-nawozy-bor150g-b-l-dolistny-1000l-transport-gratis-CID757-ID1NTNh.html#1122355d17


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bor to jeszcze co warty, ale te dwa pozostałe to żadna rewelacja, wręcz nedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam panowie tak czytam temat o nawożeniu dolistnym i juz wiele stosowałem nawozów dolistnych w nawożeniu zbóż, rzepaku, ziemniaków, kukurydzy warzyw itp. w rok w rok daję mocznik dolistnie siarczan magnezu, i odżywki z ADOBU, yary, OSD, plonvit, i intermagu. ADOB dobre odżywki, ale jedno mam ale do nich zawierają makro elementy, nie szczególnie interesują mnie gdy nawożenie przed siewne i pogłówne spełniają normę NPK. tak samo Yara, OSD, Plonvit raz zastosowałem i w życiu stosować juz nie będę. A co powiecie o intermagu. Tam gdzie zaopatruję się w śor i nawozy zawsze proponują mi chelaty  i własnie tu o to mi chodzi by dostarczyć np zbożom cynku żelaza a rzepakowi np boru i tu moje pytanie czy warto opierać nawożenie dolistne na intermagu? czy jednak "płacić" za markę i wiernie trzymać się Yary? Bo puki co najlepsze efekty są po stosowaniu odzywek z yary. Pytanie kieruję do części użytkowników do zaawansowanych rolników.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Co do Yary się nie wypowiadam bo nie używam . Porównanie intermagu z sonatami z Prolabu zdecydowanie dla Włocławka . Doświadczenie na jednym polu dla zboża i drugim dala rzepaku w obydwu przypadkach zdecydowanie sonata lepsze efekty .  Sonata to pakiety mikro lub makro i symfonia dla pojedynczych chelatów .Jedynie preparat z krzemem i z Inter . godny uwagi chociaż zastąpili go teraz nowym o niższym stężeni zmienionym składzie i oczywiście droższym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam panowie tak czytam temat o nawożeniu dolistnym i juz wiele stosowałem nawozów dolistnych w nawożeniu zbóż, rzepaku, ziemniaków, kukurydzy warzyw itp. w rok w rok daję mocznik dolistnie siarczan magnezu, i odżywki z ADOBU, yary, OSD, plonvit, i intermagu. ADOB dobre odżywki, ale jedno mam ale do nich zawierają makro elementy, nie szczególnie interesują mnie gdy nawożenie przed siewne i pogłówne spełniają normę NPK. tak samo Yara, OSD, Plonvit raz zastosowałem i w życiu stosować juz nie będę. A co powiecie o intermagu. Tam gdzie zaopatruję się w śor i nawozy zawsze proponują mi chelaty  i własnie tu o to mi chodzi by dostarczyć np zbożom cynku żelaza a rzepakowi np boru i tu moje pytanie czy warto opierać nawożenie dolistne na intermagu? czy jednak "płacić" za markę i wiernie trzymać się Yary? Bo puki co najlepsze efekty są po stosowaniu odzywek z yary. Pytanie kieruję do części użytkowników do zaawansowanych rolników.

Chelaty to najlepsza forma mikroelementów w postaci nawożenia dolistnego. Ze swego doświadczenia wiem że warte uwagi są nawozy Insol i Mikrovit-jest szeroka paleta składników, i do tego w formie chelatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

a stosuje ktoś z was maksimusy z ekoplonu dobre te nawozy godne uwagi i jeszcze interesują mnie agrolify

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

No i właśnie warto stosować pojedyncze chelaty? Czy kompleksowy dla danego gatunku rośliny? Tu oczywiście chodzi mi o skuteczność i oczywiście ekonomię. Jeśli chodzi o dotychczasowe nawożenie dolistne prócz mocznika i siarczanu magnezu to brałem np Basfoliar extra i inne z ADOBu czy tam Yara Vita Zboże a do rzepaku Yara Vita Rzepak według "zaopatrzeniowców" są dawki "zbilansowane" i nie muszę kupować pojedynczych składników. Jak to jest w praktyce? Apetyt rośnie w miarę jedzenia kiedyś człowiek się cieszył jak zboża sypały 4-5t potem 5-8t/ha i teraz jak sypie tylko piątke to się krzywi ze nie urodzaj :D

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Więc ekonomicznie myśląc- daje się roślinom to co im brakuje-tutaj bardzo ważne jest określenie zawartości mikropierwiastków w glebie i rozpoznawanie ich niedoborów na roślinach. Nie zawsze występują niedobory więcej jak 2 składników pokarmowych. Yara akurat ma fajnie zbilansowany stosunek składników pokarmowych, przeliczając zawartość ich i cenę wyjdzie taniej niż kupowanie pojedynczych komponentów. Takie gotowe zupy są dobre w sytuacjach, gdzie nie wiemy jaki akurat niedobór może trapić uprawę, przy ewidentnym niedoborze np. Mn lepiej i taniej jest mono odżywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MultiEko    0

Witam.

Odświeżę temat. Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-do-rzepaku-dolistny-1000l-agrosol-transport-gratis-CID757-ID1NTrl.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-1000l-agrosol-max-36-azot-mikro-transport-gratis-CID757-ID1NTfx.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/promocja-nawoz-nawozy-bor150g-b-l-dolistny-1000l-transport-gratis-CID757-ID1NTNh.html#1122355d17

 

Cześć, to my produkujemy ten nawóz. Jeśli chcesz pogadać o stosowaniu i efektach to napisz. Sorry ale jak ktoś mówi, że to nic nie warte to nigdy nie miał tego w opryskiwaczu. Cena jest dobra, bo jesteśmy producentem i robimy dla największych w kraju- gdybym podał brandy to pewnie każdy chwaliłby jaki dobry nawóz, tyle marketing robi dobrego :) 

 

Najbardziej opłaca się kupować tysiączki, bo my nie mamy roboty z przelewaniem więc odchodzi koszt opakowań i sumarycznie wysyłka jest tańsza. Więc, jak mówisz najlepiej zrzucić się z sąsiadami na cały sezon i postawić cały pojemnik. 

 

Jakby co, służę pomocą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj