Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#881 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? najlepszy patent to siarczan magnezu siedmiowodny, nie jest dużo droższy a rozpuszcza się o wiele szybciej, przez rozwadniacz idzie migiem, jednowodny wsypywałem prosto do beczki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 13:43
  •  

#882 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:07

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Ma ktoś jakiś dobry patent na rozpuszczanie siarczanu magnezu?

A co nie masz w opryskiwaczu tego sitka do rozpuszczania mocznika?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#883 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 maj 2013 - 17:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? co myślicie o nawozie płynnym FERTILEADER VITAL-954 ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jaka jest cena tytanitu i czy zaobserwowaliście jakikolwiek jego wpływ na kondycję roślin?

#885 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 maj 2013 - 10:35

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ok 50zł litra tytanitu kosztuje, stosuje po 100ml/ha do każdego zabiegu dolistnego w zbożach. Co do efektów jego stosowania to nie mam niestety porównania bo wszędzie stosuję ten sam zestaw nawozów. Mam jednak porównanie ogólnie do stosowania nawożenia dolistnego, bo na 3 działkach zostają niewielkie kliny niepryskane dolistnie i zboże tam wygląda zdecydowanie słabiej, jest sporo jaśniejsze od pryskanej części a azot był dawany równo na całe pola.

A co warta taki nawóz: http://rolno-ogrodni...fa-0-52-34-25kg ?
Cenowo wychodzi on bardzo ładnie ale pisze w opisie tylko o stosowaniu do fertygacji roślin a nic o nawożeniu dolistnym. Mi się wydaje że to chyba bez znaczenia, składniki są w tej samej postaci co w nawozach dolistnych ale wolę się jeszcze upewnić czy faktycznie się nadaje do nawożenia dolistnego.

#886 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 27 maj 2013 - 14:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam pytanko czy można rozpuścić saletrę i zastosować dolistnie z zabiegiem na grzyba?

#887 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2013 - 14:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Absolutnie zakazane, chyba ze chcesz uzyskać podobny efekt jak po oprysku glifosatem z tą różnicą że saletra dolistnie spali natychmiastowo liście.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#888 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 27 maj 2013 - 14:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A mocznik ma więcej azotu i można rozpuszczać czy to są całkiem inne składniki?

#889 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2013 - 15:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Inna forma azotu i dlatego można stosować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#890 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Czasmi się zastanwaim jak wielu rolników nie ma wykształcenia potrzebnego aby robić to profesjonalnie.

Moznik ma formę azotu amidową , w zależności od rodzaju rosliny i fazy rozwojowej 5-15% ktoś pisał o 20% roztworze hm... w dni pochmurne o małej intensywności słońca, wieczorem i rano pryskamy na suche rośliny.

Saletra ech rolnicy taj jak saletrzak jest lepszy pogłownie od saletry ,,bo tak nie pędzi" tak gdyż przynajmniej 30% azotu poleci w amosferę podczas powolnego rozkładu granuli.

świetne efekty z mickro i tytanitem robię doświadczenia z tytanitem już 4 rok zamknę temat po tegorocznych żniwach jak dotąd średnio 12% zwyżka plonu. Nie miej mi za złe że tak pizę ale jak mozna nie znać podstawowych nawozów azotowych i ich frakcji chemicznej!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wolę zapytać na forum bardziej doświadczonych niż zniszczyć uprawę. Człowiek uczy się całe życie a Ja tą wiedzę chcę pogłębiać choćby ludziom z tego portalu.I na przyszłość już wiem o co chodzi.

#892 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 29 maj 2013 - 18:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam.Dzisiaj jęczmień jary prysnołem odżywką osd a za 1,5h przyszła niespodziewanie ulewa nawóz podziałał według Was czy w plecy jestem? :huh:

#893 Share jarek33

jarek33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 maj 2013 - 22:08

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? owszem można a przynajmniej ja zastosowałem saletre wapniowo z yary.Dałem 5 kg na ha i niebyło jakiegoś przypalenia.Ale większych dawek przedstawiciel yary niezalecał.W moim przypadku zastosowałem saletre aby zasilic zboża wapnem w formie dolistnej a jeżeli chodzi o azot to najlepszy jest jednak mocznik.

#894 Share mateusz123x

mateusz123x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam chciałbym w tym roku opryskać zboże mocznikiem z siarczanem magnezu tylko nie wiem jakie dysze wybrać do tego zabiegu. mam do wyboru 3 drobnokropliste sredniokropliste i takie do rsm doradźcie cos

#895 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Na zabiegi dolistne najlepsze będą średniokropliste, ewentualnie mogą być drobnokropliste. Te do RSMu są tylko do RSMu.

#896 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 07:17

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mateusz chcesz teraz opryskać zobża mocznikiem ? Jare jeszcze owszem siane średnio 3 tyg po terminie , ozime bez sensu wręcz efekt odwrotny od zamierzonego. Dysze jak kolega napisał średnio kr. dodaj micro i jak chcesz poeksperymentuj na częsci pola z tytanitem efekt może nie wielki ale dla mnie 12% to zawsze coś zawsze to łódka zboża więcej kosztem 5l Tytanitu 230 zł ja stosuję jednorazowo do 0,3 l /ha -3 zabiegi 43 zł/ha .

#897 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:41

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A dlaczego teraz nie pryskać mocznikiem, z tego co czytam to można jeszcze po kwitnieniu tylko stężenie mniejsze. Ja nie mam kiedy pryskać - codziennie deszcz...

#898 Share mateusz123x

mateusz123x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jare chce pryskac a czy do mocznika mozna dodac oprysk na grzyba na jecznien a 25kg mocznika 15kg siarczanu magnezu siedmiowognego i 2l plonvitu wystarczy na hektar. czy cos jeszcze polecacie

Edytowany przez mateusz123x, 02 czerwiec 2013 - 15:33.

#899 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:58

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Siema . Mam pszenicę ozimą która już się wykłasza chciałem się dowiedzieć czy mogę jeszcze popryskać mocznikiem i siarczanem magnezu w jakich ilościach ?? Czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 07:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja bym nie ryzykował..
W fazie liścia flagowego siarczan magnezu tak ale jak już kłoszenie to raczej nie..