Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#781 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 19:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jeżeli chcesz pomóc pszenicy w okresie suszy to możesz zastosować Asahi w dawce 0,5 l/ha, koszt 50-60 zł,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 00:06
  •  

#782 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 22:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wg. mnie szkoda kasy na tytanit, zastanawiam się nad symfovitą http://rolno-ogrodni...vita-c-bis-25kg nadawało by się to do oprysku na zboze ?

#783 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 00:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? nie podam w tej chwili źródła, ale czytałem że w okresie, gdy jest sucho, asymilacja składników przez korzenie maleje, i wtedy należy dać roślinie troszke "witaminek" dolistnie, w moim przypadku co najmniej 2-2,5 kg kristanolu i 0,3 litra tytanitu, aby mogła bez przeszkód się rozwijać. Tańszego środka od tytanitu nie znajdę, przy tej dawce którą stosuje wychodzi 16 zł na hektar, a efekt widać tam gdzie lanca nie sięgała. a asahi owszem jest skuteczne, ale jak sam widzisz - niestety drogo wychodzi.
dopiero jak będe miał na przyczepie, to będe wiedział na ile te środki pomogły ^^

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 kwiecień 2013 - 08:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Podobno asahi słabo działa na zboża. Rozumiem że to plotka...

#785 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 10:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? osatnio asahi dostało licencję (czy jakoś tak) na pszenicę, więc można stosować.
kuzyn nie doczyscił opryskiwacza i pojechał pryskać rzepak. po jakimś czasie rzepak zaczął się robić fioletowy. więc od razu prysnął asahi i na drugi dzień rośliny odbiły.
więc co do skuteczności to nie mam co do niej wątpliwości.

#786 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:57

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Asahi w przypadku "normalnego" wzrostu i rozwoju roślin nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Natomiast w przypadku wystąpienia czynników stresowych np. susza, można "zważyć" wymierne korzyści. Tytanit jest stymulatorem polecanym w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju roślin czyli powiedzmy kwiecień-maj, późniejsze stosowanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Wg. mnie szkoda kasy na tytanit, zastanawiam się nad symfovitą http://rolno-ogrodni...vita-c-bis-25kg nadawało by się to do oprysku na zboze ?

Symfonia C jest dolistnym nawozem makro i mikroelementowym. Jest to nawóz uniwersalny, do stosowania dolistnego we wszystkich roślinach uprawnych. W swoim składzie ma przewagę potasu, czyli najlepiej ten nawóz stosować od momentu tworzenia liścia flagowego.

#787 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? koledzy a powiedzcie mi proszę co warte sa nawozy maximus..dostałem własnie oferte od nich i koszt uważam dobrego zabiegu to ok 55zł/ha..wiem ze drogo ale podobno wiele te nawozy potrafia zdziałać..wypowie się ktoś doswiadczony?

#788 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 07:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wczoraj puściłem do Anwilu wiadomość o nawozach fertygacyjnych czy można stosować na pszenicę i rzepak. Odpowiedzieli że tak, ale ma mniejszą przyswajalność, i dlatego jest taka cena. Mniejsza cena, więcej się daje, i mniejsza skuteczność.

#789 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 08:21

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Seria nawozów Maximus to makro i mikroelementowe uniwersalne, do stosowania dolistnego. Podobnej klasy i skuteczności co Kristalnony, Rosasole. Moim zdaniem jeżeli chodzi o skuteczność/cena to dobrze wypadają te nawozy.

#790 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a powiedzcie czy stosowanie programu dokarmiania mikroelement.wg. INSOL czyli pod zboża ozmie 2-3 razy po 1l/ha Insolu 3 zaspokoi zapotrzebowanie zboża(żyta hybryd. -brasetto) na mikroskładniki czy polecacie jeszcze jakieś dodatkowe składniki/mikroelementy .
Czytałem posty wyżej, może do tego insolu3 dodać jeszcze tytanit 0.5l/ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja bym proponował przeliczyć ile jest czystych składników w przywołanych wyżej nawozach a ile kosztuje ich litr czy kilogram. Przekonacie się że np. Insol w stosunku cena-ilość składników wcale tak dobrze nie wypada.

#792 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:42

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Czy można jechać w jednym zabiegu kristalon zielony + siarczan Mg siedmiowodny? Nic się nie wytrąci?

#793 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja będę jechać czerwony+ siarczan magnezu + fungicyd + regulator jeśli faza bedzie pasować.

#794 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 09:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zielony ma niewiele więcej fosforu to chyba też powinno być dobrze. Wcześniej chciałem dać tylko insol 3 ale to raczej słabe. Jak da się wjechać w pole pójdzie saletra a jak w miarę będzie liści 0,3l tytanitu + 0,4kg kristalonu zielonego + 5% siarczanu Mg + 10% mocznika. Mam nadzieję że to da kopa pszenicy.

#795 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? wartości poszczególnych składników w insolu podane są tak: Skład nawozu w % (m/m) np. azot amidowy 15,000 - jak to zinterpretować ??

#796 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 14:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jest to udział % w masie nawozu,

ile kosztują te kristalony i czym różnią się od folicare? mam cenę na folicare - wszystkie około 200zł/25kg netto
http://www.yara.pl/d...ARAFOLICARE.pdf

Profit IDHA Zn 130zł/10kg netto,
Profit IDHA Mn 140zł/10kg netto

odżywki Osadkowskiego (netto):
- OSD minerał 230zł/25kg,
- OSD fosfor 300zł/25kg,
- OSD potas 250zł/25kg

Edytowany przez kissmy..., 11 kwiecień 2013 - 14:37.

#797 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 15:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? tyle to wiem tylko jak to sie ma do 1ha tzn jak to obliczyć ile jest g./ha poszczególnego składnika

#798 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 15:46

Zielony ma niewiele więcej fosforu to chyba też powinno być dobrze. Wcześniej chciałem dać tylko insol 3 ale to raczej słabe. Jak da się wjechać w pole pójdzie saletra a jak w miarę będzie liści 0,3l tytanitu + 0,4kg kristalonu zielonego + 5% siarczanu Mg + 10% mocznika. Mam nadzieję że to da kopa pszenicy.

co tu ma niby dać kopa 0,4 kg kristalonu, smieszna ilość, siarczanu i mocznika też nie za wiele, więc o efekcie nie ma mowy , chyba jedynie taki że uspokoi sumienie

#799 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? kopa to może dać 60kgN/ha w formie azotanowej , mikroelementy to bardziej dokarmienie, uzupełnianie składników pokarmowych jednakże jak głosi PRAWO MINIMUM wg.Liebiga "na plon uprawianej rośliny znaczny wpływ ma składnik którego jest najmniej lecz jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju rośliny" czyli dokarmianie dolistne mikroskładnikami jest ważne ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 16:54

tyle to wiem tylko jak to sie ma do 1ha tzn jak to obliczyć ile jest g./ha poszczególnego składnika

to jest jakaś prowokacja? należy wyznaczyć iloczyn dawki insolu (w kg czyli dawka w litrach x gęstość) i zawartości czystego składnika (15%)