Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 19 marzec 2013 - 17:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? 3kg/ha zielonego :) po ilu dniach widać efekty? i w jakiej fazie zbóż stosowałeś ? ;)
ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 19:40
  •  

#742 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A co powiecie o odżywce FertiNa?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#743 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? też właśnie zielonym pryskałem, po ilu dniach efekty było widać to ci dokładnie nie powiem ale po tygodniu na pewno , pryskałem razem z fungicydem pod koniec kwietnia jak pojawiły się pierwsze objawy chorób , ile dawałeś w tym roku za kristalona

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 19 marzec 2013 - 18:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? 185zł/25 kg czyli dając 3kg/ha wychodzi niecałe 23zł na ha chyba tańszego nawozu dolistnego nie znajdzie no i efekty są ;)
ZETOR Team !!!

#745 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 21:07

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zielonym chyba moj sasiad pryska 5kg/ha efekty tez sa dobre , ale lepsze po maximusie ;)) , po kristalonie to tak po tygodniu dopiero jak kolega wyzej pisze

#746 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? efekt będzie świetny nawet po 10kg mocznika, nie sposób wizualnie ocenić jakości nawozu poprzez obserwację roślin, należy przede wszystkim ocenić skład mieszanki (nie tylko samą zawartość poszczególnych składników lecz również ich formy) i zestawić go z ceną

#747 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:30

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Szkoda opryskiwacza na mocznik, przynajmniej u mnie strasznie lance rdzewieją, i presja grzybków większa. My w tym roku bedziemy czerwony 12-12-36 NPK 195zł/25kg.

#748 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 19 marzec 2013 - 22:53

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ferti zielony jest oki, bardzo fajna odżywka poprawia kondycję roślinek :) polecam...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#749 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? agrosieć wprowadza ciekawe mieszanki z adoba (pozostałe spółki ze składów zapewne również będą to sprzedawały)
http://www.agrosiec....atZK_1i2str.jpg
http://www.agrosiec....&category_id=11

jeszcze się dowiem ile one kosztują, w pierwszej brakuje mi sporo boru i jest za dużo miedzi, także chyba i tak korzystniej będzie rzeźbić mieszankę samodzielnie z chelatów

#750 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? też bede próbował nawozów dolistnych w tym roku i mam okazje kupic nawozy formy foliq słyszał ktos o tym??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W pierwszej za mało boru, miedzi też i strasznie mało manganu, powinno mn być jakieś 10%
Dalgty ma ciekawy Cumans krystaliczny po 15 zł/kg. Z tego co pamiętam
16% MN, 8,4% CU, ponad 300 S i coś tam jeszcze.
Dobry stosunek MN do CU powinien być 5 do 1.Czyli na 50g MN powinno być 10g CU.Tak teraz na szkoleniu mówili.

#752 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:55

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? 13% Mn to zawiera czysty chelat, więc ciężko byłoby uzyskać mieszankę o takiej zawartości

#753 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie nie przeceniajcie nawożenia dolistnego. Mn jest ok, Cu jest ok, S jest ok a nawet wskazana ze względu na działanie w walce z chorobami. Może jeszcze Mg choć uważam że lepiej jest jak roślina ma go pod dostatkiem w podłożu. Pozostała część nawożenia dolistnego działa jakoś stymulująco. Jednak nic nie zastąpi nie doborów podstawowych składników pokarmowych. Do tego dochodzi większa presja chorób grzybowych przy częstym używaniu nawożenia dolistnego. Dlatego uważam że lepiej jest przeznaczyć kasę na potas i wapno niż na częste dokarmianie dolistne.
Oczywiście mam na myśli zboża, bo rzepak reaguje bardzo pozytywnie na takie odrzywki. Ja parę nawozów przetestowałem i jak na razie uważam za najlepsze nawozy dolistne Folicare.

#754 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? przeliczyłem te agravitu (EDTA) cena 1g netto:
- Cu 0,24zł,
- Zn 0,16zł,
- Mn 0,19zł,

mam też ofertę na płynne adob IDHA (tylko nigdzie nie mogę znaleźć ich katalogu) obawiam się, iż podobnie jak w ekolistach chelaty to tylko część zawartego mikroelementu (bowiem ceny są co najmniej dziwne) cena 1g netto:
- Cu 0,28zł,
- Mn 0,09zł,
- Zn 0,13zł

#755 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:35

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja stosowałem Folicare drugi rok i w tym roku jakoś słabo się rozpuszczał. A czym od Kristalonu się różni prócz zawartości mikroelementów?

#756 Share xxxJacek1984xxx

xxxJacek1984xxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 12:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Koledzy i koleżanki czy stosował ktoś z Was fosforan monopotasowy 52% P2O5; 34% K2O (interesuje mnie stosowanie w rzepaku i pszenicy)? Jeśli tak to w jakim stężeniu?

#757 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no właśnie czy nikt nie robi odżywek na własną rękę? i wskażcie mi proszę jakie znaczenie ma rodzaj chelatu dla jego przyswajalności (dostępne są zasadniczo wyłącznie EDTA oraz IDHA)

#758 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 marzec 2013 - 22:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zna ktoś może ceny odżywek YaraVita?

#759 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Parę lat temu gryzłem ten temat. Pamiętam że było coś na rzeczy. Nawet siarczan magnezowy wychodził taniej bez kombinowania, ale ze stawką 23%.
Jest to do zrobienia ale czasami kłania się wiedza i to spora z chemii. Tu masz linka do ciekawej strony, podobnych przedsiębiorstw jest bardzo dużo w kraju.
http://www.standard...._chemiczne.html
http://rolnictwo.com...-dtpa,2064.html

Edytowany przez SOKAN, 25 marzec 2013 - 22:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share zdzicho

zdzicho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a ja na pszenice ozimą na krzewienie bede dawał 25 kg mocznika na 350l/ha ,lepiej dać wiecej cieczy i się zrobi miejsze sterzenie i bedzie git