Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#581 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:34

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Na insolu j tytan jest napisane ile on zaiweta tytanu.
Pytanie jest jaka jego zawartość jest przydatna a kiedy zaczyna się działanie niepożądane - np blokowaie pobierania innych pierwiastków.

Ja stosuję insole najczęściej 3 na zboża, j tytan donasiennie i jak mi zostanie to dolistnie, oraz p, ca i wap na porzeczki.
Jestem zadowolony. Do 3 i j tytan dodaję mocznik i czasem siarczan magnezu..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 01:56
  •  

#582 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? No to ile zawiera? Bo nie moge nigdzie znaleźć? A oprócz tego zawiera azot który taniej dać w moczniku oraz znikome ilości miedzi żelaza i manganu.

#583 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Musiałem poszukać w ulotkach:
Insol 36 tytan ma 0,037% tytanu plus azot i troche mikro daje się go 2,5-3 l/ha
insol j tytan ma 0,025% tytanu azot i mikro i daje się go dolistnie 4 l/ a donasiennie 50-100 ml / 1q zboża. (plus 800 ml wody plus ewentualnie zaprawa - ja tak robie)
poszperałem trochę, policzylem i wyszlo mi, że w insolu 36 tytan na 1 ha dostarcza się 1,55g tytanu, w insolu j tytan stosowanym dolistnie dostarcza się 1,11 g tytanu. pytanie teraz jest ile tak naprawdę tego tytanu jest potrzebne na 1ha aby nie zaszkodzić..

Masz może jakieś opracowania?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 19:34

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam panowie mam takie pytanie odnosząc się do tego co wyczytałem na tej stronie http://www.ho.haslo....cle.php?id=2136 o dokarmianiu dolistnym i mam pytanie czy można to zastosować tak jak tu pisze czyli fosfor dolistnie mozna zastosować w postaci fosforanu tego co daje sie doglebowo czy to moze iść dolistnie http://allegro.pl/fo...2177795456.html cos takiego dolistnie lub http://www.piagro.pl...isty_4416.html. Toche to dziwne się wydaje ale wole zapytac.??

#585 Share zelazny

zelazny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam takie pytanko ,czy do oprysku na jednoliścień FUSILADE można dodać MOCZNIK ,SIARCZAN ,MOŻE JESZCZE ODRZYWKI.... czy kkoś ma takie doświadczenia ?zgóry dziękuje

#586 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:58

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Można, ale wzmocnisz też chwasta którego chcesz usunąć.

#587 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 12:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Niekoniecznie wzmocnisz.. Podając mocznik roślina otwiera się na pobieranie azotu. Jednocześnie podajesz jej w postaci "konia trojańskiego" truciznę. Przez to że jest bardziej przystępna skuteczność środka może nawet wzrosnąć. Ale nie kombinowałbym z modyfikowaniem z tego powodu dawki.
Sprawdź też, czy nie występują jakieś reakcje środka z odżywką i czy niewytrącają się jakieś kłaczki lub żel.
Możesz też poszukać w necie czy producent nawozu dolistnego przewiduje jego mieszanie z ŚOR.

#588 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:28

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam wszystkich

Czytam ten temat i mam kilka pytań co do stosowania nawożenia dolistnego na warzywa

Mam już posianą marchew, pietruszke, buraczki ćwikłowe, oraz cebule zimową i dymke właśnie zasadzoną
Za jakiś tydzień będe siał jeszcze marchew i pietruszke oraz za miesiac sadził selery

I odnośnie tego mam takie pytanie czy moze ktoś mi polecić jakiś środek dolistny tylko żeby był dobry na warzywa żeby im nie zaszkodzi
Kiedy najlepiej stosować takie dokarmianie

Do tej pory zawsze kropiliśmy supervitem ale chcemy spróbować czegoś nowego
Czegoś co będzie miało jakieś mikroelementy i żeby nie zaszkodziło rośliną

Czytałem już o INSOLU lecz nie wiem czy to jest odpowiedni środek

Prosze o jakieś porady

#589 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 09:59

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W książeczce ins insole do warzyw które masz to:
do marchwi pietruszki i buraka mają dwa produkty: insol w i insol polichelat 7. Piszą też, że w buraku ćwikłowym na glebach ubogich w bor stosować insol b.
Do cebuli dodatkowo insol u.

#590 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:57

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie powiecie mi dlaczego wytrąca się "piasek" podczas wykonywania zabiegu dokarmiania mocznik + siarczan magnezu. Mieszam najpierw woda jakieś połowa opryskiwacza potem rozpuszczony mocznik dolewam wody następnie wlewam rozpuszczony siarczan magnezu i uzupełniam wody do pełna.
Co źle robie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 31 marzec 2012 - 12:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:47.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#592 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam może nie jest to piasek ale mułek też to przerabiałem pierwsze to zobacz czy nie masz zatkanego mieszadła u mnie na trzy dwa były zapchane .2000 litrów wypryskać i oczyścić to jest pół dnia zmarnowane .Ostatni raz jak mi się zapchał kupiłem w markecie plastykową pompkę przelałem do zbiorników oczyściłem tylko raz nie musiałem 1500 razy czyścić końcówki .Ale żeby niemieć więcej tym problemu zrobiłem sobie mieszadło nawozu jest to zbiornik plastykowy 1000 litrów zamontowałem na nim silnik od frani który napędza paskiem klinowym wałek zakończony śmigłem.Nalewam 500 litrów wody sypie trzy worki siarczanu worek nawozu dolistnego przełączam zawory leje wodę do opryskiwacza 1200 litrów trwa to około 8 minut potem na włączonym mieszadle przelewam miksturę do opryskiwacza dolewam co mam dolać woda do pełna i w pole od tamtego czasu już nigdy mi się nie zamulił .

#593 Share Tomek001

Tomek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ile dać mocznika na 300litrów wody i kiedy opryskać tym pszenicę ozimą? bo chyba zalecane pod koniec krzewienia...

#594 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? tutaj masz napisane ile dawać:
http://www.farmer.pl/drukuj/6938.html

Edytowany przez milanreal1, 02 kwiecień 2012 - 15:14.
cytowanie poprzedniego posta

red power

#595 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:17

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Planuję odżywić rzepak taką mieszanką: nawóz krystaliczny plonwit Opty 20-20-20 + Bormax + Tytanit + Siarczan magnezu. Mogę do tego jeszcze dodać mocznik czy więcej nie bełtać?

#596 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 06:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nikt nie odpowie nic na moje pytanie byłbym wdzięczny.?

#597 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 06:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Co do fosforanu ja bm nie radził mimo że nie praktykowałem ale raczej bym nie dawał nawet ze względu na azot w formie amonowej. A dolistnie tylko amidowa może iść. A do tego są dolistne fosforowe tj. plonvit phospho ale i w innych firmach napewno też mają.

#598 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 19:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A potas co wychodzi najlepiej i najtaniej bo w tych odrzywkach mało co tego jest myslałem o takim czymś.
http://allegro.pl/ka...2197599208.html

#599 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 15:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? witam.Czym dokarmiacie dolistnie żyto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share tomet1221

tomet1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam koledzy co lepsze na jare mocznik+siarczan czy morze jak dam 10l basfoliaru 36extra to czy nie na to samo wyjdzie jakościowo czy morze jednak mocznik lepszy