Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#41 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 maj 2008 - 16:15

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja tam zawsze dodaje do grzybowych siarczan magnezu, mocznik czasami florovit lub basfoliar.

Dla mnie trochę bezsensowne jest stwierdzenie że nie można mieszać odżywek z grzybowymi. Bo jeśli nie z grzybowymi to z czym ?

Chyba tylko z insektycydami. Zresztą mieszam również z herbicydami odżywki i nie wiem czemu by to miało szkodzić.

Przecież odżywka która spadnie na chwast powoduje lepsze wchłanianie herbicydu przez chwast, a trafiając na chwast to i tak nie

trafiłaby na roślinę uprawną, tylko pewnie na glebę. A i chwast po obumarciu i rozłożeniu dostarcza skł. pokarmowe rośl. uprawnej.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 21:57
  •  

#42 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 maj 2008 - 13:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Odżywka nazywa się Nutrimix.
Powiedzcie mi jeszcze czy mogę pryskać jak zboże jest trochę podeschnięte od spodu z braku wody?

#43 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 maj 2008 - 13:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? odnośnie mieszania fungicydów z nawozem dolistnym, to tak: czytałem dzisiaj w jakiejs mądrej książce, że za wchłanianie tych nawozów, które dostarczamy dolistnie odpowiedzialne sa grzyby i jeżeli my w tym samym czasie stosujemy środek grzybobójczy to znacznie zmniejszamy procent wchłonionego nawozu... efekty zawsze sa tylke nie w takim stopniu jak mogłyby być...

To przeczytałem, a jak jest w rzeczywistości to nie wiem, bo az takiego doświadczenia to nie mam...

pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:28

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? doczytałem gdzieś w NETcie że dolistne można łączyć z grzybowymi i chwastobójczymi
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#45 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 maj 2008 - 19:24

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no ja juz sam nie wiem, jedne źródła podają tak, drugie tak... najlepiej samemu spróbować hehe

pozdrawiam :)

#46 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 maj 2008 - 19:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wie ktos czy mozna mieszac GOLD (producent Rokita-Agro) z mocznikiem. siarczanem magnezu i Ekolistem ZJ?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#47 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 21 maj 2008 - 15:38

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zadnych cherbicydów nie powinno sie mieszac z odzywkami.

#48 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 maj 2008 - 16:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? No dobra nie powinno.

No ale wytłumacz dlaczego ?

Bo wg . mnie to czasami jest to nawet wskazane (dodatek mocznika powoduje mniejsze napięcie powierzchniowe i lepsze wchłanianie herbicydu przez chwasty).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#49 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 21 maj 2008 - 17:21

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Do kilku produktów na naszym rynku dodawane sa adiuwanty!!! Czy na ktoryms srodku przeczytałes dodac mocznika w jakims tam stezeniu??? Jezeli producent zaleca jakis przylepiec to albo jest to napisane albo kupujesz razem z danym srodkiem.

#50 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 maj 2008 - 17:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nie no twoje rozumowanie mnie rozłożyło :) .

No bo producenci ZARABIAJĄ na Ś.O.R i z tego żyją. To po co mają ci polecać rozwiązanie z którego nie maja grosza zysku ?
Przecież w ich interesie jest TOBIE polecić rozwiązanie na którym zarobią.

A po drugie jest coś takiego jak ustawowe urególowania o stosowaniu ś.o.r., o których to uregulowaniach nawet autorytety w tej dziedzinie mówią że nijak nie przystają do rzeczywistości.
Naprzykład, jeśli na twoim polu jakiś środek doskonale działa w połowie zalecanej dawki, usuwając całkowicie patogen i przez to mniej obciąża środowisko, to nie wolno tego robić, bo środek musi być zastosowany w dawce zalecanej na opakowaniu (producenci tych środków w końcu w tym tez mają interes).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 22 maj 2008 - 09:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nigdy nie stosowałem 1/2 dawki srodka i watpie aby taka dawka skutecznie działała. Gdyby było tak jak mowisz to wiele srodków byłoby bez przylepca w jednym opakowaniu tylko kazaliby sobie dokupic. A jak sie napewno orietujesz wiele srodków sprzedawanych jest a adiuwantem. Na siarczanie magnezu pisze wyraznie z czym mozesz go łaczyc i na wielu odzywkach tez a wiec twoje myslenie nie bardzo mi pasuje.

#52 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 22 maj 2008 - 12:21

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie kiedyś w Top Agrar był artykuł o badaniach robionych w Niemczech właśnie na temat łączenia np zaniżonej dawki herbicydu z antywylegaczem i stwierdzono, że można uzyskać przez to zaniżenie dawek o 30,40%. Było tam napisane, że to nie dotyczyło wszystkich substancji czynnych zawartych w herbicydach i że nie jest to praktykowane z uwagi na to co pisał deer- przepisy dot. ś.o.r oraz strona biznesowa firm.

#53 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 maj 2008 - 19:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a producenci ROUNDAPu 360 SL w swojej etykiecie zawarli coś takiego:
"Środek można stosować łącznie z adiuwantem (środek wspomagający) lub siarczanem
amonowym w dawce:
Roundup 360 SL 3 l/ha + Adbios 85 SL 1,5 l/ha w 200-300 l wody.
lub
Roundup 360 SL 3 l/ha + siarczan amonowy 5 kg/ha w 200-300 l wody."
więc nie zawsze idzie to w parze że liczą na zysk - bo siarczan amonu można kupić osobno!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#54 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 maj 2008 - 20:01

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Odpowiedź jest banalnie prosta, dlaczego tak jest w etykiecie stosowania roundap, bo monsanto nie produkuje żadnego adjuwantu.
A jak juz podali adjuwant to producenta o znaczeniu lokalnym (varichem), który dla nich jest żadną konkurencją. No i że siarczan to to samo.

#55 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 12:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam.
Czy ktoś z Was stosował lub stosuje nawozy FoliCare?
Jesli tak, to co możecie powiedziec na ich temat?

#56 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 07 sierpień 2008 - 12:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? pierwszy raz o takich słysze

#57 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 12:55

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? To jest nawóz dolistny produkcji Kemira GrowHow.
Ktoś stosuje?

#58 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 23:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Często się nie podaje czegoś w etykiecie bo rejestracja jest drogą i męczącą zabawą z ministerstwem, a ludzie i tak wiedzą czy można dodać czy nie (zazwyczaj z doświadczenia). Porównajcie np. etykiety Granstaru i Helm Tribi, te same substancje, a nie zwalczają tych samych chwastów. Po co ma się producent męczyć, skoro wiadomo na co działa helm jak się kiedyś używało granstaru. Przykładów jest więcej, o ile pamiętam to Cycocel ma rejestrację tylko w pszenicy. Absurd, ale producent nic nie robi bo po co, jak cała Polska wali go w co popadnie.

Mieszaniny są jak najbardziej ok, z odżywkami również. Jest teoretycznie ryzyko, że azot wzmocni działanie herbicydu, jeszcze nie daj Bóg przyjdzie przymrozek i coś się może zdarzyć.
Inni twierdzą, że lepiej najpierw zabić chwasty, a później dokarmiać, niby mniej wyjedzą. Ale jak ktoś ma 500 ha i złapał dzień pogody to nie będzie robił kilku przejazdów.
Uważam, że jeżeli ktoś ma wprawę to śmiało może mieszać (z uwagą na azot).

#59 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 17:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? czesc. mam takie pytanie czy mozna mieszac z mocznikem, siarczanem magnezu i ekolistem takie srodki jak chisel, chwastox turbo,antywylegacz agrotefon oczywiscie kazde z tych srodkow bedzie pryskane osobno chodzi mi tylko o te srodki czy mozna z jakimis odzywkami ? wiem ze tu sie kazdy wypowiedzail na ten temat ale kazdy srodek ma inna substancje aktywna i moze roznie zareagowac i czy te w zwiazku z tym moga byc w mieszanine z mocznikiem itd.

ale sie rozpisałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Używamy czasami nawożenia dolistnego głównie magnez nazwy środka nie pamiętam że na łąki i ziemniaki.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa