Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#561 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:42

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Wg mnie aminokwasy i ine wynalazki są ble. Na pszenice zboża Cu na qq Zn na buraki i rzepak B i w sumie tyle. Czasami troche moilbdenu w rzepaku i burakach nie zaszkodzi. Jak wysokie pH to Mangan na zboża. I jak nie daje sie doglebowo to siarczan magnezu i profilaktycznie mocznik. Jak słabe rośliny po zimie to jakiś tytanit

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 10:08
  •  

#562 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 luty 2012 - 16:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W takim razie co sądzisz o tym żeby potraktować teraz na wiosnę siarczan magnezu + mocznik + INSOL 36 Tytan + chelat miedzi?

#563 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 28 luty 2012 - 17:34

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:39.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:24

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ale żeby stosować RSM to czasem nie trzeba modyfikować nieco opryskiwacza? A nawożenie dolistne nie zastąpi wymieszania nawozu z glebą, przecież w okresie wschodów nie będziesz pryskać a roślina już wtedy potrzebuje odpowiednich składników, po drugie dolistnie nie dasz dużej dawki co za tym idzie zabieg trzeba by powtórzyć kilkakrotnie, a gleba zawsze substancje magazynuje i w ogóle czy da się nawozy P K podać dolistnie?

#565 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:47.

#566 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 luty 2012 - 21:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

No dobra a co powiecie o stosowaniu N w RSM a P i K dolistnie? i nie mówię dokarmianiu ale o nawożeniu dolistnym. Chodzi mi kukurydzę, trafiło mi się kilkadziesiąt ha pola i nie mam wolnej kasy na "dodatkowe" 50 ton Polifoski myślę czy da się pole rok oszukać? Bądź nie oszukiwać a nakarmić kuku przez liście. Robił ktoś testy w tym kierunku??

Zda to egzamin gdy będziesz pryskać qq co ok 2 tyg przez cały okres jej wzrostu :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#567 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:06

#568 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 29 luty 2012 - 11:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie! RSM się nie nadaje do stosowania dolistnego!
Stosowanie dolistne P oraz K ma sens tylko w sytuacji błędów w nawożeniu doglebowym lub interwencji w przypadku wystąpienia objawów niedoborów.
@Lee001:
Jak chcesz mieć szybko ładne wschody w zbożach to zastosuj nawóz donasienny np insol j tytan. ja spróbowałem na jesieni i efekty były naprawdę super.
Uważam, że mikstura jak napisałeś z siarczanem, mocznikiem i resztą jest ok. z tego co słyszałem to insol 36 tytan daje najlepsze efekty na zasobnych glebach bo przyspiesza pobieranie pierwiastów z gleby.

#569 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 luty 2012 - 14:07

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @rogas w jaki sposób stosuje się ten nawóz donasienny? I jeszcze jedno, kiedy najlepiej wjechać z takim opryskiem w pole? Jak tylko da radę? czy poczekać powiedzmy do połowy kwietnia? Zależy mi na tym żeby poprawić kondycję mojego pszenżyta bo coś mi się wydaje, że na dwóch polach dość słabo przezimowało.

#570 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? No ale co ten insol tam ma. Oprócz azotu to prawie nic. Wg mnie on jest niepotrzebny w mieszance.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:28

#572 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Troche dziwnie pytasz. Przecierz nie dasz dolistnie takiej ilości jaką potrzebuje roślina. A z ziemi będzie ciągnąć składniki przez co ziemia zubożeje

#573 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @silva ten insol zawiera tytan i dlatego zamierzam go zastosować, chyba że tytan można podać w innej formie.

#574 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Tytanit bo nie wiadomo ile w insolu go nawet jest

#575 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? stosowal ktos nawozy OSD czy jakos tak?
jakie efekty? warto?

Polska B

#576 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @silva gdzie ty zaopatrujesz się w takie środki jak chelat miedzi czy tytanit bo ja pytałem już w dwóch sklepach z ŚOR u mnie w okolicy i na razie jedyna reakcja to wielkie oczy :lol:. Kiedy mogę ruszyć z opryskiem w zboże skoro wygląda na to, że dość słabo się przezimowało?

@izydor6280 najpierw pasowałoby zobaczyć co ten OSD Mineral w sobie zawiera i porównać czy czasem nie lepiej się opłaca samemu zmieszać takie składniki, tym bardziej, że nie zawsze wszystkie składniki są ci potrzebne. Przynajmniej ja tak uważam.

#577 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:35

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam .Chcesz kupić miedz tytanit i inne podaje numer telefonu właściwie nie wiem czy mogę jest to gość intermagu zamawiasz przywiozą do domu dostajesz fakturę 7 dni do zapłaty 604463179 mi przywiozą 10 marca.Zamówiłem pierwszy raz kolega kupuje od niego zero problemów.Silva co by kto nie napisał wszystko krytykujesz ,nie wiem jakich książek żeś się naczytał jeżeli chcesz komuś doradzić pierw porządnie to sprawdzić potem pisz .Nie wystarczy znać teorie ale trzeba mieć sporo praktyki żeby komuś doradzić

#578 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Liczby mówią same za siebie. Porównuje to z sąsiadami którzy stosują inne nawożenie dolistne i nie widze różnicy plonach a w pieniądzach znacznie. A wcale zawsze nie krytykuje. Ale jak widze propozycje które są jasno nierealne no to mówie swoje zdanie. Rzadko czytam książki \, czasami jakieś broszury a najwięcej można siedowiedzieć z praktyki innych i oczywiście swojej

#579 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:31

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @ Silva:
Był już taki jeden co twierdził, że w życiu nie przeczytał ani jednej książki ale sam napisał kilka..
Widzę, że strasznie obstajesz przy intermagu..Dla mnie to podejżane ciut.
Jeżeli producent podaje, że jest w jego produkcie jakiś składnik (w tym wypadku tytan) to musi określić jego zawartość na opakowaniu. Więc nie mów, że nie wiadomo ile go tam jest.
@Lee:
Donasienny stosujesz tak jak zaprawę: bierzesz trochę nawozu, dodajesz nieco wody (ja to robiłem razem z zaprawą) i nanosisz tak jak zaprawę (w zaprawiarce lub betoniarce czy jeszcze jakimś innym urządzeniu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 08:57

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Hehe te to zauważyłem że mówie o intermagu ale w sumie je stosuje zazwyczaj. Wcześniej stosowaliśmy głównie insole. I właśnie w tym rzecz że czytając na temat insolu tytan to wyczytałem coś takiego "zawiera także tytan" i nie było opisane ile. A w starym cenniku z tytanitu jest: Zawiera 0,8% tytanu (8,5 g Ti w 1 litrze nawozu).