Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#541 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? A cenowo? Bo jak rozłożyłem Basfoliar na czynniki pierwsze tak by skonstruować taki sam nawóz z innych wyszło mi kilka razy taniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 21:40
  •  

#542 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Kolego Farmer Osadkowski to robi z saletry N siarczanu magnezu MgO + S oraz chelatów Cu,Fe,Mn,Mo i Cu.Można to kupić i robić samemu. Jeszcze lepjej dopasowywać ilości mikro do fazy rozwojowej rośliny i zapotrzebowania na poszczególne składniki.Azot MgO +S zawsze. SILVA dobrze drąży ten temat.

#543 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 07:16

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? silva 11zł netto, poszczególne chelaty po ile kupujesz? Nie bardzo się chce i jest czas sypać 6odżywek, siarczna i parę rodzajów chemi jak się tankuje opryskiwacz 1.3minuty. :D Czas też odgrywa rolę, chyba że te chelaty mieszacie w większej ilości a potem z tego mixa odważacie?
Silva określ temat cen poszczególnych składników.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:28

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Hmmm osobiście moge wysłać cennik ale sprzed roku bo te wyliczenia robiłem rok temu. Ja akurat wszystkie chelaty daje sypkie. Ale no odważanie troche zajmuje. Bor i mangan w płynie.

#545 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no próbowałem robic wyliczenia na czysty składnik na bazie chelatów z intermagu i po 2 składnikach zrezygnowałem bo nie widze oszczędności samodzielnego zestawiania np. siedmiu składników w kontekście porównania ze składem i ceną odżywek z linku powyżej.Po za tym lepiej dać wszystkich po trochu zapobiegawczo niż czekać na objawy niedoboru poszczególnych mikroelementów. :) Ja osobiście nie umiem odróżnić objawów niedoboru Mn od niedoboru Zn np.

#546 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Przelicznik

Załączone miniaturki

• Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Edytowany przez silva, 26 styczeń 2012 - 16:14.

#547 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:22

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Silva, student jesteś to przelicz do tego składu jeszcze. :)
http://www.osadkowsk...p?mod=1&idt=208
Cena to 11zł netto.

#548 Share struna7278

struna7278

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:30

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Jaka ostatnia była cena Basfoliara 36 ekstra w bańkach 20l z góry dziękuje

#549 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 luty 2012 - 11:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam
natknąłęm sie,ze mozna pryskac fosforanem amonu-w jakim stezeniu to robić?
mozecie polecic jakas literature na temat nawozenia dolistnego?

#550 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Witam. Jaka ostatnia była cena Basfoliara 36 ekstra w bańkach 20l z góry dziękuje

Ten nawóz, to przede wszystkim azot z dodatkiem (niewielkim) mikroelementów.
Przypuszczam, że taniej wyjdzie użycie mieszaniny mocznika i nawozu mikroelementowego.

Dzisiaj listonosz przynióśł mi stos ulotek nawozowych i muszę przyznać, że nie nadążam. Algi morskie, nanocząsteczki, aminokwasy, mikroorganizmy :blink:
Odnoszę wrażenie, że wszyscy chcą na rolniku zarobić.
Jak z tego wszystkiego wybrać coś, co rzeczywiście przyniesie efekty, a nie będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 luty 2012 - 08:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zrobić u siebie kupe kosztownych doświadczeń co wpływa korzystnie a co nie. Może nie tyle kosztownych co czasochłonnych

#552 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 luty 2012 - 12:48

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Może dodam "coś" od siebie z autopsji , stosowałem wcześniej różnego typu nawożenie dolistne i już tego nie stosuję za wyjątkiem nawożenia mocznikiem ( uwaga temp. roztworu spada prawie do zera stopni ) . Z resztą moje doświadczenie nie musi nikogo przekonać , ale jest taki prof. Robak z Instytutu w Skierniewicach , który "zjadł zęby" w tym temacie i pamiętam podczas jednej rozmowy z w.w. podczas dyżuru w zaprzyjaźnionej firmie scenę . Żona zwraca uwagę mężowi - zobacz ile jest tych nawozów do dokarmiania i ludzie je biorą więc musimy je zastosować . Ale facet widzi , że troszkę obserwujemy małżeńskie dysputy i pyta w.w. prof. . Panie profesorze , czy zastosowanie tych środków coś poprawi - na co ten rzecze , tak poprawi panu samopoczucie . Oczywiście nie zabraniam nikomu eksperymentowania , tylko od czasu do czasu warto posłuchać innych .

#553 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:08

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nie no to zależy od zasobności i nawożenie. Spróbuj powiedzieć że nie widać niedoborów boru w burakach. Ale napewno nie ma co ładować jakichś dużych ilości makroskładników jeśli można je doglebowo dać. Wyjątki są przy warunkach gdy roślina nie jest w stanie pobrać z gleby

#554 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 16 luty 2012 - 17:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ktoś poruszył nawozy z firmy Intermag-u. W zeszłym sezonie miałem ładnych kilo w postaci krystalicznej (Opty) czyli 20-20-20 + makro. I nie polecam inne owszem ale ten jest jakiś trefny. Występowała coś w rodzaju krystalizacji wturnej. Oczywiście przy zachowaniu kolejności mieszania.

#555 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:08

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? To jest jeden z nawozów których sie nie kupuje wg mnie bo po co. Chyba że masz niedobory wszystkiego na roślinach widoczne.

#556 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 luty 2012 - 23:39

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dobrze ze wspominacie o intermagu bo mialem zamiar kupic... Przymierzalem sie do KALI

#557 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Słuchajcie wiem że można stosować Borax jako nawóz dolistny, z tym że możecie powiedzieć w jakich dawkach go stosować. Znalazłem borax za 2,45 zł/kg. cena netto.

#558 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:28

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam chciałbym w tym roku spróbować nawóz dolistny plonvit opty 20 20 20 interesuje mnie czy się dobrze rozpuszcza . Dwa lata stosowałem OSD mineral razem z siarczanem magnezu po ruszeniu wegetacji .Dwa lata przyjeżdża do mnie kolega pod koniec kwietnia mówi cytuje coś tam na tej pszenicy zrobił cholerniku moja po rzepaku twoja po pszenicy z wiosny moja była ładniejsza a teraz jest twoja takie samo nawożenie .Nie poprawia tyko samopoczucia ale też działa na rośliny szybko to można sprawdzić nie opryskać w środku pola 10 metrów wbić paliki porównać mi brakło na 50 metrów była różnica

#559 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:36

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jak masz niedobory to sie zgodze a oprócz tego to wg mnie NPK dolistnie jest zbędne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 luty 2012 - 10:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? kolego silva piszesz że NPK dolistnie jest zbędne jeśli nie ma wyraźnych niedoborów, w takim razie co stosować dolistnie? Dobrze zrobię gdy jak tylko ruszy wegetacja posieję mocznik z polifoską a za jakiś czas opryskam Tytanitem razem z mocznikiem i siarczanem magnezu?

P.S a co sądzicie o aminokwasach? powiedzmy TerraSorb?

Edytowany przez Lee001, 28 luty 2012 - 10:47.