Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#501 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam zamiar dolistnie dokarmić qq w fazie 7-8 liści, myślę o insol boru + cynk + mocznik, jeżeli ktoś stosował podobne nawożenie napiszcie w jakich ilościach najlepiej dać mocznik ? Jeszcze nie dokarmiałem qq dolistnie i dlatego pisze to tutaj. Pod qq dałem 200 kg soli, 250 mocznika, 200 superfosfat 40 %, nie chce poprzypalać liści bo szkoka tego nakładu zmarnować, aktualnie ma 3-4 liście jutro lece maistrem psiukać bo już dość zachwaszczona.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 09:40
  •  

#502 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 29 maj 2011 - 20:27

Dzięki za wypowiedzi. U mnie dolistne poszły przed wykłoszeniem bezpośrednio. Właśnie mocznik 5kg na ha, siarczan magnezu 10kg/ha, chelat mn 0,2kg/ha, chalat miedzi 0,6kg/ha i cynkobor 0,2kg/ha

miedź zdecydowanie za późno.

#503 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:09

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Miedź drugi raz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:41

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? czemu? robiłeś jakieś doświadczenia? jekieś oznaki niedoboru tego pierwiastka?

#505 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:11

Już dawno o tym pisałem że jak sie pryska mocznikiem to bedzie wiecej chorób, ale jak dawałem azot w innej postaci (nie mocznik), to nie zauwazyłem zeby było jakieś wieksze nasilenie chorób.

W jakiej innej postaci był ten azot?
DEZERTER

#506 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:39

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Miedź akurat doradził mi profesor żeby rodzielić na 2 dawki. Choć w zaleceniach często widzę na pierwszy zabieg chelat miedzi a drugi chelat mn. Popytam o to jak do niego pójde. W większości mu zaufałem choć ułożyłem własny plan (na bazie jego) tylko tańszy. Oznak poza niedoborem magnezu raczej nigdzie nie ma i na wiosne fosforu bo nie może pobrać.
A puki co to robie doświadczenie na temat wpływu boru i miedzi na pszenicy jarej i jęczmieniu jarym.

Edytowany przez silva, 31 maj 2011 - 15:41.

#507 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 31 maj 2011 - 22:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ile tego boru dajesz? słyszałem że zapodany po kwitnieniu pszenicy korzystnie wpływa na liczbe opadania.

Edytowany przez miszka31, 31 maj 2011 - 22:12.

#508 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 maj 2011 - 22:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? U siebie dałem raz na liścia flagowego 0,2kg cynkoboru to wyszło 22g/ha. a w doświadczeniach daje na jednym poletku 2 razy 0,2l bormaxu przy końcu krzewienia i przed wykłoszeniem a na drugim 0,4l. Doświadczenie na jęczmieniu jarym i p. jarej.

#509 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2011 - 17:28

hehehe jeszcze dieci takich tu nie bylo

a skąd wiesz, że to nie krzysio95 który ma bana ;)

#510 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 01 czerwiec 2011 - 18:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja pryskałem Wuxalem Top N a sąsiad Florovitem i powiem że ziemniaki ma bardziej zieleńsze jak ja aż czarne :blink: :blink: , więc z tego wynika że Florovit lepszy.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:36

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ja nie pryskałem niczym, wczesne czarne a normalne zielone, wiec z tego wynika że... wczesne będą szybciej :-)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#512 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 11:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie znowu muszę sięgnąć Waszej porady :) Mianowicie, chce po raz drugi zasilić moje zboża jare odżywką. Odżywka ta ma między innymi 8% azotu i 15% siarki. Zboża które chce popryskać to jęczmień jary, pszenżyto jare i owies. Zboża rosną na klasie IV (jęczmień) oraz na słabych wręcz piachach V i VI( pszenżyto i owies), nie padało okolo 10-12 dni. I tu moje pytanie czy pryskać na te zboża przy takiej pogodzie (ciepło, sucho) czy raczej sobie od puścić bo moge im bardziej zaszkodzić niż pomóc? A może pryskać w godzinach wieczornych? po 18 ? 19 ? Zboże za jakiś czas będzie się kłosić (pszenżyto) więc chciałbym je zasilić teraz. Prosze o porady. ;]

#513 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 15:26

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Widze @Dawid27 masz taki sam problem... A tak nawiasem mowiac deszczu to sie chyba nie doczekamy

#514 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie kiedy najlepiej zastosować bor w pszenicy na polepszenie parametrów. Moja pszenica zaczyna kwitnąć, czy to będzie odpowiedni moment czy lepiej poczekać aż przekwitnie?

#515 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:14

Panowie znowu muszę sięgnąć Waszej porady :) Mianowicie, chce po raz drugi zasilić moje zboża jare odżywką. Odżywka ta ma między innymi 8% azotu i 15% siarki. Zboża które chce popryskać to jęczmień jary, pszenżyto jare i owies. Zboża rosną na klasie IV (jęczmień) oraz na słabych wręcz piachach V i VI( pszenżyto i owies), nie padało okolo 10-12 dni. I tu moje pytanie czy pryskać na te zboża przy takiej pogodzie (ciepło, sucho) czy raczej sobie od puścić bo moge im bardziej zaszkodzić niż pomóc? A może pryskać w godzinach wieczornych? po 18 ? 19 ? Zboże za jakiś czas będzie się kłosić (pszenżyto) więc chciałbym je zasilić teraz. Prosze o porady. ;]

Wg mnie śmiało możesz pryskać. Odżywka wzmocni zboże bo w czasie suszy zostaje zahamowany rozwój i roślina nie może pobrać N i innych skł. Więc dane dolistnie dadzą roślinie spory zastrzyk. U mnie odzywka w pszenżycie dała bardzo dużo. A w obecnych warunkach najlepiej pryskać pod wieczór, ale zanim nadejdzie rosa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#516 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:41

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? czemu zanim nadejdzie rosa?

#517 Share marcinboniek

marcinboniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:17

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dołączam się do pytania , dleczego nie wolno dokarmiać dolistnie jak jest rosa?

#518 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 16:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie czy jak jest susza i straszne upały to wolno dawać mocznik + siarczan magnezu + odżywka na jęczmień jary?

#519 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 czerwiec 2011 - 16:20

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? z pryskaniem przed rosą chodzi o lepsze wchłanianie.
opryskasz to pokrywasz roślinę odżywką w momencie wystąpienia rosy roślina zaczyna szybciej ją wchłaniać gdyż obecnie jest susza, opryskanie w czasie gdy jest rosa powoduje, że roślina pobierze mniej wody więc miej urośnie
przynajmniej tak uważam
Ojciec jak pryska w tym roku to wszystko na 90% max dawki wody, no niby nic a nóż widelec pomorze :rolleyes:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @milanreal1 - ale to piachy są, nie zaszkodzi zbożu ? Chodzi o to żeby tego nie przypalić. Jestem w kropce...