Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woojtek123    0

Witam .Chcesz kupić miedz tytanit i inne podaje numer telefonu właściwie nie wiem czy mogę jest to gość intermagu zamawiasz przywiozą do domu dostajesz fakturę 7 dni do zapłaty 604463179 mi przywiozą 10 marca.Zamówiłem pierwszy raz kolega kupuje od niego zero problemów.Silva co by kto nie napisał wszystko krytykujesz ,nie wiem jakich książek żeś się naczytał jeżeli chcesz komuś doradzić pierw porządnie to sprawdzić potem pisz .Nie wystarczy znać teorie ale trzeba mieć sporo praktyki żeby komuś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Liczby mówią same za siebie. Porównuje to z sąsiadami którzy stosują inne nawożenie dolistne i nie widze różnicy plonach a w pieniądzach znacznie. A wcale zawsze nie krytykuje. Ale jak widze propozycje które są jasno nierealne no to mówie swoje zdanie. Rzadko czytam książki \, czasami jakieś broszury a najwięcej można siedowiedzieć z praktyki innych i oczywiście swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

@ Silva:

Był już taki jeden co twierdził, że w życiu nie przeczytał ani jednej książki ale sam napisał kilka..

Widzę, że strasznie obstajesz przy intermagu..Dla mnie to podejżane ciut.

Jeżeli producent podaje, że jest w jego produkcie jakiś składnik (w tym wypadku tytan) to musi określić jego zawartość na opakowaniu. Więc nie mów, że nie wiadomo ile go tam jest.

@Lee:

Donasienny stosujesz tak jak zaprawę: bierzesz trochę nawozu, dodajesz nieco wody (ja to robiłem razem z zaprawą) i nanosisz tak jak zaprawę (w zaprawiarce lub betoniarce czy jeszcze jakimś innym urządzeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehe te to zauważyłem że mówie o intermagu ale w sumie je stosuje zazwyczaj. Wcześniej stosowaliśmy głównie insole. I właśnie w tym rzecz że czytając na temat insolu tytan to wyczytałem coś takiego "zawiera także tytan" i nie było opisane ile. A w starym cenniku z tytanitu jest: Zawiera 0,8% tytanu (8,5 g Ti w 1 litrze nawozu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Na insolu j tytan jest napisane ile on zaiweta tytanu.

Pytanie jest jaka jego zawartość jest przydatna a kiedy zaczyna się działanie niepożądane - np blokowaie pobierania innych pierwiastków.

 

Ja stosuję insole najczęściej 3 na zboża, j tytan donasiennie i jak mi zostanie to dolistnie, oraz p, ca i wap na porzeczki.

Jestem zadowolony. Do 3 i j tytan dodaję mocznik i czasem siarczan magnezu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to ile zawiera? Bo nie moge nigdzie znaleźć? A oprócz tego zawiera azot który taniej dać w moczniku oraz znikome ilości miedzi żelaza i manganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Musiałem poszukać w ulotkach:

Insol 36 tytan ma 0,037% tytanu plus azot i troche mikro daje się go 2,5-3 l/ha

insol j tytan ma 0,025% tytanu azot i mikro i daje się go dolistnie 4 l/ a donasiennie 50-100 ml / 1q zboża. (plus 800 ml wody plus ewentualnie zaprawa - ja tak robie)

poszperałem trochę, policzylem i wyszlo mi, że w insolu 36 tytan na 1 ha dostarcza się 1,55g tytanu, w insolu j tytan stosowanym dolistnie dostarcza się 1,11 g tytanu. pytanie teraz jest ile tak naprawdę tego tytanu jest potrzebne na 1ha aby nie zaszkodzić..

 

Masz może jakieś opracowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Witam panowie mam takie pytanie odnosząc się do tego co wyczytałem na tej stronie http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2136 o dokarmianiu dolistnym i mam pytanie czy można to zastosować tak jak tu pisze czyli fosfor dolistnie mozna zastosować w postaci fosforanu tego co daje sie doglebowo czy to moze iść dolistnie http://allegro.pl/fosforan-amonu-dap-18-46-najtaniej-i2177795456.html cos takiego dolistnie lub http://www.piagro.pl/platforma/produkcja-roslinna/nawozy/nawozy-pyliste/fosforyt-mielony-nawoz-nieorganiczny-pylisty_4416.html. Toche to dziwne się wydaje ale wole zapytac.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelazny    0

Mam takie pytanko ,czy do oprysku na jednoliścień FUSILADE można dodać MOCZNIK ,SIARCZAN ,MOŻE JESZCZE ODRZYWKI.... czy kkoś ma takie doświadczenia ?zgóry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Niekoniecznie wzmocnisz.. Podając mocznik roślina otwiera się na pobieranie azotu. Jednocześnie podajesz jej w postaci "konia trojańskiego" truciznę. Przez to że jest bardziej przystępna skuteczność środka może nawet wzrosnąć. Ale nie kombinowałbym z modyfikowaniem z tego powodu dawki.

Sprawdź też, czy nie występują jakieś reakcje środka z odżywką i czy niewytrącają się jakieś kłaczki lub żel.

Możesz też poszukać w necie czy producent nawozu dolistnego przewiduje jego mieszanie z ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam wszystkich

 

Czytam ten temat i mam kilka pytań co do stosowania nawożenia dolistnego na warzywa

 

Mam już posianą marchew, pietruszke, buraczki ćwikłowe, oraz cebule zimową i dymke właśnie zasadzoną

Za jakiś tydzień będe siał jeszcze marchew i pietruszke oraz za miesiac sadził selery

 

I odnośnie tego mam takie pytanie czy moze ktoś mi polecić jakiś środek dolistny tylko żeby był dobry na warzywa żeby im nie zaszkodzi

Kiedy najlepiej stosować takie dokarmianie

 

Do tej pory zawsze kropiliśmy supervitem ale chcemy spróbować czegoś nowego

Czegoś co będzie miało jakieś mikroelementy i żeby nie zaszkodziło rośliną

 

Czytałem już o INSOLU lecz nie wiem czy to jest odpowiedni środek

 

Prosze o jakieś porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

W książeczce ins insole do warzyw które masz to:

do marchwi pietruszki i buraka mają dwa produkty: insol w i insol polichelat 7. Piszą też, że w buraku ćwikłowym na glebach ubogich w bor stosować insol b.

Do cebuli dodatkowo insol u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie powiecie mi dlaczego wytrąca się "piasek" podczas wykonywania zabiegu dokarmiania mocznik + siarczan magnezu. Mieszam najpierw woda jakieś połowa opryskiwacza potem rozpuszczony mocznik dolewam wody następnie wlewam rozpuszczony siarczan magnezu i uzupełniam wody do pełna.

Co źle robie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam może nie jest to piasek ale mułek też to przerabiałem pierwsze to zobacz czy nie masz zatkanego mieszadła u mnie na trzy dwa były zapchane .2000 litrów wypryskać i oczyścić to jest pół dnia zmarnowane .Ostatni raz jak mi się zapchał kupiłem w markecie plastykową pompkę przelałem do zbiorników oczyściłem tylko raz nie musiałem 1500 razy czyścić końcówki .Ale żeby niemieć więcej tym problemu zrobiłem sobie mieszadło nawozu jest to zbiornik plastykowy 1000 litrów zamontowałem na nim silnik od frani który napędza paskiem klinowym wałek zakończony śmigłem.Nalewam 500 litrów wody sypie trzy worki siarczanu worek nawozu dolistnego przełączam zawory leje wodę do opryskiwacza 1200 litrów trwa to około 8 minut potem na włączonym mieszadle przelewam miksturę do opryskiwacza dolewam co mam dolać woda do pełna i w pole od tamtego czasu już nigdy mi się nie zamulił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

ile dać mocznika na 300litrów wody i kiedy opryskać tym pszenicę ozimą? bo chyba zalecane pod koniec krzewienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz napisane ile dawać:

http://www.agrofoto.pl/drukuj/6938.html

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Planuję odżywić rzepak taką mieszanką: nawóz krystaliczny plonwit Opty 20-20-20 + Bormax + Tytanit + Siarczan magnezu. Mogę do tego jeszcze dodać mocznik czy więcej nie bełtać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Co do fosforanu ja bm nie radził mimo że nie praktykowałem ale raczej bym nie dawał nawet ze względu na azot w formie amonowej. A dolistnie tylko amidowa może iść. A do tego są dolistne fosforowe tj. plonvit phospho ale i w innych firmach napewno też mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Witam koledzy co lepsze na jare mocznik+siarczan czy morze jak dam 10l basfoliaru 36extra to czy nie na to samo wyjdzie jakościowo czy morze jednak mocznik lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj