Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#441 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:14

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ja nie jestem zadowolony z tych plonvitów i innych są mało skuteczne . w tym roku stosowałem nitrofokę 3 kg /ha i mocznik i efekt widać po kilku dniach .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 20:14
  •  

#442 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 maj 2011 - 11:46

no właśnie - na herbicydach tak z reguły jest napisane, często pisze też że nie opryskiwać przy wysokim nasłonecznieniu.
na odżywce pisze z kolei żeby unikać pryskania przy wysokim nasłonecznieniu i temp. powyżej 20 stopni, a o mokrych roślinach nic nie pisze...
doradźcie proszę :)

Pewnie chodzi o to że jeśli pryskasz na rośliny mokre, tzn że jeśli spadnie kropla ŚOR na roślinę pokrytą wodą to się środek w najpleszym wypadku "rozcieńczy" albo zjedzie z nadmiarem wody na ziemie, i taki oprysk potem mało znaczy:)

#443 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 maj 2011 - 12:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? ok - i to o czym piszesz Darku może się przyczynić do spadku skuteczności ŚOR, ale chodzi mi o to - jak to jest w przypadku odżywek? jeśli odżywka tylko się rozcieńczy to to nie powinno chyba zaważyć na jej skuteczności, no nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 11 maj 2011 - 13:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Panowie ile razy moge zastosować Biostymulator Ashasi w ziemniakach?? Ziemniaki były dość mocno przymrożone i chce im jakoś pomóc już raz pryskałem w dawce 0.6l ha. prysnąć jeszcze raz tym? jeśli tak to kiedy.

#445 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 11 maj 2011 - 14:11

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Też zasilamy azotem, mocznikiem+siarczan+plonvit...
Moje pytanie, czy mozna lub ktoś stosuje polifoske lub jakis inny nawóz PK dolistnie? nie chodzi mi o schelaty w płynie lub proszkach,tylko o nawozy łatwodostepne. Czy mozna spalić zboże, czy ktoś testował- w jakiej dawce? Na zasadzie takiej jak mocznik..

>>>>>> 

#446 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 11 maj 2011 - 15:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? polifoską pryskać????
Life Is Brutal...

#447 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 maj 2011 - 18:10

ok - i to o czym piszesz Darku może się przyczynić do spadku skuteczności ŚOR, ale chodzi mi o to - jak to jest w przypadku odżywek? jeśli odżywka tylko się rozcieńczy to to nie powinno chyba zaważyć na jej skuteczności, no nie?

No ale jeśli pryskasz dolistnie, i ma działać dolistnie to chyba jak się za bardzo rozcieńczy, a co gorsza w wyniku nadmiaru cieczy użytkowej (odżywka+ woda+ rosa na roślinie) zjedzie po roślinie na ziemie to chyba skuteczność będzie mniejsza?

#448 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 11 maj 2011 - 18:39

ja nie jestem zadowolony z tych plonvitów i innych są mało skuteczne . w tym roku stosowałem nitrofokę 3 kg /ha i mocznik i efekt widać po kilku dniach .

Nitrofoskę dawałeś dolistnie?

#449 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 maj 2011 - 19:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? tak w tym roku dawałem z mocznikiem

#450 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 11 maj 2011 - 19:34

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mam pytanie- jakich siarczanów używacie 1 czy 7 wodnych i dlaczego?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? pryskałem siarczanem magnezu i mocznikiem na żółkniecie owsa . jak myślicie po ilu dniach będzie widać czy to coś pomogło ???

#452 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:24

Mam pytanie- jakich siarczanów używacie 1 czy 7 wodnych i dlaczego?
Pozdrawiam.

7 wodny jest lepiej rozpuszczalny i pewnie jest dlatego czesciej stosowany ale prawdopodobnie obniza o 2-3 stopnie temperature cieczy a jednowodny ponoc ja podnosi o 2-3

#453 Share thomasz

thomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 maj 2011 - 23:02

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam
Mam pytanie a zarazem prośbę.
Czym zasilić pszenicę jarą. Pod korzeń było posypane 200kg superfosfatu +100 kg soli potasowej.
Myślałem zastosować mocznik dolistnie. Czy to wystarczy, czy można łączyć go z chwastoxem i w jakim stężeniu? Obszar zasiewu
to 1ha.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#454 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 maj 2011 - 23:29

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Mam pytanie do expertów. :) Czy w czasie suszy jaka teraz panuje jest sens dolistnie zasilać pszenicę? Nie bedzie to miec negatywnego wplywu na rosliny? Dokladniej mowiac chodzi mi o mieszanine mocznik + siarczan Mg + mikroelementy (Insol lub jakis Kristalon). Jakie dawki bylyby najodpowiedniejsze i czy mozna taką mieszaninę łączyć z fungicydami?

#455 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 maj 2011 - 06:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Nie wiem czy jestem expertem ale:
nawożenie dolistne jest zalecane szczególnie właśnie podczas suszy i podtopień, gdy pobieranie przez korzenie jest utrudnione.
Możesz więc spokojnie stosować.
Jeśli chodzi o fungicydy to musisz sprawdzić czy środek, który chcesz zastosować ma napisane, że można go mieszać z nawozami oraz sprawdzić w wykazie mieszalności danego nawozu.
Skąd jesteś, że już masz suszę? U mnie (południe mazowieckiego) są miejsca gdzie woda płynie pod górę..

#456 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 maj 2011 - 11:25

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @rogas dzieki wielkie... ja z polnocy lodzkiego... dawno tu nie padalo... jakie dawki beda najodpowiedniejsze zeby nie przesadzic?

#457 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:13

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? jeśli chodzi o dawki to tak:
mocznika możesz dać w zależności od fazy rozwojowej od 6 do 20 % roztwór mocznika. Im późniejsza faza tym mniejsza dawka.
Pszenica pewnie ozima. Możesz spokojnie dać 10%.
Siarczan magnezu 7 wodny to daj 5% roztwór
Insol 3 daj 1 litr/ha a jak inny nawóz to wg instrukcji.
I wszystko.
Pozdrawiam!

#458 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 12 maj 2011 - 17:04

jeśli chodzi o dawki to tak:
mocznika możesz dać w zależności od fazy rozwojowej od 6 do 20 % roztwór mocznika. Im późniejsza faza tym mniejsza dawka.
Pszenica pewnie ozima. Możesz spokojnie dać 10%.
Siarczan magnezu 7 wodny to daj 5% roztwór
Insol 3 daj 1 litr/ha a jak inny nawóz to wg instrukcji.
I wszystko.
Pozdrawiam!

już tyle razy były pisane te stęrzenia dawki itp... że to się nudne robi... a wystarczy poszukać na forum
Life Is Brutal...

#459 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 maj 2011 - 21:55

Witam. Mam pytanie do expertów. :) Czy w czasie suszy jaka teraz panuje jest sens dolistnie zasilać pszenicę? Nie bedzie to miec negatywnego wplywu na rosliny? Dokladniej mowiac chodzi mi o mieszanine mocznik + siarczan Mg + mikroelementy (Insol lub jakis Kristalon). Jakie dawki bylyby najodpowiedniejsze i czy mozna taką mieszaninę łączyć z fungicydami?

Jak najbardziej możesz zastosować a nawet zalecane. Ja u siebie na najsłabsze działki nie dałem II dawki N ze względu na susze. Więc 2 tyg temu basfoliar, jutro bądź pojutrze basfoliar+mocznik+siarczan magnezu, za 2 tyg mocznik +siarczan. I myślę że zastąpi brak II dawki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 13 maj 2011 - 07:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja na 1000 l roztworu mocznika daje 8 kg siarczanu 7-wodnego czyli 0,8%.(Jeden worek na 3 opryskiwacze).Spokojnie zabezpiecza przed poparzeniami plus jest efekt podania magnezu.Sprawdzilem, nie ma sensu wywalac pieniedzy na wyzsze stezenia.Pryskam wczesnie rano i tuz przed zachodem slonca.