Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 09 maj 2011 - 16:53

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? kupiłem dzisiaj MIKROCOMPLEX i jest na nim napisane że; najpierw rozpuscic jego (a głównym składnikiem mikrocomplexu jest siarczan magnezu), potem mocznik, następnie nawozy płynne i na końcu ŚOR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 10:39
  •  

#422 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 09 maj 2011 - 18:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Chłopaki czy można łączyć chwastoxy/ aminopieliki z odzywkami i siarczanem?

#423 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 09 maj 2011 - 19:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? herbicyd wraz z odżywką to kiepski pomysł...
Life Is Brutal...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 maj 2011 - 19:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Więc z czym radzisz wjechać wczesniej i po jakim czasie?

#425 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 09 maj 2011 - 20:08

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? najpierw herbicyd a za 2 lub 3 dni odżywki itp
Life Is Brutal...

#426 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 maj 2011 - 20:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Proszę o pomoc . Powiedzcie mi czym najlepiej opryskać jak owies żółknie ?? sąsiad mówi że dobry jest siarczan magnezu ale sam nie wiem ??? jak coś to w jakich proporcjach go stosować ??? i czy można go stosować razem z mocznikiem ??? i ewentualnie z czymś na chwasty ????

właśnie, owies jest bardzo wrażliwy na brak magnezu.
siarczan magnezu stosujesz w ilosci 5-7kg/ha i można go łączyć z mocznikiem

#427 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W jarych dolistne powiedziałbym że pierwszy zabieg przy końcu krzewienia a drugi zaraz przed wykłoszeniem. Herbicyd z dolistnym lepiej nie. Ale czasami robimy wyjątki i raczej to nic złego. Chyba żeby dużo dać azotu.

#428 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 10 maj 2011 - 06:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Oj tam Ojtam.
Wczoraj pojechałem na jęczmień jary: lintur 150g/ha + INSOL 3 1l/ha + mocznik 15kg/ha.
Lintur można mieszać z INSOLEM i Mocznikiem takie są wyniki badań IOR w Poznaniu.
A INS (producent Insoli) w swoich materiałach dopuszcza stosowanie insolu razem z m.in. Linturem właśnie na podstawie badań IOR.

#429 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 10 maj 2011 - 08:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja wczoraj pryskałem pszenicę i dawałem tak:
Mocznik - rozpuszczony troche wcześniej w pojemniku
Siarczan magnezu - rozpuszczony w wiaderku
Insol 3 - rozpuszczony w wiaderku
Fungicyd
Antywylegacz

Nic się nie spienilo ani nie ścieło.
-----

#430 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:59

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Mocznik i siarczan mieszam w wiadrze 30litrowym (za jednym zamachem 15kg, a mieszam wiertarka z mieszadłem) i wlewam do opryskiwacza gdy jest 3/4 planowanej ilości wody, w następnej kolejności odżywki i dopiero Ś.O.R. na razie nic się jeszcze nie zważyło... :D a środki mieszam mniej więcej tak fungicyd - antywylegacz - insektycyd wiekszych mieszanek nie robię, bo jak pryskam na chwasty to ewentualnie troszkę mocznika z siarcznem albo z odzywką ale azotową ...

Edytowany przez pOngO88, 10 maj 2011 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 maj 2011 - 14:53

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a po co rozpuszczacie mocznik wcześniej? Chyba w każdym opryskiwaczu jest rozwadniacz. Mocznik dobrze się w nim rozpuszcza. A jak nie ma to nie kosztuje majątek. Ja nieraz po 70 kg mocznika w opryskiwacz ładuję to nie wiem jaką beczkę bym musiał mieć żeby go wcześniej rozpuścić

#432 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 maj 2011 - 18:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? No mocznika to wg mnie troche za dużo żeby zmieszać z herbicydem.

#433 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 maj 2011 - 18:59

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? mocznik sie wczesniej rozpuszcza bo mocno obniza temp wody i zeby rosliny nie doznaly szoku termicznego czy jakos tak to sie nazywa :)

#434 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Niezłe zamieszanie z tym mieszaniem...
Idąc tokiem rozumowaniem artykułu TAP na początku mieszamy to co miesza się najszybciej, najłatwiej, tzn koncentracje płynne, bo one najłatwiej się rozprowadzają, pózniej mieszamy to co bardziej zagęszcza ciecz użytkową w zbiorniku, aż dochodzimy do stałego siarczanu.
Z życia: w czym lepiej i szybciej rozpuszcza się cukier: w herbacie, czy gęstszym oleju jadalnym?

Jak wlejecie na końcu taki Tomigan do wszystkiego innego, to jak długo i szybko on się bedzie mieszał i rozprowadzał?

Mocznika nie używam więc co do niego się nie wypowiadam.
DEZERTER

#435 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:47

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj pryskałem siarczan magnezu 5kh/ha i 10kg/ha mocznika . Jak myślicie dobra dawka ??? pomoże w niezżółknieniu owsa ??? kiedy prysnąć drugi raz mocznikiem i chwastoksem ???

#436 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 11 maj 2011 - 07:00

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Zalecają w pierwszych fazach wzrostu stężenie mocznika do 20%. Więc jak dałem 15 kg na ha przy ok 250 l cieczy na ha to moje stężenie było zaledwie 6% czyli bardzo mało. Jednak moim celem było nie tyle dowalenie azotu tylko uruchomienie roślin do pobierania insolu i herbicydu.

@kamis:
Chwastox stosujesz wtedy kiedy zboze masz w odpowiedniej fazie rozwojowej. Chwastox mozna mieszac z insolem 3 (na zboża). Wg INS insol stosuje sie na krzewienie, strzelanie w zdźbło oraz na początek kłoszenia.

Pozdrawiam!

#437 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 maj 2011 - 07:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Też tak właśnie czytałem. że 20%. Tylko chodziło mi że z herbicydem raczej nie powinno się mieszać dolistnych nawozów dlatego wole dawać je ostrożnie jeśli już daje

#438 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 maj 2011 - 08:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a ja mam pytanie troche z innej beczki - czy nawozami (mocznik+siarczan+plonvit) można pryskać gdy na zbożu jest rosa? czy to wpływa jakoś na skuteczność takiego odżywiania?
u mnie (woj.opolskie) ostatnie dni są praktycznie bezwietrzne ale dosyć upalne (23-25 stopni), a niebo jest praktycznie bezchmurne, więc tylko wieczorami pryskam jare od chwastów, a na dokarmianie ozimin nie ma czasu...

#439 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 11 maj 2011 - 09:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ogólnie nie powinno się wykonywać oprysków na mokre rośliny, przynajmniej na herbicydach tak pisze, może z odżywkami jest inaczej.
Mam pytanie- jakich siarczanów używacie 1 czy 7 wodnych i dlaczego?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 maj 2011 - 10:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? no właśnie - na herbicydach tak z reguły jest napisane, często pisze też że nie opryskiwać przy wysokim nasłonecznieniu.
na odżywce pisze z kolei żeby unikać pryskania przy wysokim nasłonecznieniu i temp. powyżej 20 stopni, a o mokrych roślinach nic nie pisze...
doradźcie proszę :)