Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

pawelJD    17

Piotrze jak będziesz miał jakieś info na temat tych bio i ich łączenia podziel się informacjami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pawelJD z tego co znalazłem z necie to można łączyć ze wszystkim co się chce nawet z herbicydem

http://www.trzmiel.pl/produkt203.html nie wiem tylko z jakiej półki jest ten biostymulator z tego co porównywałem to prawie identyczny z terra sorb foliar sprzedawanym przez Osadkowskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Jutro zamierzam pryskac na rzepak pictorem do tego chce dodać mocznik w ilości 100 kg na 7 ha co daje nam ok 15 kg mocznika na 1 ha tyle starczy czy dodać jeszcze z 5 kg na 1 ha ? I druga sprawa ile dawać siedmiowodnego siarczanu magnezu na 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

siarczanu w stężeniu 2,5 do 5%, czyli tak do 5kg na 100l


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A dziś zauważyłem ciekawą rzecz. W nocy mieliśmy mały przymrozek i troche poprzechylało rzepaki. Lecz nie wszystkie bo część dostała niedawno dolistnie bortytan. A czytałem na ulotce tytanitu że tytanit działa podobnie do asashi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

co powinienem wsypać do opryskiwacza jako pierwsze

mocznik

siarczan magnezu

ekosul z

czy ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

najpierw to bym nalał pół beczki wody następnie dodał mocznik i siarczan a potem resztę i dolał wody ile tam potrzeba, ale według mnie kolejność nie ma jakiegoś większego znaczenia.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kolejnosc ma znaczenie ,najpierw mocznik , potem siarczan ,potem odzywki , potem herbicyd/antywylegacz/fungicyd/insektycyd,

oczywiscie musza sie mieszac ze soba srodki ktore wlewasz do opryskiwacza o czym powinno byc na etykiecie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kolejność jak pisze strzechu tyle że najpierw siarczan a potem mocznik. Bo siarczan podgrzeje wodę i lepiej potem mocznik rozpuścić. Tak mnie uczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Napisano (edytowany)

Ja sypie w sito mocznik i leję wodę, tak z 3/4 opryskiwacza. Później dodaję nawozy płynne i ŚOR. Tak mnie uczono. Ale ostatnio wyczytałem w jakiejś gazecie, że powinno się odwrotnie dawać. :)

 

Sorki za pomyłkę. Oczywiście chodziło mi o 3/4.

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No właśnie w Top Agrar było napisane że ŚOR pierwsze a na końcu nawozy i odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja sypie w sito mocznik i leję wodę, tak z 4/3 opryskiwacza. Później dodaję nawozy płynne i ŚOR. Tak mnie uczono. Ale ostatnio wyczytałem w jakiejś gazecie, że powinno się odwrotnie dawać. :)

 

Jak nalejesz 4/3 opryskiwacza to Ci sie woda wyleje :lol:

Ja mieszam tak jak mówi @saszeta ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie z kolei idzie tak: siarczan, mocznik następnie odżywki i cała reszta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja zawsze mocznik rozpuszczam wcześniej w osobnym naczyniu i kilka godzin stoi, zagrzeje się, jest mniejsze niebezpieczeństwo poparzenia roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pierwszy daje sie bor( jezeli go sie stosuje, bo z niektórymi odżywkami po wymieszaniu zrobi sie galereta),

nastepnie siarczan magnezu,

mocznik,

pozostałe odżywki,

ŚOR,

wspomagacze (przyklejacze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie pryskałem od grzyba + mocznik, siarczan magnezu + odżywka i po jakim czasie deszcz nie obniży skuteczności. Chodzi mi o nawozy i odżywki, ponieważ fungicyd nie przeszkodzi na pewno 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Proszę o pomoc . Powiedzcie mi czym najlepiej opryskać jak owies żółknie ?? sąsiad mówi że dobry jest siarczan magnezu ale sam nie wiem ??? jak coś to w jakich proporcjach go stosować ??? i czy można go stosować razem z mocznikiem ??? i ewentualnie z czymś na chwasty ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Najbardziej prawdopodobne że brak magnezu. Choć przyczyn może być dużo. No ale siarczan magnezowy 10kg na ha plus mocznik 10kg na ha dać i jeśli to jest przyczyna to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

chlopaki dziś kupiłem na owies nawóz dolistny intermag plonvit powiedzcie kiedy jest najlepiej to popryskać? Nigdy nie stosowałem nawozu dolistnego i nie wiem w jakiej fazie jest najlepiej pryskać. A i czy można mieszać intermag z chwastoxem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

kupiłem dzisiaj MIKROCOMPLEX i jest na nim napisane że; najpierw rozpuscic jego (a głównym składnikiem mikrocomplexu jest siarczan magnezu), potem mocznik, następnie nawozy płynne i na końcu ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chłopaki czy można łączyć chwastoxy/ aminopieliki z odzywkami i siarczanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj