Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1992 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 maj 2017 - 12:55

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

Edytowany przez patfilmax, 15 maj 2017 - 12:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 07:43
  •  

#1962 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 15 maj 2017 - 13:14

Ja stosowałem Dr.Green i jak na razie to zastaje przy tych nawozach dolistych . Niechce jakoś z intermagu bo dużo do mieszania tych wszystkich produktów tak mi sie wydaje . 

#1963 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3054 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 maj 2017 - 15:17

Uziu92 I tyle dajesz w każdej fazie?

teraz dawałem odzywki to pszenica ma 2 kolanko juz dawno, siarczanu masz zawsze 5% czyli na 300l max 15 kg, mocznika czym roslina wileksza tym mniej sie daje, w internetach masz jakie stezenie w jakiej fazie, jak krzewienie to nawet do 20% mocznika w wodzie, u mnie wychodzi ok. 5%. Głownie chodzi mi o lepsze pobranie mikroskladnikow.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 15 maj 2017 - 16:22

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Bo chcę dać na jęczmień i owies mają po 3-4 listki

#1965 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3054 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 15 maj 2017 - 18:13

jeszcze poczekaj, czym więcej "liscia" tym większa powierzchnia chłonna, tak to Ci 60% pojdzie na ziemie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#1966 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 15 maj 2017 - 19:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ok wstrzymam się. A z saletrą też poczekać, bo miejscami trochę się żółci?

#1967 Share kiko80

kiko80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 maj 2017 - 19:45

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

Kolego dobra cena  to jaka.jak mozesz napisz na pw.mam do zakupienia kilka paczek DR green zboza.pozdro

#1968 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3054 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:02

Ok wstrzymam się. A z saletrą też poczekać, bo miejscami trochę się żółci?

a dawałęs mu cos pod korzeń  ? jak nic to mozesz sypnąć tylko najlepiej przed spodziewanym deszczem, bo teraz ma byc bardzo cieplo do niedzieli, a nawóz jednak paruje.

#1969 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 maj 2017 - 20:23

Jaki nawóz paruje?

#1970 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3054 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:28

azotowy, szczegolnie mocznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:31

ja własnie stosuje dr ichciałem popytać pryskałem pszenicę pierwszy raz na wiosnę dr zboze 2kg i dr start 2kg a dzis mi przywiuzł na rzepak na płatka 2kg dr rzepak i 1kg dr quality to są dawki na ha 

#1972 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 521 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 15 maj 2017 - 20:35

Panowie jak to jest z cynkiem?W qq do 3-4 liscia nalezy podac ale pow lisci jest mała wiec i pobranie srodka nie duze...reszta spada na ziemie...hm pobrane zostanie to co na ziemie spadnie przez korzenie czy to wyrzocenie w błoto kasy??

#1973 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4225 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:39

Pobrane przez korzenie, znam przypadki podania cynku na glebę z herbicydem. 

#1974 Share kiko80

kiko80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 maj 2017 - 20:42

ja własnie stosuje dr ichciałem popytać pryskałem pszenicę pierwszy raz na wiosnę dr zboze 2kg i dr start 2kg a dzis mi przywiuzł na rzepak na płatka 2kg dr rzepak i 1kg dr quality to są dawki na ha 

tak na ha srednia dawka

#1975 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 521 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 15 maj 2017 - 20:55

forma tlenku jest ok cynku?Niestety taka zamowiłem i taka jest na ten sezon chociaz wiem chelaut jest najlepszy to pozostaje telnek..

#1976 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 maj 2017 - 22:03

Też w tym roku zasilałem zboża dr.green+siarczan magnezu + mocznik i fungicydy na T1.W opryskiwaczu powstały trudne do wyczyszczenia gluty. Oj - ale było czyszczenia (opryskiwacz Pilmet 2018) , nawet myjka ciśnieniowa tego nie brała. Filtry oczywiście pozatykane , dopiero rozpuszczalnik nitro pomógł. Zrobiłem kilka prób i doszedłem do wniosku że dr.green gryzie się z Modanem. W moim przypadku do oprysku nie dodawałem Modana tyko opryskiwacz nie był należycie wymyty po ostatnim zabiegu.

#1977 Share Andrz3jmr

Andrz3jmr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Firma produkująca materiał siewny zbóż.

Dystrybutor firm paszowych NEOROL oraz LNB

Napisany 16 maj 2017 - 19:57

Też w tym roku zasilałem zboża dr.green+siarczan magnezu + mocznik i fungicydy na T1.W opryskiwaczu powstały trudne do wyczyszczenia gluty. Oj - ale było czyszczenia (opryskiwacz Pilmet 2018) , nawet myjka ciśnieniowa tego nie brała. Filtry oczywiście pozatykane , dopiero rozpuszczalnik nitro pomógł. Zrobiłem kilka prób i doszedłem do wniosku że dr.green gryzie się z Modanem. W moim przypadku do oprysku nie dodawałem Modana tyko opryskiwacz nie był należycie wymyty po ostatnim zabiegu.

W jakiej kolejności było wszystko mieszane ? Osobiście polecam przed dodaniem środka chemicznego , który idzie ostatni, zrobić próbę w osobnym naczyniu i zobaczyć czy się nie gryzie. Szczególnie problem występuje, gdy mieszamy 2 lub 3 inne środki ze sobą , wtedy chemia może się powywalać i to z każdą inną odżywką.

Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

#1978 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 maj 2017 - 07:50

Mieszane w następującej kolejności : Dr.green + siarczan magnezu + mocznik+tilt + mondatak .Na szczęście przyczyną kłopotów było tylko nienależyte wymycie opryskiwacza ,"gluty" utworzyły się tylko na powierzchni cieczy użytkowej i tam się utrzymywały. Nie było tego dużo lecz z powodzeniem pozatykały filtry. Oprysk wykonany , na polu nic się nie dzieje - myślę że jest ok :rolleyes:

#1979 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 maj 2017 - 19:38

witam ktoś stosował nawozy dolistne z solmagu agro

Edytowany przez typoli, 18 maj 2017 - 07:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share toperz

toperz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 maj 2017 - 17:00

doradźcie czy w jęczmieniu jarym  do foxtrot-a (enoksaprop-P-etylu) na owies głuchy , można dodać odżywi (mikro-max) ??? 

czy lepiej jechać solo??