Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1907 odpowiedzi na ten temat

#701 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:54

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? a jak to wygląda w porównaniu z adobem, jakościowo i cenowo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 15:55
  •  

#702 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 23:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja z adobu kupuje ewentualnie tylko pojedyncze składniki np. miedź lub mangan na zboża. Bor tez kupuje z caldeny - za***iście się rozpuszcza i chyba nawet taniej wychodzi. W odżywkach adobu np 36 exstra to sporo azotu tylko jest a mikro na 2 planie.

#703 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:23

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Chcę w tym roku na działce dzierżawionej od sąsiada zasiać jęczmień ale to pole dawno nie było wapnowane czy można brak wapna uzupełnić odżywką Ca czy to będzie skuteczne i w jakiej fazie wzrostu zbóż ją stosować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1744 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:41

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? tutaj nie chodzi o brak wapnia ale o ph, a tutaj odzywka nic nie da, jęczmień jest dość wymagającą rośliną

#705 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 11 luty 2013 - 13:52

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam,
Jak dam na wiosnę w czasie krzewienia na pszenice 20kg moczniku + mikrokomplex 10kg(Mg16 S 32) + Plonvit Phospho 3kg (NPK 11-53-5) na ha na 300l wody nie na mieszam i nie będzie za dużo ? w tamtym roku dawałem tak ale bez plonvitu phospho :)
ZETOR Team !!!

#706 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:45

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dobra zupa kolego ale nie wiem jakie to może miec skutki bo każda odmiana ma inne wymagania i inaczej reaguje. ja np dawałem na liść flagowy mocznik w tej samej dawce na 2 odmiany i jedna przyjeła bez problemu a w innej końcówki przypaliłem. (ale plon był porównywalny)

#707 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7892 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:00

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W czasie krzewienia można jeszcze czegoś dorzucić. Mn, Mo,boru,

#708 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:18

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @plapla123 jak zauważysz że żółknie to siarczanem magnezu w południe, jak trzeba to powtarzaj może przetrzyma.
@Renault9514 co to ma być dawka azotu na start?? Bo nie widze sensu dawać mocznik w fazie krzewienia jeśli było już zasilone granulatem. Mieszanina nie straszna.

#709 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 12 luty 2013 - 11:16

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? @Tomek90 wczesną wiosną pójdzie 200kg/ha saletry jak co roku a później planuje jeszcze mocznik itd. dolistnie twierdzisz że będzie za dużo i nie ma sensu pryskać lepiej w innej fazie?:)
ZETOR Team !!!

#710 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7892 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jak jest słaba to w fazie krzewienie można dać 40 kg/ha mocznika z minimum 300 litrów wody, a można do 600. Efekt super, aż słychać jak rośnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:07

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? koledzy a stosuje ktos z was mocznik z antywylegaczem na krzewienie?? w jakich dawkach bo ja słyszałem ze mocznik dolistnie potęguje choroby grzybowe pawda to??

#712 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Po co mocznik, wystarczy sam antywylęgacz 0.3-0.4l/ha CCC tylko najpierw rzutowo dawke N trzeba. Wieksza presja grzybków po moczniku, przynajmniej u siebie to zauwazyłem.

#713 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:04

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam wszystkich . Mam takie pytania odnośnie Nawożenia dolistnego chodzi o to jaki musi być odstęp miedzy opryskami mocznikiem . Jednego dnia pryskam za jakiś czas tam 2/3 dni chcem powtórzyć zabieg . Są jakieś przeciw przeciwwskazania ?? Czekam na Odpowiesz jakaś :) Pozdrawiam

#714 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:17

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Początek krzewienia->koniec krzewienia->początek strzelania w zdzbło->koniec strzelania w zdzbło.

#715 Share mateusz123x

mateusz123x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? co zastosowac plonvit z czy cos innego co polecacie

#716 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7892 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:40

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Który siarczan magnezu lepszy, jednowodny, czy siedmiowodny.
Raz miałem jednowodny to nie chcę go więcej, Problem z rozpuszczeniem, grzał się, kamienie robiły się w opryskiwaczu. Ale teraz jeden sprzedawca mi go zachwala i mówi że jego daje się połowę tego co siedmiowodnego?
Jednowodny chce po 1640, a siedmiowodny mam po 1100 zł/t.

#717 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Siedmiowodny lepiej rozpuszcza się w wodzie . My np. stosujemy 7 wodny

#718 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:19

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Jednowodny rozpuszczalem w cieplej wodzie we wiadrze, troche pomieszalem i bardzo dobrze sie ogolnie pryskal. Przed tym rozpuszczalem go w sitku opryskiwacza razem z napelnianiem wody w baniak ale wtedy tworzyly sie grudy i koncowki zapychalo. W tym roku kupilem 7 wodny i zobacze jak ten sie spisuje.

#719 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Który siarczan magnezu lepszy, jednowodny, czy siedmiowodny.
Raz miałem jednowodny to nie chcę go więcej, Problem z rozpuszczeniem, grzał się, kamienie robiły się w opryskiwaczu. Ale teraz jeden sprzedawca mi go zachwala i mówi że jego daje się połowę tego co siedmiowodnego?
Jednowodny chce po 1640, a siedmiowodny mam po 1100 zł/t.

Mam to samo, robią się grudy nawet wiertarką z mieszadłem się mieszało w wiadrze to troche lepiej ale trzeba stopniowo pomału sypać ale i tak coś zostanie tych grudek, może jest jakiś sposób??
Jednowodny masz MgO 23% SO3 46
Siedmiowodny masz MgO 16% SO3 30%
My jednowodnego 7.5kg/ha a siemiowodny trzeba coś kolo 15kg/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 27 luty 2013 - 20:49

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Stosował ktoś z was YaraVita zboże albo rzepak?