Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wojtek026    76

a jakie rozpylacze w opryskiwaczy do odzywek siarczanu magnezu z mocznikiem czy te co do herbicydów czy te co do grzyba>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maatiik    0
Dnia 19.12.2017 o 19:26, koczas napisał:

agravita z ampol merol, yara vita, adob, dr green, intermag.

 

znasz jakis sklep internetowy zeby mozna zamowic nawozy dolistne z agravity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Skąd jesteś? Zadzwoń do ampol-merolu i się dowiedz, a może jest jakiś oddział koło Ciebie. Nie mówiąc już, że na pewno jest jakiś handlowiec, który Ci to chętnie sprzeda nawet kilka paczek bo na tym najlepszy zarobek mają. Te ze Scandagry nie mówię, że złe-u nich telefonicznie na pewno kupisz, bo ostatnio szli trochę w ścieżkę agroloku i sprzedaż na telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maatiik    0
33 minuty temu, koczas napisał:

Skąd jesteś? Zadzwoń do ampol-merolu i się dowiedz, a może jest jakiś oddział koło Ciebie. Nie mówiąc już, że na pewno jest jakiś handlowiec, który Ci to chętnie sprzeda nawet kilka paczek bo na tym najlepszy zarobek mają. Te ze Scandagry nie mówię, że złe-u nich telefonicznie na pewno kupisz, bo ostatnio szli trochę w ścieżkę agroloku i sprzedaż na telefon.

podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No tam faktycznie może diabeł mówić dobranoc (bez urazy) :P Zadzwoń do centrali ampolmerol i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czy można mieszać osobno mikroelementy takie jak helatowa miedz cynk mangan kupione osobno do tego siarczan magnezu tak 5%, tytanit oraz vapnovit mam takie odżywki i nie wiem czy to wszystko można razem łączyć do tego dałbym jeszcze z 5% mocznika i czy do takich odżywek warto dać jeszcze adiuwant? czy to się miesza czy np mangan z siarczanem magnezu się nie łączy? czy taki mix nie przypali żyta hybrydowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dzieki sam już znalazłem te tabelki, a jeszcze pytanie czy wapnowit odzywka z dużą ilością wapna w tej tabelce nie bardzo miesza się z siarczanem magnezu, a czy do skraca zboża mogę dać z wapnowitem razem oprysk, bo wapno chyba trochę ogranicza wchłanianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze na pszenice Dr Green zboże czy YaraVita Zboże do tej pory stosowałem mikro z intermagu i agroperfekt, teraz chcę zobaczyć działanie z  innych firm 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, mam pytanie, planuje wiosenne nawożenie pszenicy i rzepaku, m. in azot i siarczan magnezu poglownie, jakie macie zdanie czy jesli bedzie podana wystarczającą ilosc skladnikow poglownie to czy jest sens dostarczyc jeszcze dolistnie, jakie zalety są w stosowaniu dolistnym, w czym to nawożenie jest lepsze?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

siarczan magnezu pogłównie daje bardzoi dobry efekt mozna dodać jednocześnie mocznik i inne odzywki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Prosze o wiecej odpowiedzi ;)

Siarczan magnezu planuje podac przed azotem, wiec w gre wchodza tylko te 2 pierwiastki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10
Dnia 17.01.2018 o 18:02, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze na pszenice Dr Green zboże czy YaraVita Zboże do tej pory stosowałem mikro z intermagu i agroperfekt, teraz chcę zobaczyć działanie z  innych firm 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieksolec    0

Ja sobie zsumowałem trzy ostatnie sezony co do cen różnych odżywek i tego czym pryskam i u siebie robię tak:

Doglebowo toróżnie a dolistnie to mi się drugi sezon sprawdziły solvity z solmag agro. Ceny mają dobre, składy wysokie i nie mam kłopotów żadnych takich w rozpuszczaniu i stosowaniu. Zawsze ktos pod telefonem od nich jest tak że zapytać o coś jak nie jasne jest to można.

Z intermaga biorę Siarczan jednowodny i te kondycjonery do wody jak jadę z ochroną.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Witam.panowie czy odrzywki maxsymus dzialaja faktycznie jak ma sie problemy z ph gleby czy to sciema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Nawozy dolistne nie zastąpią nawożenia doglebowego jedynie uzupełnią braki co roślinie brakuje w danym momęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam Stosował ktoś nawóz Multiple z Cheminova, sprzedawca strasznie zachwalał czy faktycznie taki dobry ? i cena proporcjonalnie do składników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj