Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Gość   
Gość

Mam pytanko. Stosował ktoś nawozy dolistne firmy active agro. Jakies wnioski jak działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie wiem który jest lepszy. Nigdy żadnego nie kosztowałem, siedmiowodny nazywany jest solą gorzką więc może być gorzki.

 

Jednowodny stosuje się o połowę mniejszym stężeniu ale podobno trudniej się rozpuszcza. 

 

Ilość mocznika w roztworze zależy od fazy rozwojowej zboża. Na liść flagowy 5% może przypalić a w czasie krzewienia 15% wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

można, ja daje na hektar 12 kg mocznika, 12 kg siarczanu 7 wodnego i 1,5-2 litry plonvitu a to tak na mniej więcej 300 litrów wody i efekty widać, lepiej dać mniej mocznika i polecieć 2 razy niż przepalic, szczególnie że teraz ma.byc ten tydzień. ponad 20 stopni, a i najlepiej wieczorem pylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marych    0

Może i nabogato z tym mocznikiem ale jak czytałem dawkowanie w ksiązce o uprawie pszenicy to pisało że na początku krzewienia można dawać do 20% czyli 20 kd na 100 litrów czyli 60 na ha . To ja dałem o 6 kd mniej bo na 18% 18 kg na 100 l * 300= 54 to powino byc ok

 

SZOK max 10 % szukaj kuku na siew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To był post z 17 maja ale 2016 roku. Myślę że negatywne skutki byłoby już widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Mam pytanie stosował ktoś nawozy dolistne firmy ActiveAgro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7
Napisano (edytowany)

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja stosowałem Dr.Green i jak na razie to zastaje przy tych nawozach dolistych . Niechce jakoś z intermagu bo dużo do mieszania tych wszystkich produktów tak mi sie wydaje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Uziu92 I tyle dajesz w każdej fazie?

 

teraz dawałem odzywki to pszenica ma 2 kolanko juz dawno, siarczanu masz zawsze 5% czyli na 300l max 15 kg, mocznika czym roslina wileksza tym mniej sie daje, w internetach masz jakie stezenie w jakiej fazie, jak krzewienie to nawet do 20% mocznika w wodzie, u mnie wychodzi ok. 5%. Głownie chodzi mi o lepsze pobranie mikroskladnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jeszcze poczekaj, czym więcej "liscia" tym większa powierzchnia chłonna, tak to Ci 60% pojdzie na ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

Kolego dobra cena  to jaka.jak mozesz napisz na pw.mam do zakupienia kilka paczek DR green zboza.pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Ok wstrzymam się. A z saletrą też poczekać, bo miejscami trochę się żółci?

 

a dawałęs mu cos pod korzeń  ? jak nic to mozesz sypnąć tylko najlepiej przed spodziewanym deszczem, bo teraz ma byc bardzo cieplo do niedzieli, a nawóz jednak paruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

ja własnie stosuje dr ichciałem popytać pryskałem pszenicę pierwszy raz na wiosnę dr zboze 2kg i dr start 2kg a dzis mi przywiuzł na rzepak na płatka 2kg dr rzepak i 1kg dr quality to są dawki na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Panowie jak to jest z cynkiem?W qq do 3-4 liscia nalezy podac ale pow lisci jest mała wiec i pobranie srodka nie duze...reszta spada na ziemie...hm pobrane zostanie to co na ziemie spadnie przez korzenie czy to wyrzocenie w błoto kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Pobrane przez korzenie, znam przypadki podania cynku na glebę z herbicydem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

ja własnie stosuje dr ichciałem popytać pryskałem pszenicę pierwszy raz na wiosnę dr zboze 2kg i dr start 2kg a dzis mi przywiuzł na rzepak na płatka 2kg dr rzepak i 1kg dr quality to są dawki na ha 

 tak na ha srednia dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

forma tlenku jest ok cynku?Niestety taka zamowiłem i taka jest na ten sezon chociaz wiem chelaut jest najlepszy to pozostaje telnek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

W tym roku stosowałem na pszenice i powiem że efekt fajny, tylko jest jeden minus, mogło to byc spowodowane dużą ilością środków (duet star, atak, modus, ccc, siarczan magnezu, mocznik i dr green) ale po 3 opryskiwaczach filtry do czyszczenia, jest on bardzo klejący i ciężko się czyści.

Jak chcesz spróbować to Andrz3jmr z forum ma fajne ceny to jego stron: www.milde.pl

 

Też w tym roku zasilałem zboża dr.green+siarczan magnezu + mocznik i fungicydy na T1.W opryskiwaczu powstały trudne do wyczyszczenia gluty. Oj - ale było czyszczenia (opryskiwacz Pilmet 2018) , nawet myjka ciśnieniowa tego nie brała. Filtry oczywiście pozatykane , dopiero rozpuszczalnik nitro pomógł. Zrobiłem kilka prób i doszedłem do wniosku że dr.green gryzie się z Modanem. W moim przypadku do oprysku nie dodawałem Modana tyko opryskiwacz nie był należycie wymyty po ostatnim zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj