Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

tomek73    576

Najlepiej daj w dzierżawę pole, zrobisz lepszy interes niż uprawiać bez nawozu, a i przestań jeść tylko zacznij lizać, podobnie jak chcesz postąpić z zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jakie stężenie mocznika mogę dać na liścia flagowego i jaką odżywkę polecacie? Ile kg na 400 wody

Edytowano przez gienek990000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

witam farmerow stosował ktos octan cynku  własnej roboty?? bo chemirol ma w ofercie dynamit cresco  czyli ocet + cynk działal ktos to na własna reke

 

pjerwszy raz tu jestem kelpak  chemirol - mozna rozmnazac tzn ukorzeniacz  podział komórkowy z 5 zrobiłem 100 litrow 5 koszt 280 25l 740 z upustem  doktor z akademi rolniczej potwierdził dał mi mała recepture chacze o biotechnologie

 czyli z 280 mozna jakies 2500 do przodu rewelka na kukurydze i zboza rozmnazac w wodzie bez chloru bo lipa bedzie pozywka najtaniej młu

 

niewiemcobierzeszalebierzpolowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Ile dajecie siarczanu i mocznika na liści flagowy?

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Pomocy poszło dzisiaj 20 kg/ha mocznika siarczanu 15 kg/ha i wapnowit 2 l/ha ciecz nie zważyła się w zbiorniku a w tabelach mieszania dopiero teraz zobaczyłem że nie zalecają mieszania siarczanu z wapnowitem jakie mogą być skutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nic jej nie będzie, możesz być spokojny. Dodawałem wpanovit z siarczanem w tamtym roku na jęczmień bez skutków ubocznych.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czy warto stosować fungicyd z mocznikiem czy lepiej sam fungicyd?Bo dzisiaj planuje właśnie taki zabieg tylko nie wiem czy z mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Pomocy poszło dzisiaj 20 kg/ha mocznika siarczanu 15 kg/ha i wapnowit 2 l/ha ciecz nie zważyła się w zbiorniku a w tabelach mieszania dopiero teraz zobaczyłem że nie zalecają mieszania siarczanu z wapnowitem jakie mogą być skutki ?

 

Skutkiem może być wytrącenie się osadu w opryskiwaczu. Jeśli się nie ścieło to efekty na polu mogą być tylko pozytywne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kupiłem nawóz dolistny VitotalAgroN34. Czy mogę oprócz siarczanu magnezu dodać do tego mocznik czy to będzie za dużo? Ewentualnie jaka powinna być kolejność - mocznik, siarczan, Vitotal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Panowie, przypaliłem dość mocno pszenice. Widać to zwłaszcza na słabszych miejscach pól. Mieszanina jaka poszła to Tilt turbo 1l, Monadatak 0,7 l, CCC 1l, Midas 0,25, miedź 1 l, 13 kg mocznika i 6 kg mikrokompleksu. Podejrzewam miedź, albo któryś z antywylegaczy. Doradzi ktoś, coś?

 

Dodam, że wilgoci nie brakuje.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Większość chyba zaproponuej asahi z jakimś nawozem 3x18. Z preferencji do producenta na przypalenia z natrafiłem ostatnio na kristaleaf foto, tylko że nie miałem okazji wypróbować. Co do przyczyny w tej fazie to na 99% miedź - w tym roku chyba w tym temacie pisałem jaka miedź nie przypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Też tak mi się wydaje, ale wczoraj oglądałem ją i po podaniu RSM zmienia się i znika to co mnie przestraszyło. Wiesz, ciągle było zimno, albo deszcze i fazy uciekały...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

w jaki sposób rozpuszczacie siarczan magnezu, bo mi się słabo rozpuszcza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Też tak mi się wydaje, ale wczoraj oglądałem ją i po podaniu RSM zmienia się i znika to co mnie przestraszyło. Wiesz, ciągle było zimno, albo deszcze i fazy uciekały...

 

Jeśli jest już nekroza to nie zniknie - przyrost nowych liści i czas niweluje obraz uszkodzeń. Jeśli samo znika to dobrze bo bez dodatkowych kosztów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

w jaki sposób rozpuszczacie siarczan magnezu, bo mi się słabo rozpuszcza ?

Wsypujesz siarczan/mocznik do sita zamykasz dajesz na rozdzielaczu na rozwadniacz i rozpuszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Siarczan to jest złoto w porównaniu z rozpuszczaniem mocznika. Przy trochę większym stężeniu mocznika trzeba się ładnie starać aby zdążyć go rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

czy można nawozić solą ptasową dolistnie zboża ? jeśli tak to w  jakich ilościach i w jakich fazach lub jakie dobre i dość tanie odżywki PK polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Mam zamiar zastosować ten nawóz w dawce 5 kg na ha co sadzicie o tym i ile azotu dostarcze w takiej dawce na ha ?

FOLICARE™ Seria wieloskładnikowych, rozpuszczalnych nawozów krystalicznych wzbogaconych kompletnym zestawem mikroelementów chelatowanych EDTA. Nawozy Folicare™ przeznaczone są do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w nawożeniu pozakorzeniowym roślin. 

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczn: 

– azot ogólny – 18% N (w tym: 5,3% N-NO3; 4,8% N-NH4 i 7,8% N-NH2); fosfor – 18,1% P2O5; potas – 18% K2O; magnez – 1,5% MgO; siarka – 7,2% SO3; Żelazo 0,2 (Fe) EDTA; Mangan 0,1% (Mn) EDTA; Cynk 0,02% (Zn) EDTA; Miedź 0,1% (Cu) EDTA; Bor 0,02% (B); Molibden 0,01% (Mo); pH 1% roztworu – 3,4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Mam też takie pytanie czy uzywał ktoś może mocznik ultra z phosAgro dolistnie bo jak go sospuściłem to zrobiło się mleko a nie jak po polskim czysta lepka woda przezroczysta..

Może mi ktoś pomuc czy ten mocznik nie zaszkodzi ???

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

co myślicie o zamieszaniu Kristalon zielony i nutrimix Complete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Siarczan potasu 5kg/200l/ha z czym to można jeszcze wymieszać mocznik, bor, fungicydy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

W tych temp w nocy ja wstrzymuje sie z fungicydami jak 2 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A dawał ktoś nawozy dolistne z DALGETY? Mają z firmy Foliq chyba. Czytałem to tam dobry skład jest i woreczek na próbę wziąłem na kawałek jarego. Przez ostatnie lata z Procamu dawałem ale skład tego Foliqa jest zdecydowanie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj