Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

kissmy...    67

z EDTA też już robiłem tęgie mieszanki, ale ten IDHA mam pierwszy raz i jeszcze go nie testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Mieszałem mangan zchelatowany EDTA z siarczanem i nic dziwnego się nie dziąło!

 

 

Witam wszystkich. W tej chwili pszenica jak i pszenżyto nie wyaczając żyta potrzebują Cu, Mn, po okresie krzewienia należy się porządny kop po zastosowaniu pierwszej dawki azotu tuż przed wysianiem drugiej.

 

Moje proporcje

Chelat Cu 0,5kg/ha + chelat Mn 0,50 kg/ha sierczan magn siedmiowodny 25kg na 600l wody mocznik stężenie do 10%.

 

Oczywiście tytanit sprawdzony 0,3l/ha.

 

Nawożenie podstawowe przesiewne pszenżyto Grenado PK 1:1 niestety późna wiosna zdążyłem wjechać około 20.04 z azotem w pierwszej dawce wcześniej błotko :(((.

 

Po zastosowaniu Cu, Mn, i tytanitu z Siarcz.magn. + mocznik 5-10% róznica pomiędzy poletkiem ,,pustym" nie traktowanym takim nawożeniem a plantacją jest widoczna- obserwacja z poprzednich lat.

 

U mnie ziemie gliniaste i zimne jedynie Fredro wystartowało Grenado na dzień dzisieszy zabiera się do roboty.

 

Mangan I mIedź plus magn to podstawa u mnie dawki czystego N 110-130k zastanawiam się nad Medax Top w Fredro stanowisko po łubinie jak nie usztywnię może być leżak.

 

Przekonałem się do tytanitu w w/w mieszaninie.

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Stosuje ktoś z was odżywkę TRICE ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja 25 i 26 pryskałem część pól tytanitem z adiuwantem, a dwa kawałki mieszaniną kristalon zielony 3,5kg, tytanit 250-300ml, no i adiuwant 250ml.

dziś został mi ostatni kawałek, ale z powodu wilgoci na końcu pola musiałem odpuścić. resztę wypryskałem na pole, gdzie była zastosowana druga mieszanka.

i pytanie do was - czy mogę spodziewać się jakichś skutków ubocznych w pszenicy? niby termin od 5 do 10 dni jest prawie zachowany, ale wolę zapytać tych którzy maja w tym jakieś doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam pod pszenżyto ozime chce zastrosować jakieś dokarmianie 10kg mocznika i 10 Magnezu na ha wystaryczy czy do tego dodać jakiś ekolist czy insol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a w jakiej kolejności dodawać do opryskiwacza i w jakich ilościach na pszenice i na pszenżyto: Folicare 18-18-18, insol 3 zboża, siarczan magnezu 16%, coś od skrzypionki bo już się pojawia i fungicyd Bumper Super 1l i w jakiej fazie najlepiej zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523
Napisano (edytowany)

Witam.

Mogę łączyć antywylegacz z odżywką i fungicydem ? chodzi mi o jęczmień jary

 

albo odżywka i fungicyd

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja kupiłem na pszenice i kukurydze nawozy dolistne Rosasol,co powiecie o tym nawozie?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

INSOL3+MOCZNIK+SIARCZAN MAGNEZU LUB MOCZNIK+INSOL3+SIARCZAN

 

Błąd!

Najpierw rozpuszcza się nawozy stałe czyli w tym wypadku mocznik oraz siarczam Mg. Przy czym ja najpierw rozpuszczam siarczan (ponieważ jest egzotermiczny) później mocznik (endotermiczny) potem środki ochrony na koniec INSOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ile dać moczniku i siarczanu magnezu 16% na ha i oprócz tego dodam folicare 18-18-18 i litr insol 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Może ktoś madry,wytlumaczy mi taką zagadkę?W zeszłym roku pryskałem parę redlin ziemniaków,które roły przy jęczmieniu.Pryskajac ziemniaki laca zachodziła 0,5 m na jęczmień.W miejscu opryskania ,wyrósł ok 15 cm wiiększy,ziarno ładniejsze i grubsze.Ziemniaki były prysane ALTIMA+bor+cynk.Na jęczmień też były mikro, tylko że miedż i mangan.Który ze składników to spowodował ,że jęczmień na całej długości pola szer 0,5 m był dużo lepszy.Dodam jeszcze że ziemia niezbyt mocna ibyło trochę sucho ,to na części nie prykanej miksem ziemniaczanym , miejscaami dobrze si,e ni wykłosił a obok na tej samej ziemi ładne kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Cynk i bor, wbrew pozorom jest bardzo potrzebny zbożom. Ja od paru lat pryskam cynkiem i żeby nie za późno bo pszenica ma problem z dojrzewaniem. Borem od tamtego roku pryskam pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No i do tego oprysk fungicydem, ale zastanawiam się jaką by on role spełniał,Podejrzewam że specjalnie nie on tu zawinił, ale mógł., trza by było robić próbę tylko altimą kawałek spryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Tak muszę zrobić ,ale dopiero za rok,bo teraz mam tylko ozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaka forma azotu w połączeniu z herbicydem nie obniży skuteczności jego działania, chciałbym zasilić przedwschodowo ekstensywną uprawę razem z glifosatem siarczan amonu dodaje się celem poprawy jego skuteczności (5kg/ha) czy mogę zwiększyć jego dawkę bądź dorzucić mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartsila    0

witam.mam małe pytanie:czy siarczan magnezu trzeba dodawać do każdego pryskania z mocznikiem?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Co polecacie na pszenice w fazie 2 kolanka? mocznik + siarczan? w jakich dawkach? Mozna dodac cos na usztywnienie? Dostala 2 litry CCC w fazie 1 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam kiedy najlepiej jest prysnąć (np insol) w czasie kwitnienia czy już po jak ziarno sie wykrztałca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Można pryskać jęczmień jary w fazie 1,2 liści mocznikiem siarczanem magnezu i odzywko i fungicydem? Zostanie mi troche z jeczmienia ozimego i zastanawiam sie czy mozna pryskac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj