Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

plapla123    8

Chcę w tym roku na działce dzierżawionej od sąsiada zasiać jęczmień ale to pole dawno nie było wapnowane czy można brak wapna uzupełnić odżywką Ca czy to będzie skuteczne i w jakiej fazie wzrostu zbóż ją stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tutaj nie chodzi o brak wapnia ale o ph, a tutaj odzywka nic nie da, jęczmień jest dość wymagającą rośliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Jak dam na wiosnę w czasie krzewienia na pszenice 20kg moczniku + mikrokomplex 10kg(Mg16 S 32) + Plonvit Phospho 3kg (NPK 11-53-5) na ha na 300l wody nie na mieszam i nie będzie za dużo ? w tamtym roku dawałem tak ale bez plonvitu phospho :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Dobra zupa kolego ale nie wiem jakie to może miec skutki bo każda odmiana ma inne wymagania i inaczej reaguje. ja np dawałem na liść flagowy mocznik w tej samej dawce na 2 odmiany i jedna przyjeła bez problemu a w innej końcówki przypaliłem. (ale plon był porównywalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W czasie krzewienia można jeszcze czegoś dorzucić. Mn, Mo,boru,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@plapla123 jak zauważysz że żółknie to siarczanem magnezu w południe, jak trzeba to powtarzaj może przetrzyma.

@Renault9514 co to ma być dawka azotu na start?? Bo nie widze sensu dawać mocznik w fazie krzewienia jeśli było już zasilone granulatem. Mieszanina nie straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

@Tomek90 wczesną wiosną pójdzie 200kg/ha saletry jak co roku a później planuje jeszcze mocznik itd. dolistnie twierdzisz że będzie za dużo i nie ma sensu pryskać lepiej w innej fazie?:)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak jest słaba to w fazie krzewienie można dać 40 kg/ha mocznika z minimum 300 litrów wody, a można do 600. Efekt super, aż słychać jak rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

koledzy a stosuje ktos z was mocznik z antywylegaczem na krzewienie?? w jakich dawkach bo ja słyszałem ze mocznik dolistnie potęguje choroby grzybowe pawda to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Po co mocznik, wystarczy sam antywylęgacz 0.3-0.4l/ha CCC tylko najpierw rzutowo dawke N trzeba. Wieksza presja grzybków po moczniku, przynajmniej u siebie to zauwazyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam wszystkich . Mam takie pytania odnośnie Nawożenia dolistnego chodzi o to jaki musi być odstęp miedzy opryskami mocznikiem . Jednego dnia pryskam za jakiś czas tam 2/3 dni chcem powtórzyć zabieg . Są jakieś przeciw przeciwwskazania ?? Czekam na Odpowiesz jakaś :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Początek krzewienia->koniec krzewienia->początek strzelania w zdzbło->koniec strzelania w zdzbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Który siarczan magnezu lepszy, jednowodny, czy siedmiowodny.

Raz miałem jednowodny to nie chcę go więcej, Problem z rozpuszczeniem, grzał się, kamienie robiły się w opryskiwaczu. Ale teraz jeden sprzedawca mi go zachwala i mówi że jego daje się połowę tego co siedmiowodnego?

Jednowodny chce po 1640, a siedmiowodny mam po 1100 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jednowodny rozpuszczalem w cieplej wodzie we wiadrze, troche pomieszalem i bardzo dobrze sie ogolnie pryskal. Przed tym rozpuszczalem go w sitku opryskiwacza razem z napelnianiem wody w baniak ale wtedy tworzyly sie grudy i koncowki zapychalo. W tym roku kupilem 7 wodny i zobacze jak ten sie spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Który siarczan magnezu lepszy, jednowodny, czy siedmiowodny.

Raz miałem jednowodny to nie chcę go więcej, Problem z rozpuszczeniem, grzał się, kamienie robiły się w opryskiwaczu. Ale teraz jeden sprzedawca mi go zachwala i mówi że jego daje się połowę tego co siedmiowodnego?

Jednowodny chce po 1640, a siedmiowodny mam po 1100 zł/t.

 

Mam to samo, robią się grudy nawet wiertarką z mieszadłem się mieszało w wiadrze to troche lepiej ale trzeba stopniowo pomału sypać ale i tak coś zostanie tych grudek, może jest jakiś sposób??

Jednowodny masz MgO 23% SO3 46

Siedmiowodny masz MgO 16% SO3 30%

My jednowodnego 7.5kg/ha a siemiowodny trzeba coś kolo 15kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

hehe a ja nawet nie patrzę jaki kupuję, stosuję według zalecanych dawek, a jeśli robią się grudy to szykuję go z godzinę wcześniej w naczyniu, nawet jak są grudy to same nawet bez mieszania się rozpuszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No i co rozpuszcza się?? U mnie na opryskiwacz 1200l to za dużo pojemników trzeba więc nie wypali :mellow: siedmiowodny chyba drożej wychodzi względem zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

pewnie że się rozpuszcza, fakt że trzeba kilka wiaderek, ja mam 20 i 30 litrowe, w 30 litrowe można dać 10 kg bez problemu się rozpuści przez godzinę , jest takie gęste jak miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli jednowodny siarczan magnezu kosztuje więcej niż 150% ceny siedmiowodnego to kupować się go nie opłaca, co prawda trzeba przerzucić więcej ton siedmiowodnego ale łatwiej go rozpuścić, jednowodny ładowałem do beczki a siedmiowodny jest bardzo szybko wchłaniany przez rozwadniacz

 

są jakieś tanie odżywki z samym NPK i ile kosztują? mam ofertę na Nutrimix z Compo 3,5% N, 3% MgO, 13% S, 4% Mn, 3% Cu, 3% Zn, 0,04% Mo, 3% Fe ma potężne stężenia mikroelementów i kosztuje tylko 20zł/kg; do tego dodam chelaty w zależności od uprawy, siarczan magnezu i ewentualnie coś z samym NPK i powinno wyjść bardzo tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kristalon teraz bedziemy, zobaczymy co to bedzie zawartość NPK porządna się wydaje w zależności jaki kolor, tylko zawrtość mikroelementów znikoma w porównaniu do Nutrimix z Compo ale z kolei tam z NPK ubogo :ph34r:

malkolm co tam ma się grzać :P , planuje fungicyd+ccc+siarczan magnezu+odżywka chyba standard mieszanka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj