Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Boniar    8

Proszę o pomoc . Powiedzcie mi czym najlepiej opryskać jak owies żółknie ?? sąsiad mówi że dobry jest siarczan magnezu ale sam nie wiem ??? jak coś to w jakich proporcjach go stosować ??? i czy można go stosować razem z mocznikiem ??? i ewentualnie z czymś na chwasty ????

 

właśnie, owies jest bardzo wrażliwy na brak magnezu.

siarczan magnezu stosujesz w ilosci 5-7kg/ha i można go łączyć z mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W jarych dolistne powiedziałbym że pierwszy zabieg przy końcu krzewienia a drugi zaraz przed wykłoszeniem. Herbicyd z dolistnym lepiej nie. Ale czasami robimy wyjątki i raczej to nic złego. Chyba żeby dużo dać azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Oj tam Ojtam.

Wczoraj pojechałem na jęczmień jary: lintur 150g/ha + INSOL 3 1l/ha + mocznik 15kg/ha.

Lintur można mieszać z INSOLEM i Mocznikiem takie są wyniki badań IOR w Poznaniu.

A INS (producent Insoli) w swoich materiałach dopuszcza stosowanie insolu razem z m.in. Linturem właśnie na podstawie badań IOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja wczoraj pryskałem pszenicę i dawałem tak:

Mocznik - rozpuszczony troche wcześniej w pojemniku

Siarczan magnezu - rozpuszczony w wiaderku

Insol 3 - rozpuszczony w wiaderku

Fungicyd

Antywylegacz

 

Nic się nie spienilo ani nie ścieło.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4
Napisano (edytowany)

Mocznik i siarczan mieszam w wiadrze 30litrowym (za jednym zamachem 15kg, a mieszam wiertarka z mieszadłem) i wlewam do opryskiwacza gdy jest 3/4 planowanej ilości wody, w następnej kolejności odżywki i dopiero Ś.O.R. na razie nic się jeszcze nie zważyło... :D a środki mieszam mniej więcej tak fungicyd - antywylegacz - insektycyd wiekszych mieszanek nie robię, bo jak pryskam na chwasty to ewentualnie troszkę mocznika z siarcznem albo z odzywką ale azotową ...

Edytowano przez pOngO88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a po co rozpuszczacie mocznik wcześniej? Chyba w każdym opryskiwaczu jest rozwadniacz. Mocznik dobrze się w nim rozpuszcza. A jak nie ma to nie kosztuje majątek. Ja nieraz po 70 kg mocznika w opryskiwacz ładuję to nie wiem jaką beczkę bym musiał mieć żeby go wcześniej rozpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No mocznika to wg mnie troche za dużo żeby zmieszać z herbicydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

mocznik sie wczesniej rozpuszcza bo mocno obniza temp wody i zeby rosliny nie doznaly szoku termicznego czy jakos tak to sie nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Niezłe zamieszanie z tym mieszaniem...

Idąc tokiem rozumowaniem artykułu TAP na początku mieszamy to co miesza się najszybciej, najłatwiej, tzn koncentracje płynne, bo one najłatwiej się rozprowadzają, pózniej mieszamy to co bardziej zagęszcza ciecz użytkową w zbiorniku, aż dochodzimy do stałego siarczanu.

Z życia: w czym lepiej i szybciej rozpuszcza się cukier: w herbacie, czy gęstszym oleju jadalnym?

 

Jak wlejecie na końcu taki Tomigan do wszystkiego innego, to jak długo i szybko on się bedzie mieszał i rozprowadzał?

 

Mocznika nie używam więc co do niego się nie wypowiadam.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Dzisiaj pryskałem siarczan magnezu 5kh/ha i 10kg/ha mocznika . Jak myślicie dobra dawka ??? pomoże w niezżółknieniu owsa ??? kiedy prysnąć drugi raz mocznikiem i chwastoksem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Zalecają w pierwszych fazach wzrostu stężenie mocznika do 20%. Więc jak dałem 15 kg na ha przy ok 250 l cieczy na ha to moje stężenie było zaledwie 6% czyli bardzo mało. Jednak moim celem było nie tyle dowalenie azotu tylko uruchomienie roślin do pobierania insolu i herbicydu.

 

@kamis:

Chwastox stosujesz wtedy kiedy zboze masz w odpowiedniej fazie rozwojowej. Chwastox mozna mieszac z insolem 3 (na zboża). Wg INS insol stosuje sie na krzewienie, strzelanie w zdźbło oraz na początek kłoszenia.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Też tak właśnie czytałem. że 20%. Tylko chodziło mi że z herbicydem raczej nie powinno się mieszać dolistnych nawozów dlatego wole dawać je ostrożnie jeśli już daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

a ja mam pytanie troche z innej beczki - czy nawozami (mocznik+siarczan+plonvit) można pryskać gdy na zbożu jest rosa? czy to wpływa jakoś na skuteczność takiego odżywiania?

u mnie (woj.opolskie) ostatnie dni są praktycznie bezwietrzne ale dosyć upalne (23-25 stopni), a niebo jest praktycznie bezchmurne, więc tylko wieczorami pryskam jare od chwastów, a na dokarmianie ozimin nie ma czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ogólnie nie powinno się wykonywać oprysków na mokre rośliny, przynajmniej na herbicydach tak pisze, może z odżywkami jest inaczej.

Mam pytanie- jakich siarczanów używacie 1 czy 7 wodnych i dlaczego?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

no właśnie - na herbicydach tak z reguły jest napisane, często pisze też że nie opryskiwać przy wysokim nasłonecznieniu.

na odżywce pisze z kolei żeby unikać pryskania przy wysokim nasłonecznieniu i temp. powyżej 20 stopni, a o mokrych roślinach nic nie pisze...

doradźcie proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

ja nie jestem zadowolony z tych plonvitów i innych są mało skuteczne . w tym roku stosowałem nitrofokę 3 kg /ha i mocznik i efekt widać po kilku dniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

no właśnie - na herbicydach tak z reguły jest napisane, często pisze też że nie opryskiwać przy wysokim nasłonecznieniu.

na odżywce pisze z kolei żeby unikać pryskania przy wysokim nasłonecznieniu i temp. powyżej 20 stopni, a o mokrych roślinach nic nie pisze...

doradźcie proszę :)

 

 

Pewnie chodzi o to że jeśli pryskasz na rośliny mokre, tzn że jeśli spadnie kropla ŚOR na roślinę pokrytą wodą to się środek w najpleszym wypadku "rozcieńczy" albo zjedzie z nadmiarem wody na ziemie, i taki oprysk potem mało znaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

ok - i to o czym piszesz Darku może się przyczynić do spadku skuteczności ŚOR, ale chodzi mi o to - jak to jest w przypadku odżywek? jeśli odżywka tylko się rozcieńczy to to nie powinno chyba zaważyć na jej skuteczności, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie ile razy moge zastosować Biostymulator Ashasi w ziemniakach?? Ziemniaki były dość mocno przymrożone i chce im jakoś pomóc już raz pryskałem w dawce 0.6l ha. prysnąć jeszcze raz tym? jeśli tak to kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1303

Też zasilamy azotem, mocznikiem+siarczan+plonvit...

Moje pytanie, czy mozna lub ktoś stosuje polifoske lub jakis inny nawóz PK dolistnie? nie chodzi mi o schelaty w płynie lub proszkach,tylko o nawozy łatwodostepne. Czy mozna spalić zboże, czy ktoś testował- w jakiej dawce? Na zasadzie takiej jak mocznik..


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

ok - i to o czym piszesz Darku może się przyczynić do spadku skuteczności ŚOR, ale chodzi mi o to - jak to jest w przypadku odżywek? jeśli odżywka tylko się rozcieńczy to to nie powinno chyba zaważyć na jej skuteczności, no nie?

 

No ale jeśli pryskasz dolistnie, i ma działać dolistnie to chyba jak się za bardzo rozcieńczy, a co gorsza w wyniku nadmiaru cieczy użytkowej (odżywka+ woda+ rosa na roślinie) zjedzie po roślinie na ziemie to chyba skuteczność będzie mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

ja nie jestem zadowolony z tych plonvitów i innych są mało skuteczne . w tym roku stosowałem nitrofokę 3 kg /ha i mocznik i efekt widać po kilku dniach .

 

Nitrofoskę dawałeś dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Mam pytanie- jakich siarczanów używacie 1 czy 7 wodnych i dlaczego?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj