mory1971

Luparka hydrauliczna

Polecane posty

mory1971    1

profil moze poddac wygiac sie,ja bym go wzmocnil,w koncu bedzie dzialala na niego sila wieksza niz nacisk tloka (dzwignia)co do paska pod mniejszym obciazeniem moze starczy ale pod pelnym moze slizgac,chyba zeby zastosowac pasek wielorowkowy(przynajmniej 10PK) i kola pasowe o wiekszej srednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Pozwolicie że dołożę coś od siebie.

Paski będą się ślizgały zwłaszcza jak będziesz łupał kloce z sękami(pompa stanie). Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie bezpośrednie przez sprzęgło kłowe.Możesz zastosować silnik 4 kw ale z tego co wyczytałem masz 5,5 kw(jak dla mnie szkoda prądu)ale Twój wybór.

Profil wzmocnij jak radzi kolega @mory1971,na pewno nie wytrzyma.Ja mam dwuteownik 100 wzmocniony profilem 80x80x5.

 

Powodzenia w konstruowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Jak użyje silnika 4 kW to obniżę niepotrzebnie siłę nacisku a tego nie chcę... Pomysł z paskiem klinowym anulowany :D wzmocnienia dorobię po pierwszych testach...

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

nie dokonca obnizysz,moze sie okazac ze nie osiagniesz maksymalnego cisnienia ale mimo wszystko pozostalbym przy mocniejszym silniku.mniejszy mozna zawsze dolozyc.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wskaźnik zbędny,możesz sprawdzić przez dotyk ręką zbiornika i będziesz wiedział czy wszystko jest ok.Wzmocnienia radzę z własnego doświadczenia zrobić od razu.Jak się wygnie będzie za późno albo nie będzie miejsca na wzmocnienie ze względu na konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Miejsce będzie, przy pierwszych próbach będę skupiał sie właśnie czy coś się wygina czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Przy próbie może się okazać ze jest ok ale późniejsza dłuższa praca może pokazać coś innego.Drewno drewnu nie równe.Ale to Twoja decyzja,ja tylko chciałem Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Rozumiem i jestem wdzięczny za rady:) Wzmocnienie teownikiem na całej długości czy tylko w miejscu gdzie będzie łupane drewno?? A może kątownikiem wzmocnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam trochę inaczej rozwiązane tłoczysko.U Ciebie może się giąć na długości od sworznia mocującego siłownik do klina.Ja bym to wzmocnił na całości profilem.Według mnie będzie mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak pod spodem.Czy ta konstrukcja z siłownikiem będzie położona na jakiejś ramie np. z kołami?Jeśli tak to ta druga rama była by wzmocnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

dokladnie jak pisze kriss od spodu ,jakis teownik albo jakis dwuteownik,dwa ceowniki ,lub plaskowniki przyspawane na "sztorc" .

 

 

__

|__|

|

 

__

|__|

I I

 

__ __

|__| |__|

|--------|

 

material minimum 60mm ,gdyz nawet jezeli nie podda trwale moze sprezynowac a to tez jest niepozadane zjawisko.cos takiego dzieje sie u mnie pod pelnym obciazeniem.Szyna napreza sie i wraca do poprzedniej pozycji.

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Od środka nie wiele dadzą,większość naprężeń będzie występować od dołu. Ścianka minimum 5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

wzmocnienie od spodu i mocniejszy ksztaltownik ,ten katawnik 40mm to troche malo poczukaj ceownika 60mm albo plaskowniki 50x5 albo 60x5.6mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Mam do dyspozycji teownik 60x7 czy ceownik 65 :) co wg was jednak lepsze a może jednak coś innego :D

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja dałbym ceownik I_I . Jaka gruba ścianka?Bo rozumiem że 65 to szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

bedzie w sam raz ,oczywiscie pod kazdym z profili i polacz je poprzeczkami

nawiasem mowiac popatrz na ta konstrukcje tutaj raczej nic nie podda B) a kolor malowania dodaje pancernosci :

 

30490007.jpg

Edytowano przez mory1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Ok to jutro kupuje ten ceownik i działam dalej...

Edytowano przez misiek1784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Widzę że kolega @mory1971 odnalazł moją maszynkę.

Kolor "pancerności"jest wynikiem zmieszania resztek farb będących w warsztacie. :rolleyes:

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez STEPHANY
      potrzebna pompa hydrauliczna do ursusa c45,wiecie gdzie dostane albo zreperuja.bardzo prosze o pomoc
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.
      link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e
    • Przez Maniek333333
      Witam =)
       
       
      Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj