koralgol18

Ładowarka kołowa APS-SG08 Opinie

Polecane posty

koralgol18    12

witam wszystkich agrofotowiczow ostatnio przeglądałem internet i trafiłem na ta ładowarkę kołowa aps-sg08 i chciałbym sie jak najwiecej dowiediec o niej od użytkownik tego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawuch    0

witam tez jestem zainteresowany kupnem takiej do obory mam schaffer 326 jest super ale potrzebna mi jest wieksza i z kabina jak tam biegi i rewers i ogolni jaki chałas i 2czy 3 cylindry ile dałes za nia jaki masz ogumienie Ps schaffer jest do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam wszystkich przed tym sprzętem. Posty na różnych forach pisze sam właściciel. Maszyny porażka, każda z innej parafii, wszystko pięknie żebyś kupił później mają cię w d... Niedawno wreszcie udało mi się pozbyć maszyny APS. Jak chciałem znaleźć części to się okazało że marka APS jest wymyślona i jest na rynku od wczoraj. 

Przez pierwsze trzy miesiące trzeba wymienić pół maszyny żeby dało się pracować. silnik kopci, bierze olej, wycieli nie sposób policzyć ... szkoda gadać.

Jak nie macie problemów kupcie APS

Dla zainteresowanych mogę wysłać kilka zdjęć bubli z mojej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasznko    0

hej to naprawdę taka lipa z tą ładowarką właśnie się zastanawiam nad jej zakupem ale ona ma chyba jakąś gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,czytam te wasze komentarze i płakać się chce. Odgrzeje kotleta ale trudno. Od ponad roku jestem posiadaczem APS SG-08. Maszyne kupiliśmy z myślą o wykończeniu placu po budowie domu. 30Arów. Przez rok pracowała b.cieżko. Przerzuciła ponad 300T czarnoziemu. Silnik 3cyl kilka dni było po -12 paliła bez zająknięcia. Cały zbiornik 25l wystarcza mi na 10-14h wożenia ziemi równania jej itp. Kosztowała nowa 37tys zł brutto. Mamy czerwoną która ma nie wahliwy most a przegub wahliwy łączony 2 połówki maszyny. Swoją robote robi doskonale. Zaraz po zakupie ale sądzę że było to niedopatrzenie pracownika przy składaniu, odkręciła się śruba sworznia która włąśnie spina obie części. 1 Tel do serwisu na drugi dzień przyjechali zrobili nie pobierając opłaty za nic, dodam że serwis mieści się 200km od nas.

Oczywiście wady są:

trzeba było dokręcić kilka śrub które się popuściły po 20mth aczkolwiek teraz się nic nie odkręca.

27Km troszkę mało, ale mówie maszyna nie należy do robienia roboty  wymagającej. Udźwig realny 800kg z palcem w nosie.

Ładowarka nie ma dużo mth bo tylko 200mth aczkolwiek  te 180mth miała bardzo ciężko.20mth to praca na ładowaniu tylko ziemi. Teren na dzialce mam gliniasty, musiałem wybrać glinę i wyrównać czarnoziemem. Co do samego silnika., pracuje poprawnie, cicho może nie jest ale nie przeszkadza w pracy. Mocy mogło by być więcej. Napęd 4x4 z reversem żółw i zając. ŁAdowarka pracowała także w te dni upalne i wszystko OK. Do gospodarstwa gdzie nie trzeba "dużej" maszyny ta będzie idealna. Przydałoby się więcej zegarów. Jest tylko zegar ładowania, mth, lampki kierunków i  świateł.

Miałem dylemat, kupić kramera za 50-60tys i włożyć w niego 20tys.. czy kupić chińczyka. Zaryzykowałem i na siebie już zarobiła.W zime obsługiwała polski składany pług do śniegu 4m szeroki.

Wycieków nie ma żadnych, nic się nie dzieje. Jakby ktoś chciał, moge wysłać foty co zrobiła dla niedowiarków. APS niestety kilka spraw nie przemyślał robiąc te ładowarki. Moja ładowarka jest jak wspomniałem na łączeniu wahliwym.Łączenie pracuje "góra-dół" i oczywiście "prawo-lewo" niestety ma to negatywny skutek na siłownik skrętu. W przypadku żółtych ładowarek gdzie łączenie jest sztywne tylko "prawo-lewo" siłownik zamontowany jest ciut szerzej i nie ma ruchów góra dół. Chodzi o to że nie przenoszą się siły skręcające. Druga sprawa chińczyki wstawili potęzne wzmocnienia mocowań pomp, i zmiennika momentu. A siłownik skrętu jest tylko na pionowym wzmocnieniu! Błąd bo przy np. placowych pracach będzie ok, ale kiedy mamy bardzo nierówny teren tak jak w moim przypadku często dochodziło do oderwania się jednego koła to siłownik przenosił część siły skrętnej! U mnie ucho pękło-podejrzewam że powodem było właśnie  to czyli nierówny teren i praca układu skrętnego. po wspawaniu ceownika jest OK nic się nie dzieje.Natomiast serwis wykazał się dobrym podejsciem do tematu i przyjał pęknięcie mocowania siłownika do reklamacji. Także serwisi zasługuje na naprawdę duży +. Po tej jedynej nie przyjemnej sytuacji, nic więcej się nie pojawiło oprócz wymian olei w silniku/zmienniku/przekładni.

Plusy:

-Koszt zakupu

-ceny ew.częśći na szczęście 200mth i nic. a nie przepraszam, filtry silnika.

-zwrotna

-dość szybka jak na 27KM

-b.małe spalanie przy wożeniu ziemi i ładowaniu wychodziło 2l/1h pracy przy  męczeniu maszyny w glinie 2,5/3l

-mocno się łamie.

-udźwig 700/850kg wystarczające.

-szybkozłączki do wymiany sprzętu

-elektryczny podgrzewacz na 230V

-serwis zasługuje na +, służą radą i pomocą fachowa obsługa przy przeglądach gwarancyjnych.

-Prosty silnik.

 

Edytowano przez MateuszGodlewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LEX
      Jakiej mocy? Może ktoś ma którąś z tych i podzieli się wrażeniami?
    • Przez Marcin349
      Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale już trudno ^^ Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś buduje lub budował ładowarkę? Nie chodzi mi o ładowarkę taką jak ma np. "Gintek"bo jego może i bala podniesie ale tylko ze słomy. Potrzeba mi pomysłu na taką ładowarkę której utrzymanie nie będzie strasznie drogie ( głównie chodzi mi o umiarkowany apetyt max 6-8l ON). Przydałby się również duży udźwig około 2t żeby spokojnie belę dźwigać z duuużym zapasem. No i ważnym jest zwrotna tak jak zwykły ciągnik 4x4 70-80 KM. A najważniejszym kryterium jest żeby nie była wywrotna przy jeździe po różnych polach, bo wiem z autopsji że np. Ciągnik 3,5t średni tur, 4x4 , belka 500-700 kg i chwytak to przy parunastu stopniach bocznego przechyłu ciągnik już jedzie na 3 kołach co nie jest zbyt przyjemne. Przydało by się też żeby dało się nią ciągnąć ładunki o masie do max 5t. No to do następnego posta
    • Przez pawelrolnik89
      witam
      chce zrobić sobie ładowarkę przegubową sam i tu prosze o wasze opinie czy wyjdzie coś z połączenia tych części
      silnik+skrzynia od merca "kaczki" za tym ma być skrzynia od wózka widłowego "bułgar"(czyli bedzie zmiana kierunku jazdy przy kierownicy) no i dalej to już mosty raczej od żuka czy od czegoś innego polecacie takie plany mam zę ma być 4x4 a co wyjdzie w budowie to nie wiem?!? ma ona służyć do wożenia kiszonki, wywozu gnoju od kur, wożenie opału do kotłowni i zimą odśnieżanie podwórka i chodników na wiosce piszcie uwagi i porady prace mają sie zacząć wiosną licze na kolegów co już zbudowali takie ewenementy techniki
    • Przez Alchemik
      Mam kilka pytań o spycharko-ładowarkę miej więcej jak u forumowego kolegi:
      http://www.agrofoto....7_70_188444.jpg
      (jeśli dobrze kojarzę podobny temat na forum był, ale nie mogę go znaleźć, a potrzebuję informację najlepiej na wczoraj )
      Czy dużo części potrzeba do przeróbki na ciągnik rolniczy z działającym podnośnikiem (co oprócz ramion i wieszaków)
      Elementy do których mocuje się wieszaki, od spodu standardowo są, czy trzeba je dokupić?
      Siłownik trzeba kupić inny czy pasuje któryś od osprzętu?
      Ramiona do których mocuje się górę siłownika i ciągnie za wieszaki dolne cięgna trzeba dokupić?
       
      Wiem, że niektórzy używali Jumza jako ładowarkę i do orania pola, ile zajmuje przejście w jedną i drugą stronę np. dwóm osobom?
       
      (Czy ja mogę edytować temat,a tego nie widzę? Czy może to tylko moderator?)
    • Przez Draburski
      Jakie ładowarki nowe lub z symbolicznym przebiegiem jestem w stanie kupić , która z nich jest najlepsza. Gospodarstwo hodowane ok 70 sztuk krów mlecznych z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj