Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 10:30

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Witam wszystkich agrofotowiczów!
Proszę was o pomoc i porady. przymierzam się do kupna ciągnika marki john deere 3350 4x4 1992r + tur quicke q 970 (brak jednego siłownika w 2 sekcji) . chciałbym się was spytać na co zwrócić uwagę przy OGLĘDZINACH ciągnika przy zakupie. Nie chodzi mi o sprawowanie, tylko o to jak sprawdzić stan techniczny tegoż ciągnika podczas zakupu. Chciałbym też zwrócić uwagę na to że nie ma porządnego postu na ten temat. Za pomoc i odpowiedzi dziękuję i życzę wszystkim wesołych świąt ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 11:46

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Sprawdź motogodziny przede wszystkim sprawdź czy nie wyjeżdżony jest. Posprawdzaj porządnie czy nigdzie nie cieknie,czy nie ma luzów na kołach.Poproś o jazdę próbną i posprawdzaj czy hamulce działają itp.ZApytaj też o przeszłość ciągnika czy czym on był wykorzystywany jak do pracy w lesie to nie polecał bym :)

Ps.Pozdrawiam udanego zakupu Wesołych Świąt :)

#3 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 16:42

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Po pierwsze sprawdzaj zawsze na początku biegi , jak wchodzą ,czy działa hi-lo, czy są zgrzyty ( nie powinno być w tej skrzyni) , jak łapie sprzęgło , bo wiadomo ciągnik + ładowacz = zużyte sprzęgło . Później sprawdzasz hydraulikę : podnośnik , układ kierowniczy , szczelność , ładowacz , wyjścia . Poruszaj wałem od przedniego napędu bo mogą być zużyte krzyżaki , ale także wałek co idzie ze skrzyni . Na mtg nie ma co patrzec bo i tak nie wiesz co z nim było , może miał remont ..
Wesołych Świąt życzę ,wszystkiego dobrego w 2014 roku a przedewszystkim zdrowia , wysokich plonów , bezawaryjności .. :)
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#4 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 23:24

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Dziękuję za obszerne odpowiedzi. Mam pytanie co to jest hi-lo? A czy dostanę siłownik 2 sekcji tura (Quicke q970) do niego w rozsądnej cenie? Pozdrawiam. Również życzę na nowy rok wysokich plonów.

#5 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 14:07

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? HI-Lo (High-Low) - bieg pod obciążeniem (Zając-Żółw), używamy go bez sprzęgła na każdym biegu (wajcha za gazem ręcznym).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:48

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Dzięki:). Wiem co to jest żółw zając,ale nie wiedziałem że ma skrót hi-lo.

#7 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 11:18

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? to po angielsku chyba hi-lo wysoki i niski bieg no to na nasze żółw i zająć :D

Edytowany przez Assasin, 27 grudzień 2013 - 11:18.

#8 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:03

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Już po oględzinach. Wrażenia nie za wesołe :/. Ciągnik był mocno wyeksploatowany. Wnętrze kabiny całe do wymiany włącznie z kokpitem. W skrzyni biegów były lekkie zgrzyty na 4. Nie działał żółw zając, a właściciel tłumaczył, że to przez niski stan oleju. Być może tak jest gdyż podczas podnoszenia podnośnika szarpał, a na bagnecie nie było oleju. Hydraulika cała do roboty można powiedzieć gdzie stanął tam po nim zostało. Na turze wszystkie uszczelniacze do wymiany. Joysitck, a raczej to co się z niego zostało to kontur. Doszedłem do wniosku że jest coś nie tak ze silnikiem, ponieważ gdy doda się gazu kopci bardzo mocno na biało. Z przodu przeguby miały luz około 4-6 cm. Na wale brak luzów. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:43

John deere 3350 na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Szukaj coś innego , chyba że chcesz dołożyć drugie tyle co traktor ..