darek12

Pronar 82TSA a Pronar 1025

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek12    0

Chcę kupić Pronar 82TSA lub Pronar 1025 ale mam dylemat którego mam wybrać , a ich ceny są porównywane , chcę kupić używanego . Chciałbym czy warto go kupić i co się w nich najbardziej psuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

zamiast pronara poszukaj belarusa 952 , 1025 skrzynia jest gorsza do jazdy jesli chodzi o transport bo w polu przelozenia pasuja idealnie z tego co slyszalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Potwierdzam,1025 do transportu nie bardzo się nadaje bo jest problem z ruszeniem z przyczepami.Przełożenie jedynki jest za szybkie,trochę się z nim męczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Ile masz hektarów? ja proponował bym CI 1221 już masz 6 tłoków i śmiga bez problemowo.

1025 problem z ruszaniem

82tsa problem z hydrauliką w starszych rocznikach ( do 2006)

82sa słaby ( no 78 koni ma ale Ty widzę chcesz coś mocniejszego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Według mnie nie jest aż takim bublem.Problem tkwi w złym przełożeniu w skrzyni.Poza tym sprawował się dobrze i był oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12    0

Pronar 1025 tylko ma problemy ze skrzynią , oraz czy są jescze jakieś ukryte wady, a co sądzicie o 82 tsa czy jest warty polecenia napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja więcej wad nie zaobserwowałem.Uważam że nie jest złym ciągnikiem tylko jak już pisałem mankamentem jest skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12    0

a silnikiem są problemy

 

Czy są problemy z hydrauliką i czy byś mi określił czy jest warty, czy byś móg mi opisać 82 tsa, wiem tylko że ma problemy z hydrauliką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Na ilu ha ma pracować u ciebie?

Nie wypowiem się na temat 82tsa bo go nie użytkowałem.Powiem ci tak:1025 jeśli nie będziesz użytkował go często w transporcie do pracy w polu jak najbardziej.Ja nie miałem żadnej awarii.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

chodzi to to że :

82TSA czyli 90km > miał hydraulikę chyba 3,5 tony na 1 siłowniku

82sa czyli 80km> miał hydraulikę 4.5 tony na 2 dobrych siłownikach

Przynajmniej tak było w roku 2005 wiem że w 2006 coś zmodernizowali.

Dodatkowo 82sa wszysto ma na włączynik ( blokada, wom itp) a 82TSA ma wszystko mechanicznie załączane "wajchą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

praktycznie nie bo to jest to samo prawie jak inne modele, raz na pięć lat ja zmieniłem w swoim 82sa pompe wspomagania ( 80zł ) sworzeń siłownika skrętu, gałki naprawiłem rozdzielacz i tyle. Mój rocznik to 2005, 650mth przebiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

W 82 TSA jest skrzynia 14/4 trole lepsza od tej z pronara 1025 do transportu. Co do silnika to i 82 i 1025 to jest to samo, tyle ze 1025 ma wiekszy filtr powietrza , obroty maxymalne 2200 a 82 ma 1800 stad te 10 koni roznicy , reszta wszsytko jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

oryginalnie 82sa turbiny nie miał, chyba, że założyłeś, w moim 952- 82tsa jest do 1980 obr ograniczone na pompie


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

jakimś dziwnym trafem mój 82sa turbo kręci się do 2200 :P

 

moj jak dobrze pedal wcisne to i do 2600 kreci, kwestia wkrecenia ogranicznika na pompie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

dokładnie tak, ale turbem się jeździ od 1100-1800obr/min nie ma go co deptać lepiej wyższy bieg i mniej obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj