darek12

Pronar 82TSA a Pronar 1025

Polecane posty

padre1989    13

co do zalanego mtz to ja mam caly czas problem z pokrywa zaworow juz 3 razy wymienialem uszczelki i tak bo 300 godzinach zaczyna sie pocic i po jakims czasie silnik zalany a co do hydrauliki to wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

poci Ci sie pod deklem czy pod nakretkami ktorymi przykrea sie pokrywe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

moze pokrywa jest nierowna , zdejmij i zobacz czy trzymamniej wiecej plaszczyzne, jezeli nie to albo kup nowa ,albo silikon zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pokrywę sprawdź na czymś płaskim np. na szybie. Jak jest tylko skręcona to jeszcze może ją naciągnąć ale jak jest dziura na powierzchni uszczelki to tego już nie naciągnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

to moze nie byc 2006 rok , bo lwasnie z tego co mi wiadomo to od 06 byly juz malowane na czerowno i inne nowe zegary jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A że czerwone były od 2006 to niewiedziałem,ale własnie zastanawia mnie to czemu stary typ a cena tez najmniejsza nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no cena sporawa, jezeli byl by to juz czerowny i nowy typ zegara to by byl bardziej pewny , moze ktos sie bawil z tabliczka :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Odpuszczam sobie go czekam na inna perełkę

 

Dzięki za pomoc :)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

bo niektore pronary to nie doj*bki . belarus to belarus. najezdzilem w 4 lata 5000 godzin to troszke doswiadczenia o tym sprzecie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A z drugiej strony patrząc na ilość tematów i aktualny ruch w dziale belarus a pronar to jak by pronary miały mniej problemów.

Nie żebym się czepiał tylko jakoś tak wychodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E no. Nie widzę związku. To raczej tłumaczenie nie jest nie mówiąc o tym że nie wydaje mi się żeby posiadacz ciągnika każdej marki miał konto na AF a tylko właściciele pronarów nie mieli. To raczej śmieszne stwierdzenie. Osobiście założył bym dwie możliwości. Piszą w dziale Belarus. Chociaż mało tutaj właścicieli pronara z tego o się czyta lub druga opcja nie mają problemów wartych zawracania głowy na forum. A to już na plus dla pronara. Nie wspominając o tym że to młodsza marka i maja jeszcze czas na większe remonty czy awarie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak wszędzie. Pracuje w zakładzie gdzie robią obudowy silnika do forda, kia, skrzynie biegów do hiundaja, toyoty, i transmisję getraga. Wcześniej w zakładzie gdzie robili fotele, podłokietniki do mercedesa, fiata, bmv (zresztą firma Grammer mówi sama za siebie) i tam to się dopiero dzieje.

W każdym razie niech się dzieje co chce jakoś na problemy z użytkowaniem się to nie przekłada. A przynajmniej nie tak by rzucało się to w ochy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja szukam Belarus i Pronara lecz wolał bym pronara .Bo według mnie jest lepiej w kabinie i ma lepszy wygląd,Ale to mój gust ,kazdy moze mieć inny :)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Uważam że w uzywanych pronarach czy belarusach róznicy nie ma bo co miało się popsuć już zostało wymienione. Ale nowe to tylko belarusy bo są na pewno tańsze i dobrze złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Belarus i Pronar tak samo złożone, głupie mity że belarus lepszy można między bajki włożyć. Ja osobiście wybrałbym Pronara bo jest tam troszke lepszy komfort.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

kumpel tez kupil belarusa 820 na krzyzaku, nowego ze 3 lata temiui tez takie pier**lki jak pekniety przewodzik, jakis przelacznik , i inne tego typu fantazje mu sie zdarzaja , czyli podobnie co w pronarze, co do komfortu to za bardzo sie nie chce wypowiadac , bo te ciagnki sa bardzo inwidualne w tym temacie :D w kazdym inny poziom halasu i inne rodzaje dzwiekow dobiegaja do uszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej-or    0

ja maam mtz 82 z 1989 roku i pronara 1025a 2004 roku w rusku nic się nie dzieje a pronar  uszczelka pod głowicą padła 

łożysko w kole zamachowym też sprężynka w pompie zasilającej  nie miał przez to mocy a ja głupi wymieniłem przez to turbine 

sprzęgło  ale może przez tura rozdzielacz tragedia ciągle uszczelniam teraz na dodatek kupiłem kosiarkę bijakową leopard talex  280 wom mi staje nie daje rady i jeśli ktoś kity wali że pronar jest lepszy to jest w dużym błędzie i to nie jest lenistwo bo nie naprawiam bo nie mogę sobie pozwolić by ciągnik stał

 tylko  taki jest pronar 1025a a ma dopiero 1134 mtg boje się myśleć co dalej części nie są drogie ale nie po to kupiłem nowszy ciągnik żeby go ciągle naprawiać ale na szczęści mam starego niezawodnego rusaka  nigdy nie zawodzi jedyny mankamet w nim przekładnia wałków kardana przedniego mostu ciągle się odkręcają śruby i jak na czas się nie dokręci to się psuje ale ja to pilnuje i nie ma problemu jak bym miał teraz wybierać brał bym ruska a nie pronara a co do spalania to na tym samym polu  10h z 4 skibowym pługiem pronar   spala 130 litry a rusek 85 litry i w dużo mniejszym czasie jest dużo szybszy ma więcej przełożeń i reduktor co dużo pomaga na górkach daje kopa  a jeszcze nie wspomniałem szkrzynia biegów to totalna porażka w pronar 1025a na ulicy z 1 szosowej jest problem z ruszaniem nie wiem nad czym się zastanawiać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj