Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalesianie

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ssmacio

ssmacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 18:47

Zalesianie Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o łagodną krytykę, jeżeli moje treści będą nieścisłe.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zalesienia lasu i skorzystania z dotacji. Przybliżę temat bardziej. Otóż ostatnimi czasy zajmuje się karczowaniem swojego działka w lesie z leszczyny i innych drzewnych chwastów. W działku znajdują się dęby, graby ale jeszcze kupę lat im brakuje do starości, jednakże teraz mój działek wygląda łyso i narodziło się pytanie czy dostanę dotacje na zalesienie terenu. Gleba klasy IV-VI.
Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zalesianie Dzisiaj, 20:46
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:49

Zalesianie To pytanie musisz kierować do ARIMR .

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:57

Zalesianie ARiMR dofinansowuje zalesianie gruntów ornych , do lasów nic nie ma , myślę że raczej nie ma takiej możliwości

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#4 Share ssmacio

ssmacio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:31

Zalesianie http://doplaty-unijn...zenie-lasu.html

Pieniądze na sadzenie lasu ARIMR przyznać może rolnikom chcącym przeprowadzić zalesienie gruntów rolnych (sady, grunty orne) ale również ziem innych, niż rolne – muszą one być wpisane do ewidencji użytków rolnych, mogą rosnąć na nich krzewy lub drzewa. Oprócz tego zalesić można również wszystkie inne tereny, w przypadku których inne sensowne zagospodarowanie nie wchodziłoby w grę.

z tego tekstu wnioskuje , że nie tylko gleby orne, sady. Co wy na to ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:01

Zalesianie O tym czy dostaniesz dotacje czy nie zadecyduje jeden szczegół otóż czy działka w ewidencji gruntów wpisana jest jako las czy jako grunt orny łąka czy jakos inaczej. Jesli las to łądnie ci podziekują i nic nie dostaniesz na zalesienie bo jak sama nazwa wskazuje zalesienie to wprowadzenie drzew na gruncie który nie był lasem wczesniej nawwt mimo tego że rosną tam drzewa. Moze niezrozumiale napisałem ale tak jak wczesniej wspomniałem liczy sie to jak ta działka jest ujęta w ewidencji gruntów. Jeśli masz czasa to znajdz na stronie radiowej jedynki audycje p. Janusza Weissa Wszystko co chciałbys wiedzieć i nie boisz sie zapytac on niedawno poruszył podobny temat, w archiwum ta audycja na pewno bedzie

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 05:59

Zalesianie a może dało by się to pokarczować i zrobić łąkę lub pole, dotacje do lasu to żadna rewelacja i dużo pracy fizycznej trzeba włożyć, albo spróbuj zasadzić jakieś jabłonie leszczyny czy inne takie na dotacje, szkoda działki marnować na las ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2014 - 11:50

Zalesianie jak zrobisz z tego pole i posiejesz "dla oka" np pszenżyto i potem zapłacisz geodecie za przeklasyfikowanie całej działki na grunt orny to on to zrobi.
Tylko że to trochę kosztuje.
Potem mając grunt orny robisz z tego las pod program z ARiMR ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke