Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek345

Nie-vatowiec a nip EU

Polecane posty

Krzysiek345    2

Witam. Mam pytanie prowadze gospodarstwo rolne ale nie jestem na vacie i nie chce byc, poniewaz mam hodowle bydla i kieruje sie w produkcji mleka. Chciałbym kupic ładowarke teleskopową z UK ale nie płacąc u nich Vatu, czyli załozyc sobie nip EU. Czy jesli nie jestem Vatowcem w polsce moge byc vatowcem w UE. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego wydaje mi sie ze ten manewr nie przejdzie...nie mozesz miec nip-u europejskiego nie bedac vat-owcem. Chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi aczkolwiek postaram sie dowiedziec jak to dokladniej jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

aby mieć nip eu, musisz być vatowcem i mieć nip pl. dodatkowo każda tranzakcja pomiędzy podmiotami leżącymi w różnych krajach EU jest rejestrowana. jest obowiazek składania co miesiąc deklaracj do urzędu celnego - program do obsługi obrotu UE - Intrastat.

vat zapłacisz tam, albo tu - nie przeskoczysz jak nie masz firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja kupowałem maszyne w niemczech nową i zapłaciłem w niemczech cene netto nie płąciłem im vatu ale tez go nie płąciłem w Polsce. została tylko złożona deklaracja do urzędu skarbowego i na tym temat się zakończył. z tym że ja jestem na vacie. wydaje mi sie że nie kupisz maszyny bez vat nie będąc vatowcem bo tak by każdy mógł to robić i nie było by komu płacić tego vatu a państwo nie pozwoli na to.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

a co ma urząd celny do podatku vat?

 

 

Intrastat przy zakupie ładowarki ..??? Nie wprowadzajcie ludzi w błąd ... To zgłoszenie robi sie po przekroczeniu pewnych progów , a te są praktycznie nieosiagale dla zwykłego człowieka , który nie robi WDT czy WNT w celach handlowych...

 

Jest możliwość aby rolnik rr, był podatnikiem vat -UE , dzieje się tak wtedy jeśli rolnik dokona WNT powyżej 50 000 w ciągu roku, niestety nie zwolni go to z vat w Polsce , bo musi go rozliczyć jako należny na druku vat -8, jeśli nie będzie podatnikiem vat czynnym

 

aro1975 tak wogóle czy wewnątrz UE jest cło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

Witam. Mam pytanie prowadze gospodarstwo rolne ale nie jestem na vacie i nie chce byc, poniewaz mam hodowle bydla i kieruje sie w produkcji mleka. Chciałbym kupic ładowarke teleskopową z UK ale nie płacąc u nich Vatu, czyli załozyc sobie nip EU. Czy jesli nie jestem Vatowcem w polsce moge byc vatowcem w UE. Pozdrawiam

 

Oczywiście że możesz, wynika to wprost z zapisów w VAT-R, poz. 60... Tutaj masz troche praktycznych informacji http://www.labunie.c...d=609&Itemid=74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a co ma urząd celny do podatku vat?

 

 

Intrastat przy zakupie ładowarki ..??? Nie wprowadzajcie ludzi w błąd ... To zgłoszenie robi sie po przekroczeniu pewnych progów , a te są praktycznie nieosiagale dla zwykłego człowieka , który nie robi WDT czy WNT w celach handlowych...

 

Jest możliwość aby rolnik rr, był podatnikiem vat -UE , dzieje się tak wtedy jeśli rolnik dokona WNT powyżej 50 000 w ciągu roku, niestety nie zwolni go to z vat w Polsce , bo musi go rozliczyć jako należny na druku vat -8, jeśli nie będzie podatnikiem vat czynnym

 

aro1975 tak wogóle czy wewnątrz UE jest cło???

wewnątrz uni nie ma cła, ale kontrolą obrotu VAT (intrastat) i przemieszczaniem pomiędzy składami podatkowymi i akcyzowymi zajmuje się urząd celny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Urząd celny jest organem właściwym dla vat przy imporcie a w tym przypadku to nie import ale WNT ... aro1975 , między WNT a importem jest kolosalna różnica ...

 

 

intrastat to system statystyczny, obowiazkowy po przekroczeniu limitów (dużych limitów !)

 

 

Przy WTDi WNT składa się informacje podsumowujące (dotyczy podatników vat ue)

A poza tym ładowarka nie jest wyrobem akcyzowym ,w tym przypadku nie będzie ani cła ani akcyzy,nie widzę mozliwości ani sensu wprowadzania tej maszyny do składu podatkowego..

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

i nad czym koledzy sie rozpisujecie,przeciez juz w pierwszym poscie autor podpisal sie ze wogule nie mysli.kolejny lowca okazji :lol: najlepiej to by mu pasowalo nigdzie vatu nie placic no bo po co skoro on w polsce nie placi.przerabialem takich inteligentow od widel co na cene + vat dzwoni i mowi ze on nie jest vatowcem i zebym napisal fakture ze to z vatem juz jest :blink: dno szamba !!! lub jak mawial moj nauczyciel od historji do inteligentnych inaczej" CHLOPIE TYLKO SLOICZEK I ZYLETKA CI POZOSTALA"

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Ja ci nawet wierzę , takie rzeczy to twój nauczyciel od historji mógł pleść . Co ci mówił nauczyciel od polskiego to już nie uważałeś . :P

"Bycie na wacie" kalkuluje się od 200 tys. przychodu w danym roku podatkowym . Kolega się grzecznie pyta i nie potrzebuje mnożenia przymiotników . Napisał bym ci co takich jak ty sądzę , tylko zacząłem zbierać punkty i gul na święta to słaby prezent . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Urząd celny jest organem właściwym dla vat przy imporcie a w tym przypadku to nie import ale WNT ... aro1975 , między WNT a importem jest kolosalna różnica ...

 

 

intrastat to system statystyczny, obowiazkowy po przekroczeniu limitów (dużych limitów !)

 

 

Przy WTDi WNT składa się informacje podsumowujące (dotyczy podatników vat ue)

A poza tym ładowarka nie jest wyrobem akcyzowym ,w tym przypadku nie będzie ani cła ani akcyzy,nie widzę mozliwości ani sensu wprowadzania tej maszyny do składu podatkowego..

ale pytałaś czym zajmują się uc wewnątrz unii? więc Ci napisałem - odpowiedź nie dotyczyła maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

opisana sprawa dotyczyła obrotu między krajami uni i w tym kontekście cały czas piszemy ... Ale myślę że odpowiedź na pytanie autora tematu została udzielona i tym samym odpuszczam sobie dalszą dyskusją o działaniu UC w Unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek345    2

i nad czym koledzy sie rozpisujecie,przeciez juz w pierwszym poscie autor podpisal sie ze wogule nie mysli.kolejny lowca okazji :lol: najlepiej to by mu pasowalo nigdzie vatu nie placic no bo po co skoro on w polsce nie placi.przerabialem takich inteligentow od widel co na cene + vat dzwoni i mowi ze on nie jest vatowcem i zebym napisal fakture ze to z vatem juz jest :blink: dno szamba !!! lub jak mawial moj nauczyciel od historji do inteligentnych inaczej" CHLOPIE TYLKO SLOICZEK I ZYLETKA CI POZOSTALA"

 

 

Dzięki za odpowiedz, dzieki Tobie wiem wszystko. Najgorsze jest to, że swoimi wypowiedziami obrażasz rolników. Pozdrawiam i dziękuje innym za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj