Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup bydla mlecznego

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danjon

danjon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 09:07

Zakup bydla mlecznego Witam ,jeśli można wiedziec to gdzie można kupić jałoszki 2 tygodniowe ,ewentułalnie jałówki HF i jesli chodzi o karmienie to napewno sa bardziej wymagalne niż sim .ale żeby ta sztuka pociągła te 4 ,5 laktacji to ile i czego musi dostać ,ja na obecną chwile mam sima ale myslę też o HF ie .zgóry dziękuję za odp .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup bydla mlecznego Dzisiaj, 06:53
  •  

#22 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:05

Zakup bydla mlecznego ale bez dobrej paszy hf-a nie utrzymasz wiem ze to sa dobre sztuki i ze splacaja sie w ciagu roku ale wiadomo ze sim co dasz to z je a hf tylko pyskiem pokreci

#23 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:23

Zakup bydla mlecznego Matt93 popieram twój pomysł na mleko to hf a nie simental zapomnij o nich jeśli się nastawiasz na mleko

#24 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 10:27

Zakup bydla mlecznego Ja mam jedną SM i powiem że daje połowę tego co najlepsza moja HF a i tak jest słabsza od najsłabszego mojego HF. jeśli chodzi o jedzenie u mnie to obecnie nie jest za dobre (słaba kiszonka). Polecam swoje jałówki zawsze wiadomo co masz i wiadomo na czym stoisz. Zacielaj lepszymi buhajami. Możesz kupić jedną ewentualnie dwie na próbę.

Edytowany przez tespis17, 26 grudzień 2013 - 10:32.

#25 Share juzek89

juzek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 11:38

Zakup bydla mlecznego 6 7 tys za jalowke to moim zdaniem drogo. Sasiad kupil 12 pierwiastek hf z likwidacji pgr w siewierzu iplacil po 3500zl za szt. bylem z nim

#26 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 11:41

Zakup bydla mlecznego za 3500 nie kupisz chyba że jak napisałeś likwidacja pgr lub gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Zagzagel

Zagzagel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:48

Zakup bydla mlecznego jak nie jestes pewny co do swojej jakosci i ilosci paszy kup mieszanca hf-dunska czerwona sa zdrowsze i latwiejsze w chowie i wydajnosc jest tylko troche gorsza, radzil bym kupic polskie jalowki bo z niemkami bedziesz mial problemy z zywieniem i jest duze prawdopodobienstwo ze wogole nie beda chcialy jesc ( polskie a niemieckie zywienie odbiega od siebie i jalowki maja problemy z przestawieniem sie), mamy czyste hf'ki i kilka mieszancow hf-dc i w oborze uwieziowej i z doswiadczeniem nie sprawiaja one problemu w chowie, a co do papierow to wcale taka podstawa to nie jest, my nie mam pod ocena uzytecznosci krow a ludzie ktorzy od na kupywali regularnie dzwonia z pytaniem czy nie chcemy czegos sprzedac. no i oczywiescie nie kupisz dobrej jalowki za mniej niz 6 tys.

#28 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 13:38

Zakup bydla mlecznego Mialem podobny dylemat w pazdzierniku jak zwiekszyc stado do 60 doinych sztuk.Pod koniec pazdziernika kupilem 20 hodowlanych jałowek z Niemiec ( nie wiem czy wolno wiec nie bede podawac gdzie) z czego do dzis ocielilo mi sie 13 z 20. 12 porodow bardzo latwych 1 wymagal pomocy. Po wycieleniu nie mialem jeszcze zadnego problemu poporodowego z owymi jalowkami. W styczniu planuje jeszcze 10 dokupic. Placilem po 7500zl sztuka przy czym 'najslabsza daje okolo 30-32 litrow na dobe lepsze okolo 38-40.Jak na pierwiastke sa to zadowalajace mnie wyniki.

#29 Share juzek89

juzek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:53

Zakup bydla mlecznego Ten pgr to byla jakas spolka,w jeden dzien poszlo ok 100szt krow jalowek cielakow. Saiad byl pierwszy i wybral co chcial.

#30 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 09:48

Zakup bydla mlecznego A jezeli w strone mleka to montbilarde sam ich nie mam ale na forum pisza ze mozna uzyskac zadawalajcy wynik.

#31 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 luty 2014 - 10:26

Zakup bydla mlecznego Nigdy bym nie dał za jałówkę 7tyś.Ona przy wydajności 7-8tyś litrów zacznie na siebie zarabiać dopiero w trzeciej laktacji o ile jej doczeka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 luty 2014 - 10:39

Zakup bydla mlecznego Dodatkowo jeśli chcesz postawić na powiększenie efektywności stada i zdecydujesz się na zakup cielnych jałówek to bierz takie, które były zacielane nasieniem seksowanym. Będziesz miał ogromną pewność (około 90%) że po wycieleniu pojawi sie jałoszka z dobrymi genami.