Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat do uprawy pożniwnej

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:39

Agregat do uprawy pożniwnej Witam,
proszę o pomoc, rady...
Planuje zakup agregatu do uprawy pożniwnej nowego wraz z siewnikiem do poplonów. Mam dylemat jaki agregat kupić. Czy ma być to agregat ścierniskowy typu UG Kos S 2,6m czy agregat talerzowy 3m ?
Agregat ten miałby pracować na ściernisku po zbożach, rzepaku, kukurydzy, poplonie, być może i nieużytkach. Co będzie najlepszym wyborem, która maszyna lepiej sobie poradzi?. Wszędzie szukam odpowiedzi na to pytanie i nie mogę jej znaleźć ;) Ciągnik który ma współpracować to JD 110km ;)
Pozdrawiam
RolnikMat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat do uprawy pożniwnej Dzisiaj, 15:52
  •  

#2 Share john19

john19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i Bizony :D

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:12

Agregat do uprawy pożniwnej szczerze mówiąc wziął bym talerzowy słyszałem parę opinii na ten temat i ludzie go chwalą za wszechstronność. Ja mam zwykły z agromasz 2,7 m i w niektórych uprawach nie spełnia naszych oczekiwań.

#3 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1744 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:23

Agregat do uprawy pożniwnej ja bym brał talerzówkę, szubciej i taniej
mojego NH td95d testowałem z talerzówką cut , aresem talerzowym i kosem,
kosa 2,6 metra miałem problem ciągnąć, męka okrutna,
talerzówka kompaktowa w sumie ok, ale i tak najbardziej uniwersalna wydaje mi się zwykła talerzówka

#4 Share xraqued

xraqued

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 118 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 19:42

Agregat do uprawy pożniwnej ja bym brał talerzowego. tak naprawde to on ma tylko to przykryć a nie głęboszowaćna 15cm :D

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 grudzień 2013 - 20:03

Agregat do uprawy pożniwnej Talerzówka to dobry wybór. Ale jak masz perz na polu to zrobisz sobie hodowlę chwastów.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2013 - 20:10

Agregat do uprawy pożniwnej Jak jest perz na polu to sie pryska po żniwach randapem, orze po miesiącu na głęboko i perzu nie ma.

#7 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 22:26

Agregat do uprawy pożniwnej Wychodzę z założenia że tego perzu tam być nie powinno ;) Więc staramy się na bieżąco go zwalczać i zapobiegać występowaniu.
Tak właśnie się skłaniamy ku talerzowemu 3m , bo raz w internecie widziałem jak gruberuje rzepak no i niestety się zapychał i się boję że tak się będzie dziać jak i w poplonach :)
Rozmawialiśmy ze sprzedawcą, to namawiał nas do grubera tzn do Kos S 2.6m ale również proponował agregat talerzowy Grano-system wersja bez hydropaku.
Co wy proponujecie?
Czekam na dalsze opinie porównania grubera i talerzowego agregatu

#8 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 11:12

Agregat do uprawy pożniwnej Gruber daje możliwość uprawy bezorkowej, nie rozmnarza tak perzu, jak jest sucho wchodzi bez problemu i lepiej miesza według mnie. Sam zastanawiam się czy gruber czy agregat talerzowy, a ma robić w zbożu, rzepaku czy kukurydzy. Jedyny plus talerzowego co widzę to mogę sprzęgać z siewnikiem, spalanie pewnie porównywalne jeśli taka sama szerokość. Jeśli większa pewnie mniejsze, ale z kolei już nie ma sprzęgania z siewnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mateusz610cis

Mateusz610cis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 11:25

Agregat do uprawy pożniwnej Ja bym ci polecił gruber, sam mam gruber 3m i świetnie spełnia swoje zadania. Talerzówka też dobra sprawa ale jak będzie sucho to pójdzie tylko po wierzchu ;)

#10 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 12:37

Agregat do uprawy pożniwnej Pewnie gdybym miał uprawiać ściernisko po zbożu samym i kukurydzy, bym się nie zastanawiał długo, niestety też wchodzi w gre rzepak, który zostawia wysokie ściernisko a jak się położy nie zawsze się skosi, czy też wysokie poplony, boję się czy nie będzie się zapychał gruber... Uprawy bezorkowej raczej nie planujemy, a z siewnikiem również nie będziemy sprzęgać, bo szkoda ciągnika... Jak coś to kiedyś normalny agregat uprawowo siewny bierny ;)
Czy ktoś pracował lub widział jak gruber zachowuje się w wysokim ściernisku, poplonach?

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7892 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 18:21

Agregat do uprawy pożniwnej W tamtym roku robiłem podorywki talerzówką z focusa na talerzech 460. Ładnie robiła, ciągnik 105km latał nią 15km/h. robił 3ha/h. Jak miałem bardzo dużą słomę to z 8km a głębokość 12 cm, Niestety minusaem jest słabe kopiowanie tereny, problem wystąpił mi na jednym polu. Z zagłębianiem nie było problemu, wał oponowy do góry a talerzówka w ziemie. Nie ma że boli.
Spalał z 6l/ha.
Pod siew robiłem Crosem, po rzepakach miałem duży poplon rzepaku z 35cm, nie dopilnowałem, i musiałem najpierw Crosem talerzówką zjeździć, potem na głęboko, ładnie wymieszał, ale agregat uprawowo- siewny Focus powyciągał na wierzh rzepak, i na końcu zaorałem.
W tym roku wszystko Crosem ciągnik 150 km prędkość z 11-12km z 2 ha/h spalanie z 12 l/ha.
Lepiej? nie powiedział bym, drożej, wolniej, to napewno. a po rzepakach to gorzej na pewno, zwłaszcza że nie były randapowane i były zielone łodygi. Kawałek zjeździłem talerzówką i lepiej to wyglądało.
W przyszłym zezonie wracam do talerzówki.

A miałem taki przypadek w tym roku z Crosem który waży z 1200 kg, sąsiad wywiuzł obornik, a że było sucho, nie mógł zaorać pługiem, a ja obok robiłem , to poprosił mnie zebym mu to przejechał.
Do Crosa miałem założone podcinacze, i jakie było moje zdziwienie jak nie wszedł mi w ziemie. Różnie próbowałem, przednimi, tylnymi redlicami, nic to nie dało. ślizgał się. Przód podniosłem na Tuzie, tył, wał oponowy też, koła sobie stały, nie obracały się ,i tylko ralerzówka weszał z 15 cm, o tyle.

#12 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3374 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:29

Agregat do uprawy pożniwnej Kto robi na 35cm uprawkę pożniwną?? Nie dziwie się że wolno i drogo. Zrywamy jak najpłyciej max 10cm aby wymieszać tylko resztki i pobudzić nasiona do kiełkowania. Pierwsza uprawka pożniwna (podorywka) nie musi być idelana resztki jak najbardziej mogą pozostać na wierzchu aby pomieszane zostało w miare z ziemią. Jeśli gruber się zapycha w rzepaku to problem z odchwaszczaniem jest.

#13 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1744 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 09:32

Agregat do uprawy pożniwnej Tomku przeczytaj jeszcze raz post d którego się odnosisz,
twój przedmówca pisze że rzepak miał 35 cm wysokości

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7892 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 09:42

Agregat do uprawy pożniwnej Ja nie robiłem po żniwną, tylko pod siew, na 25cm,na paru ha, nie dopilnowałem, przegapiłem i musiałem zaorać.
Ale jak bym zostawił to na 2 tygodnie to nie musiał bym orać, poplon rzepaku ładnie się wysuszył, i prawie nic po nim nie zostało.
Jeden kawałek, 2 ha posiałem po tygodniu tak, i ładnie wyszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 13:43

Agregat do uprawy pożniwnej http://www.uniagroup...d?brand.id=1093 + siewnik poplonów Alfa
lub
http://www.grano-sys...temid=9&lang=pl tylko czy taki siewnik poplonów alfa da radę zamontować na niego?
Takie propozycje padły u dilera.
Który zdał by lepiej egzamin który polecacie? A może jeszcze coś innego?